<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
h<br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Sparing: Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków 0:0. Z „Białą Gwiazdą” na remis!

Sparing: Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków 0:0. Z „Białą Gwiazdą” na remis!

14 lipca 2023

W swoim ostatnim meczu sparingowym przed inauguracją sezonu Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec bezbramkowo zremisowało z Wisłą Kraków. Przed spotkaniem odbyła się prezentacja drużyny, w trakcie której pokazał się publiczności nowy nabytek sosnowiczan Joel Valencia. Ze względu na to, że ostatnio Ekwadorczyk nie trenował nie mógł on zadebiutować w tym spotkaniu. W najbliższy piątek Zagłębie rozpocznie nowy sezon wyjazdowym meczem z Motorem Lublin.

Sparing: Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków 0:0

Zagłębie: Kos (46′ Siuta)- Ryndak (62′ Caliński), Dalić (62′ Jończy), Bykow, Pavić (62′ Matynia) – Klupś (34′ Zawodnik testowany), Bonecki (46′ Rozwandowicz), Karwot (46′ Wrzesiński)), Guezen, Bębenek (46′ Troć) – Fabry (46′ Biliński).

Rezerwa: Siuta, Caliński, Jończy, Machała, Rozwandowicz, Matynia, Troć, Biliński, Wrzesiński, Zawodnik Testowany

Wisła: Raton – Jaroch, Łasicki, Satrustegui, Junca – Goku, Duda (46′ Gogół), Basha (31′ Tachi), Alfaro, Villar – Rodado.

W II połowie zagrali ponadto: Sapała, Krzyżanowski, Młyński, Szot, Olejarka, Tokarczyk, Moltenis, Sobczak i Colley

Trener: Radosław Sobolewski

Sędziuje: Jacek Bielecki (Tychy)
Żółte kartki: Ryndak – Rodado, Szot
Widzów: 999

RELACJA LIVE

PROSIMY ODFŚWIEŻAĆ STRONĘ!

1’  Wystartowaliśmy! W składzie Zagłębia nie ma jeszcze Joela Valencii, gdyż Ekwadorczyk ostatnio nie trenował, więc musi się przygotować do debiutu w nowych barwach.

4′ Świetna akcja Kamila Bębenka, po której jak z armaty uderzył Meik Karwot. Piłka wylądowała w rękach bramkarza Wisły.

5′ Po rzucie rożnym strzelał Dawid Ryndak, jednak mocno niecelnie.

8′ Jesus Alfaro groźnie uderzył sprzed pola karnego i piłka trafiła w poprzeczkę.

9′ W dogodnej sytuacji był Goku, ale uderzył ponad poprzeczką!Ż

21′ Żółta kartka dla Rodado, który kopnął nieumyślnie w głowę Tymoteusza Klupsia. Nasz zawodnik musiał skorzystać z pomocy maserów, by wrócić do gry!

31′ Przerwa na ArcelorMittal Park niemiłosierny skwar, temperatura mocno przekracza 30 stopni. W trakcie przerwy nastąpiła zmiana w Wiśle, Bashę zastąpił Tachi.

39′ Po rzucie rożnym Dean Guezen w idealnej sytuacji uderzył z lewej nogi ponad poprzeczką!

45′ Mocny płaski strzał Davida Junki o centymetry ominął słupek naszej bramki.

45+2. Koniec I połowy meczu sparingowego Zagłębia z Wisłą Kraków. Bez bramek, ale emocji nie brakuje!

46′ Rozpoczęła się druga połowa sparingu z Wisłą Kraków. Nowe twarze w Zagłębiu to Kacper Siuta, Konrad Wrzesiński, Maks Rozwandowicz, Kamil Biliński i Adrian Troć. Boisko opuścili: Kos, Bonecki, Bębenek, Karwot i Fabry.

57′ Dawid Ryndak zarobił żółtą kartkę!

62′ Kolejne roszady w Zagłębiu: za Antonio Pavicia, Dawida Ryndaka i Vedrana Dalicia weszli Hubert Matynia, Patryk Caliński i Dominik Jończy.

73′ Piękna akcja Zagłębia, nie zakończona niestety golem. Kamil Biliński zagrał idealnie do Konrada Wrzesińskiego, który zwodem uwolnił się od obrońcy, ale jego strzał trafił w rękę Dawida Szota i jedynym zyskiem był rzut rożny. A Wiślak dostał żółtą kartkę.

80′ Mocny strzał Guezena z lewej nogi zablokowany przez obrońcę Wisły.

90′ Koniec meczu w Sosnowcu. Zagłębie bezbramkowo remisuje z Wisłą Kraków i był to wynik jak najbardziej sprawiedliwy. Mamy nadzieję, że bramki dla sosnowiczan padną w piątek w Lublinie!

Sparingi przed nowym sezonem:

24.06 Czuwaj Przemyśl – Zagłębie Sosnowiec 0:8 (0:6)
01.07 Zagłębie Sosnowiec – Sandecja Nowy Sącz 2:2 (1:2)
05.07 Zagłębie Sosnowiec – Polonia Bytom 2:0 (1:0)
08.07 Radomiak Radom – Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:0)
15.07 Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków 0:0
21.07 Inauguracja sezonu 2023/24 Fortuna 1. Ligi. Motor Lublin – Zagłębie Sosnowiec (piątek, g. 20:30)

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin