2024-08-08 18:00

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Zadecydowała druga tercja

Zadecydowała druga tercja

15 września 2023

W ramach trzeciej kolejki Tauron Hokej Ligi sosnowiczanie udali się do Jastrzębia-Zdroju. Po dobrym spotkaniu górą byli gospodarze, którzy wygrali całe spotkanie 3:1.

Zagłębie w całym spotkaniu oddało mniej strzałów jednak było w stanie wypracować sobie sytuacje, po których powinny paść gole. Tak właśnie było po uderzeniach Niklasa Salo i Damiana Tyczyńskiego, jednak po próbach tych krążek jedynie odbił się od słupka. Dodatkowo kapitalnej szansy nie zdołał wykorzystać Ryley Lindgren, który mając odsłoniętą już bramkę nie sięgnął kijem krążka.

Pierwsza bramka padła dopiero w 32 minucie meczu gdy Tuukka Rajamäki z bliska skierował krążek do bramki. Cztery minuty później prowadzenie podwyższył Robert Arrak, który otrzymał podanie zza bramki i szybkim strzałem pokonał Patrika Spěšnego. Zagłębie odpowiedziało w ostatniej minucie drugiej tercji. Kontaktowego gola po szybkim strzale sprzed pola bramkowego zdobył Patryk Krężołek. Radość z gola nie trwała jednak niestety długo bowiem 37 sekund później Jakub Ižacký wykończył kontrę miejscowych.

W ostatniej odsłonie wynik nie uległ zmianie. Stało się tak głównie za sprawą Spěšnego , który raz po raz pewnie bronił strzały zawodników JKH. Zagłębie również miało szanse by zmniejszyć dystans do rywala, lecz krążek ostatecznie nie zatrzepotał ponownie w bramce Jakuba Lackoviča.

Kolejnym rywalem naszego zespołu już w niedzielę będzie drużyna z Sanoka. Przypominamy, że bilety na to wydarzenie dostępne są w atrakcyjnej cenie pod adresem bilety.zaglebie.eu oraz przed meczem w kasach.

JKH GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)