2024-08-08 18:00

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / „Zimowy” nadal nie zdobyty

„Zimowy” nadal nie zdobyty

29 września 2023

Kolejne spotkanie na korzyść Zagłębia Sosnowiec, które w lidze na swoim lodowisku jeszcze nie przegrało. W piątek po dogrywce podopieczni Piotra Sarnika pokonali PZU Podhale Nowy Targ 3:2.

W dzisiejszym spotkaniu w szeregach Zagłębia zabrakło Niklasa Salo, który w specjalnej ortezie na kostce będzie musiał odpocząć od treningów przez kilka najbliższych dni.

Pierwszą groźną akcję wypracowali hokeiści Zagłębia jednak próbę Romana Szturca powstrzymał Kevin Lindskoug. W odpowiedzi stratę krążka przez sosnowiczan mógł wykończyć Andrej Themar lecz jego próbę zdołał szczupakiem zdołał wybronić Patrik Spěšný. Kolejne minuty należały do przyjezdnych jednak dwie akcje Patryka Wronki zdołał przerwać bramkarz Zagłębia. Chwilę później Filip Wielkiewicz był bliski szczęścia jednak krążek po jego uderzeniu odbił się od poprzeczki. Kolejne akcje nie przyniosły zmiany rezultatu i premierowa odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

Pierwsza bramka dzisiejszego spotkania padła dopiero w 35 minucie meczu, gdy krążek pod poprzeczkę skierował Patryk Krężołek. Strzelony gol zmotywował nasz zespół do kolejnych ataków jednak między słupkami Podhala dobrze spisywał się Lindskoug. „Górale” przez kolejne minuty dążyli, by doprowadzić do wyrównania jednak wynik do końca odsłony nie zmienił się dzięki kapitalnie broniącemu Spěšnemu.

Prawdziwe emocje czekały na kibiców w ostatniej tercji spotkania. W 57 minucie meczu mimo gry w osłabieniu goście doprowadzili do wyrównania. Po szybkiej kontrze krążek do własnej bramki niefortunnie skierował Szturc. Chwilę później sosnowiczanie ponownie wyszli na prowadzenie. Po dwójkowej akcji podanie Riley Lindgrena skutecznie wykończył Olli Valtola. Niestety dla nas w końcówce na ławkę kar został odesłany Jakub Šaur i „Szarotki” zagrały w przewadze. Fakt ten na 47 sekund przed końcem meczu wykorzystał Wronka, który przymierzył pod poprzeczkę.

Zwycięzcę wyłonić musiała zatem dogrywka, a w niej kapitalną akcję przeprowadził Szturc, który dał radość miejscowym kibicom i dodatkowy punkt drużynie.

Zagłębie Sosnowiec – PZU Podhale Nowy Targ 3:2 pd. (0:0, 1:0, 1:1, 1:0 d.)

1:0 – Patryk Krężołek – Damian Tyczyński, Roman Szturc (34:12),
1:1 – Marat Saroka (57:00, 4/5),
2:1 – Olli Valtola – Ryley Lindgren, Riley Stadel (57:36),
2:2 – Patryk Wronka – Pyłyp Panhełow-Jułdaszew, Alexander Szczechura (59:13, 5/4),
3:2 – Roman Szturc – Jakub Šaur (63:28).
Strzały: 29-44
Kary: 6-6 min.
Zagłębie: Spěšný – Charvát, Šaur; Szturc, Tyczyński, Krężołek – Stadel, Kotlorz; Karasiński, Valtola, Lindgren – Krawczyk, Naróg; Nahunko, Bucenko, Sikora – Andrejkiw; Bernacki, Kozłowski, Menc.

Podhale: Lindskoug – Kiss, Panhełow-Jułdaszew; Wielkiewicz, Kapica, Wronka – Załamaj, Kudzin; Szczechura, Lorraine, Themár – Tomasik, Mrugała; Worwa, Neupauer, Kamiński – Horzelski, Szlembarski; Słowakiewicz, Saroka, Michalski.