Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Unia wygrywa inaugurację

Unia wygrywa inaugurację

8 września 2023

Od porażki sezon 2023/2024 rozpoczęli hokeiści Zagłębia Sosnowiec. Podopieczni Piotra Sarnika mimo walki do ostatnich sekund musieli uznać wyższość rywala i przegrali w Oświęcimiu z miejscową Unią 3:6.

Spotkanie fatalnie rozpoczęli nasi zawodnicy, którzy w trzeciej minucie przegrywali już dwoma bramkami. Najpierw Patrika Spěšnego strzałem z ostrego kąta zaskoczył Krystian Dziubiński,a chwilę później z najbliższej odległości krążek pod poprzeczkę skierował Sebastian Kowalówka. Zły początek hokeistom Zagłębia udało się jednak odmienić gdyż w 8 minucie do siatki trafił Ryley Lindgren. Pięć minut później do wyrównania doprowadził Arkadiusz Karasiński, który huknął z bocznej linii bulika. Tercja zakończyła się jednak prowadzeniem miejscowych, którzy w dość kontrowersyjnych warunkach wyszli na prowadzenie. Sosnowiczanie zgłaszali spalonego w polu bramkowym jednak sędzia nie zmienił zdania i uznał, że trafienie było prawidłowe.

Na początku drugiej tercji gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie, a krążek do siatki skierował Kamil Sadłocha. Kolejne bramki również należały do podopiecznych Nicka Zupancica, a na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Kalle Valtola (starszy brat naszego napastnika). Wynik spotkania w ostatniej minucie meczu ustalił Dominik Nahunko, który zmniejszył dystans do skuteczniejszego dzisiaj rywala.

W kolejnym meczu nasz zespół zmierzy się z Comarch Cracovią. Drużyna Rudolfa Rohacka nie rozegrała dzisiaj swojego spotkania z KH Energą Toruń ze względu na awarię bandy i pękniętej pleksy na krakowskim lodowisku.

Re-Plast Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 6:3 (3:2, 2:0, 1:0)

1:0 – Krystian Dziubiński – Carl Ackered, Andrij Denyskin (2:37, 5/4),
2:0 – Sebastian Kowalówka – Andrij Denyskin, Łukasz Krzemień (3:13),
2:1 – Ryley Lindgren (8:09),
2:2 – Arkadiusz Karasiński – Marek Charvát, Jakub Šaur (12:48),
3:2 – Jan Sołtys – Łukasz Krzemień, Peter Bezuška (19:01),
4:2 – Kamil Sadłocha (20:39),
5:2 – Kalle Valtola – Ville Heikkinen, Erik Ahopelto (37:24).
6:2 – Kalle Valtola – Kristaps Jākobsons, Ville Heikkinen (45:21),
6:3 – Dominik Nahunko – Patryk Krężołek, Roman Szturc (59:42 5/4)
Minuty karne: 6-8.
Strzały: 49-24.
Widzów: 1500.

Sędziowali: Wojciech Wrycza, Przemysław Gabryszak (główni) – Grzegorz Cytawa, Andrzej Nenko (liniowi).

Unia: Lundin – Ackered, Diukow; Sadłocha, Dziubiński, Olsson Trkulja – Valtola, Jākobsons; Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Bezuška, Noworyta; Denyskin, Krzemień, S. Kowalówka – Dudkiewicz, Prokopiak; Prusak, Wanat, Sołtys.

Zagłębie: Spěšný – Charvát, Šaur; Lidgren, Tyczyński, Krężołek – Stadel, Kotlorz; Salo, Valtola, Szturc – Krawczyk, Naróg; Nahunko, Sikora, Bernacki – Andrejkiw; Kozłowski, Bucenko, Karasiński.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin