<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
h<br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – Wieczysta Kraków 1:4 (1:0). Złego dobre początki…

NAJNOWSZE

Zagłębie Sosnowiec – Wieczysta Kraków 1:4 (1:0). Złego dobre początki…

26 października 2024

W 15. kolejce rozgrywek Betclic 2. Ligi piłkarze Zagłębia Sosnowiec przegrali z Wieczystą Kraków 1:4 (1:0). Jedynego gola dla sosnowiczan zdobył Kamil Biliński w 41 minucie. W następnej kolejce Zagłębia wyjeżdża do Chojniczanki Chojnice.

Zagłębie Sosnowiec – Wieczysta Kraków 1:4 (1:0)

1:0 Kamil Biliński, 41 minuta

1:1 Konrad Kasolik, 50 minuta

1:2 Paweł Łysiak, 53 minuta

1:3 Semedo, 65 minuta

1:4 Manuel Torres, 90+3 minuta

Zagłębie: Siuta – Janiszewski, Kurtović, Sukhotskyi – Boruń, Mularczyk (66′ Marciniec), Valencia, Pawlusiński (57′ Zawojski), Zalewski (66′ Acosta) – Agbor (46′ Snopczyński), Biliński (K).
Trener: Marek Saganowski
Wieczysta: Mikułko – Kasolik, Mikołajewski, Koj, Brzęk – Łysiak (83′ Pakulski), Góralski K (46′ Roman Goku), Trąbka (12′ Swędrowski K), Sandoval (46′ Torres), Semedo – Fidziukiewicz (66′ Chuma).
Trener: Sławomir Peszko

Sędziuje: Damian Gawęcki z Kielc
Żółte kartki: Agbor – Zawojski
Widzów: 4916

PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!

RELACJA LIVE

1’  Wystartowaliśmy! W naszym zespole jest istotna zmiana w defensywie, na ławce rezerwowych znalazł się Andrzej Niewulis, który był wcześniej kapitanem Zagłębia. Opaska trafiła do Kamila Bilińskiego. 3-osobowy blok obronny wygląda następująco: Janiszewski – Kurtović – Sukhotskyi.

2′ Po akcji Agbora po prawej stronie boiska, piłka trafiła do Joela Valencii, ale jego strzał był za słaby i Mikułko pewnie złapał futbolówkę.

6′ Po akcji Bartosza Brzęka dośrodkowaną piłkę Michał Fidziukiewicz chciał zamienić na bramkę, ale uderzył niecelnie.

7′ Miłosz Pawlusiński uderzył mocno z odległości ponad 20 metrów, jednak piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką.

9′ Strzał z pola karnego Kamila Bilińskiego po akcji Szymona Zalewskiego, wybił przed siebie bramkarz Wieczystej.

11′ Po centrze Patryka Mularczyka głową groźnie uderzył Agbor. Piłka nad poprzeczką!

12′ Pierwsza zmiana wśród gości – kontuzjowanego Michała Trąbkę zastąpił Tomasz Swędrowski.

14′ Po dośrodkowaniu Szymona Zalewskiego piłka odbiła się od nogi Bartosza Brzęka, a potem jeszcze w polu bramkowym w powietrzu interweniował Antoni Mikułko.

21′ Bartosz Boruń uderzył z dalszej odległości, ale strzał był mocno niecelny.

22′ Goście domagają się podyktowania jedenastki, w efekcie starcia w polu karnym po którym Michał Fidziukiewicz upadł na murawę. Sędzia uznał jednak, że nic nie było.

30′ Po akcji i strzale Bilińskiego Mikułko wypiąstkował piłkę na bok, 15 sekund później po centrze Valencii głową dynamicznie uderzył Emmanuel Agbor, jednak futbolówka ominęła naszą bramkę.

35′ Po faulu na Michale Koju żółtą kartkę dostał Emmanuel Agbor.

37′ Bartosz Boruń ograł w biegu Jacka Góralskiego i mocno uderzył w kierunku naszej bramki. Mikułko pewnie złapał piłkę.

40′ Po dokładnej centrze Semedo główkę Fidziukiewicza pewnie złapał Kacper Siuta.

Po błędzie Jacka Góralskiego piłka trafia do Kamila Bilińskiego, który płaskim uderzeniem z 25 metrów trafił w sam róg. Naszemu napastnikowi pomogła niepewna interwencja bramkarz Wieczystej.

45+2′ Koniec I połowy spotkania, która przyniosła dużo emocji i sporo sytuacji golowych. Dobra gra Zagłębia zaowocowała prowadzeniem 1:0 po golu Kamila Bilińskiego.

46′ Rozpoczęła się druga połowa meczu. W naszej drużynie nastąpiła jedna zmiana – Emmanuela Agbora (na koncie miał żółtą kartkę) zastąpił Bartosz Snopczyński.

48′ Szymon Zalewski wymienił podania z Bartoszem Snopczyńskim i uderzył prawą nogą z lewej strony pola karnego. Piłkę odbił Antoni Mikułko.

50′ Cudowna interwencja Kacpra Siuty, który wybił na róg mierzone uderzenie Pawła Łysiaka.

Po rzucie rożnym Romana Goku Kasolik z bliska posłał piłkę do siatki.

Najlepszy snajper Wieczystej strzałem w krótki róg, pod ręką Siuty, wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po szybkim kontrataku Wieczystej Semedo ograł zwodem jednego z naszych obrońców i trafił pewnie do siatki.

75′ Po rozegraniu rzutu rożnego Lisandro Semedo dośrodkował w pole karne, a głową strzelał Michał Koj. Piłka wpadła do rąk Kacpra Siuty.

81′ Po zagraniu Bartosza Snopczyńskiego w dobrej sytuacji mógł być Bartosz Zawojski, jednak bramkarz gości w ostatniej chwili uprzedził Bartka, który dostał żółtą kartkę za faul na Mikułce.

88′ Na mocny strzał z 20 metrów zdecydował się Kamil Biliński. Piłka jednak wysoko ponad bramką.

1:4 Roman Goku, 90+3 minuta

Piękny strzał pod poprzeczkę Manuela Torresa, po szybkim kontrataku gości, kończy spotkanie.

90+3′ Koniec meczu, przegrywamy z Wieczystą 1:4 (1:0).

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin