2024-05-06 18:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Arka Gdynia – Zagłębie Sosnowiec 0:0. Cenny remis nad morzem…

Arka Gdynia – Zagłębie Sosnowiec 0:0. Cenny remis nad morzem…

23 lipca 2022

W 2. kolejce Fortuna 1 Ligi piłkarze Zagłębia zremisowali bezbramkowo wyjazdowe spotkanie z Arką. Sosnowiczanie kończyli mecz w 10-tkę po czerwonej kartce dla Maksa Rozwandowicza, ale do końca twardo walczyli o jeden punkt, na który ciężko zapracowali.

Podczas meczu Fortuna 1. Liga Arka Gdynia – Zagłębie Sosnowiec (Foto: Mateusz Sobczak)

Arka Gdynia – Zagłębie Sosnowiec (0:0)

Arka: Krzepisz – Rymaniak, Marcjanik (kpt), Dobrotka (46′ Ziemann), Stolc – Skóra (60′ Predenkiewicz), Milewski (90+2 Kuzimski), Gol, Aleman, Adamczyk – Czubak.
Trener: Ryszard Tarasiewicz.

Zagłębie: Gliwa – Ryndak (63′ Borowski), Jończy, Dalić, Gojny (kpt) – Bryła (72′ Klupś), Bonecki, Rozwandowicz, Pawłowski (87′ Szumilas), Niemiec (63′ Banaszewski) – Sobczak (72′ Fabry).
Trener: Artur Skowronek.

Sędziuje: Paweł Pskit z Łodzi.

Żółte kartki: Gol – Rozwandowicz, Fabry

Czerwona kartka: Rozwandowicz (74 minuta – druga żółta)

Widzów: 4987.

CIEKAWOSTKI

* Zagłębie zaczyna przełamywać pechowe serie. Po 8 latach wygraliśmy wreszcie pierwszy mecz na inaugurację sezonu, a po 33 – zwyciężyliśmy z Resovią na Stadionie Ludowym. Teraz czeka zespół mecz w Gdyni, gdzie nie wygraliśmy od 41 lat.

* Z Arką zagramy w sobotę spotkanie ligowe nr 30. Na koncie sosnowiczanie mają 7 zwycięstw, 11 remisów i 11 porażek. Bramki korzystne dla Arki: 34:27.

* 29 sierpnia 1981 r. Zagłębiacy rozegrali bardzo dobre spotkanie z Arką, wygrywając na jej stadionie 1:0, po golu Krzysztofa Tochela w 34 minucie. To było ostatnie zwycięstwo Zagłębia w Gdyni. Na kolejne czekamy już 41 lat.

* Ostatni raz oba zespoły spotkały się w meczu o ligowe punkty 20 listopada 2021 roku w Sosnowcu. 1:0 wygrali wówczas sosnowiczanie za sprawą trafienia Szymona Sobczaka. Była to pierwsza wygrana Zagłębia na Stadionie Ludowym w sezonie 2021/22. Doszło do niej dopiero w 18. kolejce…

* Z zespołem ćwiczyli już na „pełnym gazie” rekonwalescenci Filip Borowski i Wojciech Szumilas. – Czuję się bardzo dobrze. Wykonałem serię zabiegów, które pomogły mi w wyleczeniu kontuzji. Mogę spokojnie skupić się na przygotowaniach do sobotniego meczu – przekazał nam „Szumi”.

Relacja live:

PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!

1’ Wystartowaliśmy! Trener Artur Skowronek zaproponował ten sam skład, jak w meczu z Resovią, natomiast w Arce Gdynia po urazie gra Hubert Adamczyk.

2′ Gorąco na polu karnym Zagłębia, jednak po faulu Sebastiana Milewskiego sędzia przerwał akcję Arki.

9′ Groźna akcja po lewej stronie Szymona Pawłowskiego zakończona centrą Szymka. Piłka nie dotarła do Szymona Sobczaka, ale Zagłębie zyskało rzut rożny.

11′ Centro-strzał Dawida Ryndaka z prawej strony. Piłka poszybowała ponad poprzeczką.

14′ Po chytrym zagraniu Alemana, Kacper Skóra sprawdził czujność Michała Gliwy.

15′ Minimalnie niecelna główka Karola Czubaka.

22′ Michał Gliwa zastopował szarżującego Kacpra Skórę, który był bliski oddania strzału w sytuacji sam na sam.

30′ Starcie Skóry z Bonecki w polu karnym Zagłębia wyglądało niebezpiecznie, ale na nasze szczęście – sędzia uznał, że faulował gdynianin. Jego zdanie podzielił VAR.

36′ Maksym Niemiec odpalił z odległości prawie 30 metrów, jednak piłka w niewielkiej odległości ominęła poprzeczkę bramki Arki.

38′ Po efektownym zagraniu Adamczyka Stolc z biska uderzył technicznie, ale na nasze szczęście – futbolówka otarła się o nogi jednego z naszych obrońców i mieliśmy rzut rożny.

43′ Pierwsza żółta kartka w meczu – otrzymał ją Janusz Gol za faul na Sobczaku.

45+2. Koniec I połowy meczu w Gdyni. Ciekawy mecz, z sytuacjami golowymi po obu stronach. Posiadanie piłki: 59% Arki i 41 % Zagłębia.

46′ Drugą połowę rozpoczęliśmy w niezmienionym składzie. W Arce jedna korekta – miejsce Martina Dobrotki zajął Marcel Ziemann.

55′ Piłkarze Zagłębia przejęli piłkę w polu karnym Arki, ale na spalonym w momencie podania od Patryka Bryły był Szymon Sobczak.

64′ Centra z rogu i akcja zainicjowana zakończyły się podaniem Szymona Pawłowskiego złapanym przez bramkarza Arki.

74′ Zagłębie od 74 minuty gra w 10-tkę. W efekcie drugiej żółtej kartki (za faul na Czubaku) z boiska zszedł Maks Rozwandowicz.

80′ Po centrze z prawej strony główkował Czubak. Gliwa pewnie złapał piłkę.

86′ Arka długo rozgrywała piłkę i w końcu Adamczyk dośrodkował do Alemana. Ten w dogodnej sytuacji uderzył głową niecelnie.

90′ Na uderzenie z dystansu zdecydował się Sebastian Bonecki. Strzał był jednak mocno niecelny.

90+4. Kuzimski miał piłkę meczową, ale jego strzał głową pewnie obronił Gliwa.

90+5. Arbiter kończy spotkanie w Gdyni. Bezbramkowy wynik jest nagrodą dla Zagłębia za twardą i nieustępliwą walkę do ostatniej minuty.

Liczby były po stronie Arki: 17/9 strzały, 5/0 strzały celne