DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-11-30 11:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Wisła Płock – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (0:0). Ból, złość i kolejne rozczarowanie…

Wisła Płock – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (0:0). Ból, złość i kolejne rozczarowanie…

15 grudnia 2023

W drugiej kolejce rundy rewanżowej piłkarze Zagłębia przegrali w Płocku z Wisłą 0:2 (0:0). Od 15 września nasz zespół nie potrafi wygrać ligowego spotkania. Po raz ostatni w tym roku sosnowiczanie zagrają w najbliższy wtorek z Chrobrym Głogów.

 

Wisła Płock – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (0:0)

1:0 Kacper Laskowski, 68 minuta

2:0 Fabian Hiszpański, 90+4 minuta

Wisła: Gradecki – Chrzanowski, Czajka, Szymański, Niepsuj (45′ Laskowski) – Gerbowski (86′ Cielemęcki), Hiszpański, Szwoch, Grić – Kocyła (86′ Janus), Sekulski (90+5 Thiakane).
Trener: Dariusz Żuraw

Zagłębie: Kos – Caliński, Jończy, Bykow, Ryndak (K) – Zielonka (78′ Troć), Bonecki, Rozwandowicz (78′ Biliński), Guezen, Valencia (90+4 Camara) – Fabry.
Trener: Artur Derbin

Sędziuje: Łukasz Karski ze Słupska.
Żółte kartki: Gerbowski, Kocyła – Bykow, Valencia, Fabry
Widzów:

PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!

RELACJA LIVE

1’  Wystartowaliśmy! W porównaniu do meczu z Motorem mamy 4 zmiany w podstawowym składzie. Tym razem od pierwszej minuty grają: Dominik Jończy, Dawid Ryndak, Maksymilian Rozwandowicz i Sebastian Bonecki. Nie ma m.in. Meika Karwota, który się rozchorował (angina ropna). Istotna informacja – do Rozwandowicza wróciła opaska kapitańska.

5′ Po centrze Sebastiana Boneckiego piłkę z pola karnego wybił mocno Adam Chrzanowski.

10′ Pierwszy rzut rożny dla Wisły. Po centrze Mateusza Szwocha Beniamin Czajka główkował ponad poprzeczką.

17′ Po centrze z rzutu wolnego Joela Valencii Maks Rozwandowicz nie oddał strzału głową.

19′ W sytuacji sam na sam był Łukasz Sekulski, który nie zdołał jednak skutecznego strzału. Mateusz Kos zablokował nogą uderzenie Sekulskiego. Dobitka Fryderyka Gerbowskiego w sam róg została zablokowana przez Oleksija Bykowa, który wybił piłkę na róg.

30′ Po okresie przewagi optycznej Wisły głową strzelał Fabian Hiszpański. Futbolówka jednak ponad poprzeczką.

34′ Po rzucie wolnym Valencii z bliska główkował Dominik Jończy. Strzał był za słaby, by zaskoczyć Gradeckiego.

41′ Było gorąco na naszym polu karnym. Sekulski, na nasze szczęście, nie zdoła oddać strzału.

42′ Dla odmiany było gorąco przed polem karnym Wisły. Piłka źle wybita przez bramkarza gospodarzy trafiła pod nogi Maksa Rozwandowicza. Jego strzał do pustej bramki zatrzymał się na jednym z obrońców Wisły. Poprawka Boneckiego była już niecelna.

45+3. Arbiter przedłużył I połowę o 3 minuty. To m.in. efekt kontuzji Davida Niepsuja, który doznał kontuzji ręki i musiał skorzystać z pomocy medycznej. Zastąpił go Kacper Laskowski.

46′ Rozpoczęła się druga ;połowa meczu w Płocku. Nasz zespół bez zmian w składzie.

59′ Po 8 minutach przerwy spowodowanej zadymieniem stadionu (odpalone race przez sympatyków Wisły), arbiter wznowił grę.

64′ Po raz drugi arbiter zmuszony jest przerwać grę z powodu odpalonych rac.

1:0 Kacper Laskowski, 68 minuta

77′ Żółta kartka dla Joela Valencii za dyskusję z arbitrem.

90′ Sędzia przedłużył mecz o 13 minut.

2:0 Fabian Hiszpański, 90+4 minuta

90+13′ Koniec meczu w Płocku. Przegrywamy kolejny mecz w kiepskim stylu…

 

PRZEDMECZOWE CIEKAWOSTKI

* W sezonie 2001/02 Wisła grała pod szyldem Orlenu Płock i na koniec rozgrywek świętowała awans do I ligi (obecnie Ekstraklasa). Co ciekawe, we wspomnianym sezonie oba spotkania zakończyły się bezbramkowym remisem.

* W sezonie 2015/16 oba zespoły rywalizowały w I lidze (drugi szczebel rozgrywkowy). Na Stadionie Ludowym Zagłębie przegrało 0:1 po pięknym uderzeniu Maksymiliana Rogalskiego, a w rewanżu była porażka 1:3. Ostatecznie Wisła z drugiego miejsca awansowała do Ekstraklasy, natomiast Zagłębie jako beniaminek zajęło trzecie miejsce.

* Kontakty Zagłębia i Wisły miały także miejsce w sezonie 2018/19, na poziomie Ekstraklasy. Zagłębie u siebie przegrało 1:3 (honorowe trafienie Olafa Nowaka), natomiast w Płocku Wisła wygrała 2:0. Na koniec rozgrywek, w grupie spadkowej, padł bezbramkowy remis. Płocczanie zajęli 14. miejsce i utrzymali się w Ekstraklasie, natomiast Zagłębie 16. miejsce i pożegnało się z najwyższą klasa rozgrywkową.

* Oni grali po obu stronach barykady: Waldemar Adamczyk, Kamil Biliński, Wojciech Szumilas, Maciej Ambrosiewicz, Olaf Nowak, Rafał Grzelak, Konrad Michalak, Wojciech Łuczak, Sławomir Jarczyk, Radosław Kursa, Krzysztof Zaremba, Paweł Posmyk, Artur Melon, Boris Peškovič, Adrian Mierzejewski, Wojciech Małocha, Jakub WierzchowskI.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin