Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Unia wygrywa „Turniej Czterech Prezydentów”

Unia wygrywa „Turniej Czterech Prezydentów”

25 sierpnia 2023

Zagłębie Sosnowiec wywalczyło drugie miejsce w „Turnieju Czterech Prezydentów” W decydującym o zwycięstwie spotkaniu nasza drużyna przegrała na własnym lodzie z Re-Plast Unią Oświęcim 2:4.

Piątkowy mecz zaczął się fatalnie dla naszej drużyny gdyż już w 44 sekundzie Erik Ahopelto skierował krążek do siatki obok przemieszczającego się Patrika Spěšnego. W ósmej minucie goście prowadzili już dwoma bramkami za sprawą Łukasza Krzemienia. Zagłębie w premierowej odsłonie starało się gonić wynik jednak próby naszych zawodników pewnie powstrzymywał Linus Lundin.

W drugiej tercji padło tylko jedno trafienie i niestety była to kolejna bramka dla podopiecznych Nika Zupancica. Wymianę krążka na bramkę po precyzyjnym strzale przy słupku zamienił Andrei Denyskin. W 45 minucie było już 0:4 dla przyjezdnych gdy krążek po lodzie do siatki skierował ponownie Ahopelto.

Zagłębie w 52 minucie w końcu znalazło sposób na pokonanie Lundina. Grając w liczebnej przewadze Patryk Krężołek zachował najwięcej spokoju w zamieszaniu podbramkowym i wpakował gumę za linię bramkową. Strzelona bramka uskrzydliła Zagłębie, które w 59 minucie zmniejszyło dystans do rywala – strzelcem Ryley Lindgren. Po strzelonej bramce trener Piotr Sarnik poprosił o czas i nakazał Spěšnemu zjechać do boksu. Grając przez pozostały czas z przewagą jednego zawodnika sosnowiczanie mieli swoje szanse, lecz nie zdołali zmienić rezultatu i ostatecznie goście wygrali dwoma bramkami. Taka różnica bramkowa wystarczyła, by drużyna z Oświęcimia wygrała cały turniej. Zagłębie zajęło drugie miejsce, zaś GKS Tychy trzecie. Tyszanie w dzisiejszym meczu dopiero po dogrywce pokonali Sokół Kijów 2:1.

Zagłębie Sosnowiec – Re-Plast Unia Oświęcim 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Sędziowali: Bajon i Kłaczyński oraz Kolat i Kołodziej

Zagłębie: Spěšný – Charvát, Šaur; Szturc, Tyczyński, Krężołek – Stadel, Kotlorz; Salo, Lindgren, O. Valtola – Krawczyk, Naróg (2); Karasiński, Sikora, Bernacki – Andrejkiw, Włodara; Kozłowski, Bucenko, Łoza.

Unia: Lundin – Ackered, Diukow; Sadłocha (2), Dziubiński (2), S. Kowalówka – Valtola (2), Jākobsons; Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen (2) – Bezuška, Dudkiewicz; Denyskin, Krzemień (2), Prusak.

Turniej 4 Prezydentów Zagłębie Sosnowiec vs Re-Plast Unia oświęcim 2-4 25.08.2023

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin