HokejPiłka nożna

Aktualności

Dziś 80. urodziny obchodzi Ginter Piecyk, legendarny lewoskrzydłowy Zagłębia Sosnowiec. Ten znakomity piłkarz jest czwartym strzelcem w historii klubu. Panie Ginterze - przede wszystkim dużo zdrowia życzymy!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zapraszamy do oglądania skrótu video meczu Zagłębia z Chrobrym Głogów. Przypominamy, że to spotkanie 2:0 wygrali głogowianie, dla których gole zdobywali Maksymilian Banaszewski i Miłosz Kozak.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagłębie Sosnowiec przegrało z Chrobrym 0:2 (0:1), dla którego bramki zdobyli: Maksymilian Banaszewski i Miłosz Kozak. Sosnowiczanie od 40 minuty w 10-tkę, po czerwonej kartce dla Piotra Polczaka

CZYTAJ WIĘCEJ

W najbliższy piątek o godz. 20:10 czeka nas mecz z Chrobrym Głogów. Po raz kolejny pierwszeństwo w nabyciu darmowych wejściówek będą mieli posiadacze ważnych karnetów.

CZYTAJ WIĘCEJ

W piątek o godz. 20:10 kolejnym rywalem Zagłębia na Stadionie Ludowym będzie Chrobry Głogów.

CZYTAJ WIĘCEJ

20 lat temu w Sosnowcu świętowano awans do II ligi (obecnie I liga). To było niezwykłe wydarzenie, dzięki staraniom prezesa Leszka Baczyńskiego i trenera Krzysztofa Tochela, nowe Zagłębie w ciągu 6 lat awansowało na zaplecze ekstraklasy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odurzając wspomnienia cofamy się do 30 czerwca 1962 roku, kiedy to sosnowiczanie zdobyli 3. miejsce w skróconym sezonie I-ligowym. Już pod szyldem górniczym wywalczyli nie tylko brąz w lidze, ale także Puchar Polski.

CZYTAJ WIĘCEJ

W minionym tygodniu przedstawiciele Akademii Zagłębia Sosnowiec odwiedzili Akademię Sportu Wojkowice. Koordynator Michał Farkaš, piłkarz pierwszego zespołu Zagłębia Sosnowiec Dawid Ryndak oraz trener Adrian Barański uczestniczyli w zajęciach grup młodzieżowych naszego klubu partnerskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ

1 lipca 2016 roku zmarł Jerzy Patoła. W 4. rocznicę śmierci tego wybitnego bramkarza Zagłębia przypominamy jego biografię piłkarską.

CZYTAJ WIĘCEJ

Oglądamy akcje golowe meczu Sandecji z Zagłębiem, który zakończył się remisem 1:1. Bramki zdobyli: Filip Karbowy dla sosnowiczan i Dominik Kun dla gospodarzy.

CZYTAJ WIĘCEJ