HokejPiłka nożna

Aktualności

Ten doświadczony obrońca Zagłębia ma nadzieję, że Fortuna I Liga dokończy sezon. Podobnie jak jego koledzy z drużyny marzy o tym, by znów wybiec na ligowe boiska. - To moje życzenie, nawet marzenie, ale najważniejszy w tym wszystkim jest zdrowy rozsądek zapewnia nas Rafał Grzelak.

CZYTAJ WIĘCEJ

Na zgodny wniosek klubów Fortuna 1 Liga, skupionych w ramach stowarzyszenia Pierwsza Liga Piłkarska, poniżej przedstawione zostały rekomendacje dotyczące czasowego ograniczenia wynagrodzeń zawodników.

CZYTAJ WIĘCEJ

W piątek, 27 marca 2020 roku, odbyła się wideokonferencja Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Bońka oraz Sekretarza Generalnego PZPN Macieja Sawickiego z Członkami Zarządu PZPN, poświęcona dyskusji na temat nadzwyczajnej sytuacji w jakiej znalazła się polska piłka w związku z wprowadzeniem początkowo stanu zagrożenia epidemicznego, a obecnie stanu epidemii.

CZYTAJ WIĘCEJ

Piłkarze Zagłębia są już mocno stęsknieni za piłką, chcieliby jak najszybciej wrócić do normalnych treningów i meczów o punkty Fortuna I Ligi. - Wiemy jednak, że bezpieczeństwo nas wszystkich jest najważniejsze, więc ćwiczymy w domach i czekamy na rozwój sytuacji - mówi oficjalnej stronie klubu 18-letni Kacper Łopata, wypożyczony do Zagłębia z angielskiego Brighton & Hove Albion.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zapraszamy naszych kibiców na wirtualną wycieczkę na Górkę Środulską, gdzie gołym okiem widać postępy na budowie nowego stadionu Zagłębia Sosnowiec. Oglądamy na filmie Stadion Zagłębia w trzeciej dekadzie marca 2020 roku.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dynamiczny rozwój Akademii Zagłębia Sosnowiec zaowocował również utworzeniem Działu Skautingu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kluby pierwszoligowe we współpracy z sponsorem tytularnym rozgrywek- Zakładami Bukmacherskimi Fortuna przygotowały substytut emocji meczowych. Kibice pomagali swoim drużynom w rywalizacji... w popularną grę państwa-miasta.

CZYTAJ WIĘCEJ

Piłkarze Zagłębia kolejny tydzień będą ćwiczyli indywidualnie w domach. Sportowa kwarantanna trwa w najlepsze, zawodnicy co najmniej do niedzieli 29 marca pracować będą według rozpiski przygotowanej przez trenera Dariusza Dudka i jego współpracowników.

CZYTAJ WIĘCEJ

W galerii sław Zagłębia Sosnowiec szczególną postacią jest Alojzy Fulczyk. Ten dwukrotny zdobywca Pucharu Polski i wicemistrz kraju zasłynął z niesłychanie silnie bitych rzutów wolnych, które kibice i dziennikarze określali barwnie pociskami rakietowymi.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagłębiowski Informator Piłkarski - Luty 2020

CZYTAJ WIĘCEJ