Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Strzelanina w Gdańsku

Strzelanina w Gdańsku

5 lutego 2021

Wysokie zwycięstwo w piątkowym pojedynku przeciwko GKH Stoczniowiec Gdańsk zanotowali hokeiści Zagłębia. Sosnowiczanie wygrali 11:0.

Spotkanie rozpoczęła bramka dla miejscowych jednak Josef Vitek zagrał krążek wysoko uniesionym kijem i trafienie nie zostało uznane. Duet sędziowski nie miał za to problemów by chwilę później uznać bramkę Jewgienij Nikiforowa. Ten po szybkiej kontrze strzelił pod okienko dając prowadzenie Zagłębiu. W 14 minucie podopieczni Grzegorza Klicha zdobyli drugiego gola, a Wiktora Solińskiego na raty pokonał Łukasz Rutkowski. Premierową odsłonę zakończyło trafienie Igora Smala, który szybkim strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

Druga odsłona to dominacja naszego zespołu, który we wczorajszym meczu nie dał szans na nawiązanie jakiejkolwiek walki rywalowi. Sosnowiczanie zdobyli w niej kolejne sześć goli. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Tomasz Kozłowski, Jakub Blanik, dwukrotnie Imants Ļeščovs, Andrej Dubinin oraz Rusłan Baszyrow. Gospodarze stworzyli jedynie dwie groźne akcje, lecz próbę Jakuba Stasiewicza i najazd Krystiana Mocarskiego pewnie wybronił Michał Czernik, którego później zmienił Marcel Kotuła.

W bramce Stoczniowca z kolei zadebiutował siedemnastoletni Mikołaj Szczepkowski, który skapitulował w 46 minucie mecz, a wynik dwucyfrowy ustanowił Michał Domogała. Końcowy rezultat przypieczętowała bramka Nikiorowa.

GKH Stoczniowiec Gdańsk – Zagłębie Sosnowiec 0:11 (0:3, 0:6, 0:2)

0:8 – Imants Ļeščovs – Aleksandr Rodionow, Tomasz Kozłowski (39:36 5/4),
0:9 – Rusłan Baszyrow – Jewgienij Nikiforow, Imants Ļeščovs (39:51 4/4)
0:10 – Michał Domogała – Kamil Sikora, Szymon Luszniak (46:01)
0:11 – Jewgienij Nikiforow – Michał Naróg, Rusłan Baszyrow (47:25)

Sędziowali: Mateusz Krzywda, Patryk Pyrskała (główni) – Rafał Noworyta, Jacek Szutta (liniowi).

Strzały: 22 – 46

Minuty karne: 10 (w tym 2 min. kary technicznej za nadmierną ilość graczy na lodzie) – 8.

Widzów: mecz rozgrywany bez udziału publiczności.

GKH Stoczniowiec: Soliński (41 min. Szczepkowski) – Żurauski (2), Wala (2); Vítek (2), Mocarski, Zając – Lehmann, Leśniak; Strużyk, Pesta, Stasiewicz (2) – Liśkiewicz, Niedźwiedzki; Maciej Rybak, Sadowski , Wołoszyk – Łabinowicz, Bandarenka, Drąg, Drozd-Niekurzak.

Zagłębie: Czernik (33 min. Kotuła) – Khoperia, Rodionow; Nikiforow (2), Wasiljew, Baszyrow – Syrojeżkin, Ļeščovs; Smal (2), Dubinin, Rybczik – Naróg, Luszniak; Sikora, Kozłowski, Blanik – Domogała (2), Gniewek; Piotrowski (2), Rutkowski, Kulas.