HokejPiłka nożna

Aktualności

W niedzielę 2 lutego odbędzie się XXV Memoriał im. Włodzimierza Mazura. Impreza rozgrywana jest rokrocznie dla uczczenia pamięci legendy Zagłębia Sosnowiec, wspaniałego piłkarza, reprezentanta Polski, który odszedł od nas przedwcześnie.

CZYTAJ WIĘCEJ

W środę o godz. 12:00 nasi piłkarze rozegrają mecz sparingowy z FK Železiarne Podbrezová. Słowacy występują w rozgrywkach II ligi (drugi poziom rozgrywek), a ich ważnym piłkarzem jest Martin Pribula.

CZYTAJ WIĘCEJ

W sobotni poranek drużyna rezerw Zagłębia Sosnowiec rozegrała mecz kontrolny z Górnikiem Wojkowice. Sosnowiczanie wygrali 4:0.

CZYTAJ WIĘCEJ

Z cyklu poznajmy się bliżej przedstawiamy Markasa Benetę, nowego obrońcę Zagłębia, który podpisał ostatnio 1,5-roczny kontrakt z naszym klubem. - Zagłębie to dobre miejsce dla mnie do rozwoju kariery piłkarskiej - zapewnia nas 26-letni Litwin.

CZYTAJ WIĘCEJ

Do 30 stycznia przyjmowane będą zapisy drużyn, które wystartują w Halowej Lidze Zagłębiowskiej imieniem Tomasza Wiejachy. Rozgrywki HLZ ruszają 18 lutego.

CZYTAJ WIĘCEJ

25 stycznia 1962 roku na sportowej mapie Polski pojawił się Górniczy Klub Sportowy Zagłębie Sosnowiec. To był historyczny zwrot w dziejach klubu, od tego momentu patronat nad Zagłębiem objęło górnictwo, dzięki któremu sosnowiczanie osiągnęli największe sukcesy w swojej historii.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kacper Bywalec - siedmioletni piłkarz Akademii Zagłębia Sosnowiec, oczarował trenerów z Portugalii! Podczas tygodniowych testów w Benfice Lizbona Kacper zaprezentował się na tyle dobrze, że nie można wykluczyć, iż w najbliższej przyszłości z całą rodziną przeniesie się na Półwysep Iberyjski.

CZYTAJ WIĘCEJ

W dwóch meczach sparingowych Zagłębia z dobrej strony pokazał się Filip Karbowy, który zaliczył trafienie zarówno w spotkaniu z Radomiakiem, jak i GKS-em 1962 Jastrzębie. - Każda bramka, asysta dają kopa - mówi w rozmowie z oficjalną stroną klubu środkowy pomocnik sosnowiczan.

CZYTAJ WIĘCEJ

Drugim nowym zawodnikiem Zagłębia w zimowej sesji transferowej został Carlos Miguel Quintais. 21-letni Portugalczyk pochodzący z Kongo związał się z sosnowieckim klubem 1,5 roczną umową z opcją jej przedłużenia.

CZYTAJ WIĘCEJ

W meczu sparingowym rozegranym w Kamieniu koło Rybnika, Zagłębie zremisowało 1:1 (0:1) z GKS-em Jastrzębie. To drugi remis sosnowiczan uzyskany w grach kontrolnych.

CZYTAJ WIĘCEJ