Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / W Toruniu jednak bez „Miśka”

W Toruniu jednak bez „Miśka”

10 stycznia 2023

Wbrew wcześniejszym doniesieniom w składzie Zagłębia na dzisiejszy mecz zabraknie Michała Bernackiego. Jego absencja spowodowana jest kontuzją, której doznał podczas niedzielnego spotkania przeciwko GKS Katowice.

Pierwotnie napastnik wraz z drużyną miał pojechać do Torunia jednak niedzielny uraz (więcej informacji pod linkiem – https://zaglebie.eu/hokej/wpis/uraz-bernackiego-pominiety/) spowodował spuchnięcie skóry w okolicy oka co uniemożliwia mu grę.

To nie pierwsza sytuacja związana z Bernackim, kontuzją i brakiem nałożenia kary na rywala przez arbitrów prowadzących pojedynek o czym pisaliśmy w 2021 roku.

Myślę, że musimy dopilnować, aby do takich sytuacji nie dochodziło. Wszędzie na świecie wyciąga się konsekwencje po takich zdarzeniach tylko nie u nas. U nas te konsekwencje muszą ponosić sami poszkodowani. Cierpi zawodnik oraz jego klub, a nie sprawca czy sędzia, który nie widzi i nie reaguje. Michał dzisiaj nie zagra i nie wiadomo tak na prawdę kiedy będzie mógł zagrać. Ponad rok temu była podobna sytuacja i było dużo o tym mówione, ale czy coś zostało zrobione?! Została powołana komisja do takich spraw, więc mam nadzieję, że przyjrzy się tej sytuacji i już niedługo zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje i wnioski. Może niech sędziowie mają na stoliku dostęp do transmisji online, żeby w takich przypadkach mogli obejrzeć powtórkę sytuacji skoro cztery pary oczu to za mało – skomentował Dyrektor naszej sekcji – Piotr Majewski. 

Dyrektor Zagłębia: Stanowczo sprzeciwiamy się takim sytuacjom!

„Miśka” w dzisiejszym spotkaniu zastąpi Andrei Dubinin, który powraca do składu.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin