Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Zagłębie na piątkę

Zagłębie na piątkę

26 listopada 2021

W piątkowy wieczór hokeiści Zagłębia Sosnowiec pokonali swojego bezpośredniego sąsiada w ligowej tabeli – Tauron Podhale Nowy Targ 5:2. Dubletem popisali się dzisiaj Martin Przygodzki i Tomasz Kozłowski. Jedno trafienie zanotował natomiast Michał Bernacki.

W dzisiejszym meczu szkoleniowiec Zagłębia Sosnowiec nie mógł skorzystać z usług Aleksandra Wasiljewa, który się przeziębił. Jego miejsce w piątce zajął kapitan sosnowiczan – Tomasz Kozłowski, który w 10 minucie meczu otworzył wynik pojedynku. „Koziołek” wypalił pod poprzeczkę nie dając szans Pawłowki Bizubowi. Chwilę później wynik powinien podwyższyć Nikita Mickiewicz, lecz jego mocne uderzenie do boku zdołał przekierować bramkarz Podhala. W 18 minucie meczu przed szansą na doprowadzenie do remisu stanął Gleb Bondaruk jednak nie zdołał pokonać bramkarza Zagłębia będąc w sytuacji sam na sam. Tercja zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem naszego zespoły gdy po pięknej akcji Lukasa Lundvalda krążek do odsłoniętej bramki skierował Martin Przygodzki.

W drugiej tercji kibicie zgromadzeni na „Stadionie Zimowym” zobaczyli tylko jedną bramkę, a do siatki rywala trafili goście. Szybkim strzałem w długi róg popisał się Gleb Bondaruk.

Na początku trzeciej odsłony sosnowiczanie ponownie wyszli na dwubramkowe prowadzenie, a szybka akcję Zagłębia w 19 sekundzie wykorzystał ponownie Kozłowski. Trafienie to zostało uznane dopiero po analizie wideo. Dwie minuty później goście nawiązali kontakt gdy po szybkiej kontrze Andrieja Fiłonienkę pokonał Marat Soroka. Drugie trafienie uskrzydliło „Górali”, którzy częściej zagrażali bramce rywala jednak żadna z akcji nie przyniosła zmiany rezultatu. W przeciwieństwie do Zagłębia, które na osiem minut przed końcem spotkania zdobyło kolejną bramkę. Kunsztem strzeleckim popisał się ponownie Przygodzki, który posłał krążek przy słupku. Wynik meczu ustalił Michał Bernacki, który zmienił tor lotu krążka po uderzeniu Kozłowskiego.

Podczas dzisiejszego meczu w ramach akcji „Black Friday” na kibiców czekały konkursy i niespodzianki. Można było podziwiać pokazy łyżwiarstwa figurowego, wziąć udział w wyścigu gokartów na lodzie czy skorzystać z wylosowanego rabatu na zakupy na stoisku klubowym.

Zagłębie Sosnowiec – Podhale Nowy Targ 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)

1:0 – Tomasz Kozłowski – Michał Bernacki – Oskar Krawczyk (09:56)
2:0 – Martin Przygodzki – Lukas Lundvald (19:00, 5/4)
2:1 -Gleb Bondaruk (26:59, 4/4)
3:1 – Tomasz Kozłowski – Jewgienji Nikiforow – Michał Bernacki (40:19)
3:2 – Marat Soroka – Łukasz Siuty – Fabian Kapica (42:11)
4:2 – Martin Przygodzki – Andrej Dubinin (52:36)
5:2 – Michał Bernacki – Tomasz Kozłowski – Jewgienji Nikiforow (56:53)

Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Tomasz Radzik (główni) – Dariusz Pobożniak, Sławomir Szachniewicz (liniowi).
Minuty karne: 10 – 8
Strzały: 37 – 27
Widzów: 500

Zagłębie Sosnowiec: Fiłonienko – Naróg, Syrojeżkin (6); Nikoforow, Kozłowski, Bernacki (2) – Bychawski, Jaśkiewicz; Przygodzki, Rzeszutko (2), Dubinin – Khoperia, Mickiewicz (2); Sikora, Nahunko, Lundvald – Krawczyk (2), Opiłka; Piotrowski, Blanik, Kasprzyk
Trener: Grzegorz Klich

Podhale Nowy Targ (2): Bizub – Tomasik (2), P. Wsół; Bondaruk, Neupauer (2), Kolusz – Vorlab, Szurowski (4); B. Wsół, Czwanczikow, Wielkiewicz – Sulka, Kamieniecki; Worwa, F. Kapica, Siuty – T. Kapica; Saroka, Malański (2), Bochnak
Trener: Andriej Gusow

Zagłębie Sosnowiec vs Podhale Nowy Targ 5:2