Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Udana sportowa inauguracja

Udana sportowa inauguracja

23 sierpnia 2023

W swoim pierwszym meczu w ramach „Turnieju Czterech Prezydentów” Zagłębie pokonało Sokół Kijów 4:3.

Przed meczem drużyna zaprezentowała się kibicom, którzy odwiedzili nowy „Stadion Zimowy”. Dla wielu był to debiut na nowym lodowisku. Prezentacji towarzyszyło również wiele dodatkowych atrakcji jak pokazy jazdy figurowej, muzyka grana z harfy i instrumentów klawiszowych czy zabawy z dj-em.

Grający w nowych koszulkach sosnowiczanie dobrze rozpoczęli dzisiejsze spotkanie. Po pierwszej tercji na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Wynik spotkania w 27 minucie otworzył Patryk Krężołek, gdy Zagłębie grało w osłabieniu. Napastnik Zagłębia wyprzedził obrońców rywala i po szybkim rajdzie pokonał Conrada Möldera. Trzy minuty później nasza drużyna prowadziła już dwoma bramkami, a na listę strzelców wpisał się Dominik Nahunko, który strzałem z dalszej odległości pokonał bramkarza gości.

Goście odpowiedzieli dopiero na początku trzeciej tercji, a nagranie przed bramkę Wadima Mazura na gola zamienił Roman Błahy. Na dziewięć minut przed końcem odsłony Zagłębie ponownie wyszło na dwubramkowe prowadzenie. Stało się tak za sprawą Niklasa Salo, który ponownie w osłabieniu wykończył kontrę Zagłębia. Radość w boksie miejscowych trwała jednak krótko gdyż minutę później Artem Bondarjew mocnym strzałem pokonał Patrika Spěšnego. Idąc za ciosem przyjezdni w 56 minucie doprowadzili do wyrównania, a lekkim lobem krążek do siatki skierował Denis Borodai.

Gdy na trybunach powoli myślano już o dogrywce wtedy ponownie o sobie dał znać Salo. Fin wykorzystał uderzenie Riley’a Stadela i sprytnym ruchem przekierował krążek do bramki.

W drugim meczu turnieju GKS Tychy pokonał Re-Plast Unię Oświęcim 6:5. Jutro podopieczni Piotra Sarnika zagrają właśnie z tyskim zespołem. Początek meczu podobnie jak dzisiaj o godzinie 18:00.

Zagłębie Sosnowiec – Sokół Kijów 4:3 (0:0, 2:0, 2:3)

1:0 – Krężołek – Šaur (26:38, 4/5),
2:0 – Nahunko (29:24),
2:1 – Błahy – Mazur, Babenets (40:20),
3:1 – Salo – Krężołek (51:19, 4/5),
3:2 – Bondarjew – Horluszko, Kachan (52:22),
3:3 – Borodai – Błahy, Cherdak (55:40),
4:3 – Salo – Stadel – Valtola (56:39)

Zagłębie: Spěšný (Szczepkowski) – Charvát, Šaur; Szturc, Tyczyński, Krężołek – Stadel, Kotlorz; Salo, Lingren, O. Valtola – Krawczyk, Naróg; Bernacki, Sikora, Nahunko – Andrejkiw, Włodara; Kozłowski, Bucenko, Karasiński oraz Łoza.

Sokół: Mölder(Diachenko) – Filimonow, Toltuszko, Błahy, Bondarjew, Borodai – Jewesejczyk, Aleksjuk, Cherdak, Mazur, Babynets – Polonicki, Horluszko, Janiszewski, Kachan, Sliusar – Kostromitin, Goworuszko, Romaszenko, Żerebkol