2024-08-08 18:00

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Trzy punkty Zagłębia. Kapitalna bramka Krężołka

Trzy punkty Zagłębia. Kapitalna bramka Krężołka

17 września 2023

Piękne bramki i momentami ostrą grę podziwiali wszyscy, którzy zawitali dzisiaj na „Stadion Zimowy w Sosnowcu. Miejscowe Zagłębie pokonało Marma Ciarko Sanok 5:2. Kapitalnym trafieniem w tym pojedynku popisał się Patryk Krężołek, który był dzisiaj zdecydowanym liderem sosnowiczan.

Mimo, że od pierwszych minut Zagłębie przeważało na lodzie w pierwszej odsłonie licznie zgromadzona publiczność nie zobaczyła żadnego gola. Ten padł dopiero w siódmej minucie drugiej tercji, a pięknym rajdem popisał się Damian Tyczyński, który wymanewrował obronę i bramkarza przyjezdnych. Chwilę później Olli Valtola otrzymał karę meczu za atak przy bandzie. W zderzeniu tym ucierpiał Damian Ginda, który karetką został odwieziony do szpitala. Pięciominutowa przewaga została skutecznie wykorzystana przez gości, którzy dwukrotnie znaleźli sposób na pokonanie Patrika Spěšnego. Jako pierwszy sprzed bramki krążek przy słupku wpakował Mark Viitanen, a chwilę później spod niebieskiej podwyższył Christian Lindberg.

Zagłębie do wyrównania doprowadziło na początku trzeciej odsłony za sprawą Dominika Nahunko, który tuż po wygranym wznowieniu przez Tyczyńskiego zmieścił krążek przy słupku. Kolejne minuty należały do podopiecznych Piotra Sarnika, którzy przeważali na lodzie. Prym w ataku naszego zespołu wiódł Patryk Krężołek , który w 48 minucie wyprowadził sosnowiczan na prowadzenie. Chwilę później napastnik Zagłębia wjechał przed bramkę, podbił sobie krążek i wpakował go do siatki. Sosnowieccy kibice ponownie radowali się z gola w 57 minucie, gdy na listę wpisał się Tomasz Kozłowski. W ostatniej minucie szansę na podwyższenie wyniku miał jeszcze Nahunko, lecz nie zdołał wykorzystać rzutu karnego.

Zagłębie Sosnowiec – Marma Ciarko STS Sanok 5:2 (0:0, 1:2, 4:0)

1:0 – Damian Tyczyński – Roman Szturc (26:48),
1:1 – Mark Viitanen – Johan Ceder, Christian Lindberg (31:32, 5/4),
1:2 – Christian Lindberg – Konrad Filipek, Aatu Luusuaniemi (32:01, 5/4),
2:2 – Dominik Nahunko (42:13, 5/4),
3:2 – Patryk Krężołek – Damian Tyczyński (47:08),
4:2 – Patryk Krężołek – Roman Szturc, Marek Charvát (48:32, 5/4),
5:2 – Tomasz Kozłowski – Michał Bernacki (56:05).