2024-08-08 18:00

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Tylko jeden punkt

Tylko jeden punkt

5 stycznia 2024

Dodatkowy czas wyłonił zwycięzcę dzisiejszego pojedynku w Sosnowcu. Zagłębie mimo dwubramkowego prowadzenia ostatecznie przegrało z JKH GKS Jastrzębie 2:3.

Pierwsze minuty należały do drużyny Zagłębia, które szybko starało się otworzyć wynik meczu. Jako pierwszy groźny atak przeprowadził Dominik Nahunko jednak jego strzał zdołał obronić Jakub Lacković. Chwilę później przed szansą stanął Patryk Krężołek, który przejechał wzdłuż bramki i posłał gumę nad poprzeczką. W odpowiedzi groźną akcję przeprowadził Marcin Kolusz, po którego zagraniu krążek przemknął wzdłuż linii bramkowej. W ósmej minucie goście mogli wyjść na prowadzenie, jednak strzał Marcina Kolusza z najbliższej odległości zdołał wybronić Mikołaj Szczepkowski. Po przejęciu krążka pięknym rajdem przez całe lodowisko popisał się Damian Tyczyński, który ostatecznie posłał krążek obok słupka. W 11 minucie wynik meczu otworzył Nikita Bucenko, który wykorzystał grę swojego zespołu w liczebnej przewadze. Kilkanaście sekund później sosnowiczanie przeprowadzili akcję po której krążek ponownie znalazł się w bramce. Podanie z prawej strony Witalij Andrejkiwa na gola zamienił Krężołek.

W 25 minucie kolejną groźną akcję wypracowali podopieczni Piotra Sarnika jednak Roman Szturc, który urwał się obrońcom JKH trafił wprost w Lackovića. Trzy minuty później z bliska uderzył Michał Zając, a krążek na raty przymroził Szczepkowski. Tuż po wznowieniu goście przeprowadzili kolejną groźną akcję, którą mocnym strzałem zakończył Olli-Petteri Viikainen. Z próbą tą ponownie poradził sobie „Szczepek”. W połowie spotkania dużo szczęścia mieli sosnowiczanie gdyż po strzale Macieja Urbanowicza krążek odbił się od słupka. W drugiej odsłonie niemal cały czas krążek rozgrywany był pod naszą bramką. W 31 minucie będąc metr od bramki uderzył Filip Starzyński, jednak nie trafił on w światło bramki. Warto wspomnieć, że kilka sekund wcześniej podobną szansę miał Tomasz Kozłowski i również ją zmarnował. Na trzy minuty przed końcem tercji zakotłowało się pod bramką Zagłębia. Krążek po strzale Roberta Arraka wpadł do bramki jednak wcześniej sędziowie odgwizdali spalonego w polu bramkowym i trafienia nie uznali. Odesłany na ławkę kar Estończyk po chwili z niej wyszedł gdyż sędziowie zmienili decyzję i odwołali wcześniej nałożoną karę za przeszkadzanie. Kolejne minuty nie przyniosły zmiany rezultatu i po dwóch tercjach sosnowiczanie nadal prowadzili dwoma bramkami.

W 45 minucie podopieczni Roberta Kalabera w końcu znaleźli sposób na pokonanie bramkarza Zagłębia. Po szybkiej kontrze precyzyjnym strzałem popisał się Dominik Paś, który zdobył kontaktowego gola. Dwie minuty później ofensywną akcję przeprowadził Andrejkiw, lecz uderzył wprost w Lackovića. W 47 minucie Zagłębie stanęło przed ogromną szansą na powiększenie wyniku jednak podczas gry w podwójnej przewadze bramce rywala zagroził tylko Krężołęk, który uderzył w poprzeczkę. Na cztery minuty przed końcem meczu przyjezdni doprowadzili do wyrównania, strzelcem Filip Starzyński. Kolejne minuty nie przyniosły zmiany rezultatu i zwycięzcę dzisiejszego meczu musiała wyłonić dogrywka. W niej kapitalną szansę mieli sosnowiczanie, jednak Michał Naróg nie zdołał wykorzystać indywidualnej kontry. W odpowiedzi rywal przeprowadził akcję, po której Emil Bagin dał zwycięstwo drużynie JKH GKS Jastrzębie.

Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie (2:0, 0:0, 0:2-0:1)

1:0 – Nikita Bucenko – Damian Tyczyński (10:47, 5/4),
2:0 – Patryk Krężołek – Witalij Andrejkiw, Roman Szturc (11:25).
2:1 – Dominik Paś – Arkadiusz Kostek (44:39),
2:2 – Filip Starzyński – Rastislav Špirko, Emil Bagin (56:53),
2:3 – Emil Bagin – Tuukka Rajamäki, Filip Starzyński (63:33).

Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Patryk Pyrskała (główni), Sławomir Szachniewicz, Wojciech Moszczyński (liniowi)

Minuty karne: 8-8
Strzały: 27-40
Widzów: 2000

Zagłębie: Szczepkowski – Krawczyk, Šaur; Szturc, Valtola, Krężołek – Charvát, Andrejkiw; Karasiński, Tyczyński, Nahunko – Naróg, Kotlorz; Lindgren, Bucenko, Stadel – Stojek, Kozłowski, Sikora.

JKH GKS : Lacković– Kostek, Wajda; Urbanowicz, Paś, Kiełbicki – Viinikainen, Bagin; Špirko, Jarosz, Kolusz – Górny, Martiška; Arrak, Starzyński, Rajamäki – Hamilton, Kamienieu; R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Zając.