Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Szpital w Zagłębiu, podziękowano Stuchlikowi

Szpital w Zagłębiu, podziękowano Stuchlikowi

13 grudnia 2022

W ostatnich ligowych pojedynkach szkoleniowiec Zagłębia Sosnowiec miał do dyspozycji okrojony skład. Zawodników z gry wyeliminowały choroby bądź kontuzje.

Okres przeziębień i grypy się u Nas rozpanoszył na dobre. Poważnie przeziębieni są Patryk Kogut i Jakub Michałowski, za nimi w kolejce ustawiają się Armen Khoperia i Sebastian Lipiński ale mam nadzieję, że te dwa dni wolnego dobrze wykorzystają i organizmy nabiorą odporności – przekazała fizjoterapeutka Zagłębia Sosnowiec, Katarzyna Koćma.

Dłuższa przerwa czeka Lukáša Motlocha, który podczas meczu z GKS Tychy doznał złamania 4 kości śródręcza. Kontuzja eliminuje zawodnika z gry na okres czterech tygodni.

W meczu z Jastrzębiem na rozgrzewce nadciągnięcia mięśni pleców doznał Damian Piotrowicz z kolei Mariusz Piotrowski ma naderwany przyczep więzadła MCL i cały czas jest rehabilitowany ćwiczeniami.

Czekamy na zlecenie badania usg i postaram się aby Damian wrócił do gry jeszcze w tym tygodniu, w podobnej sytuacji jest Dominik Nahunko. Z dobrych wiadomości na pewno jest to, że Michał Naróg wraca w tym tygodniu na siłownię. Jeśli nie będzie większych problemów z boleściami głowy to może w przyszłym tygodniu wyjedzie już na lód – dodała Koćma.

Wraz z początkiem grudnia klub zrezygnował z usług Kryštofa Stuchlíka.

Szukamy zawodników, którzy wniosą więcej jakości strzeleckiej do zespołu, bo potrzebujemy przede wszystkim skuteczności. Dziękuję za ten okres, który Kryštof spędził w naszym klubie i życzę mu powodzenia – przekazał dyrektor sekcji hokejowej, Piotr Majewski.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin