<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
h<br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Chrobry Głogów – Zagłębie Sosnowiec 4:0 (4:0). Smutne zakończenie sezonu

Chrobry Głogów – Zagłębie Sosnowiec 4:0 (4:0). Smutne zakończenie sezonu

22 maja 2022

W ostatniej kolejce rozgrywek Fortuna 1 Ligi piłkarze Zagłębia przegrali na wyjeździe z Chrobrym Głogów aż 0:4. To było smutne zakończenie sezonu, które kończymy na 15. miejscu. Nasi piłkarze już po pół godzinie  przegrywali różnicą czterech goli. Zawodnicy nie sprawili prezentu urodzinowego trenerowi Arturowi Skowronkowi, który właśnie w niedzielę kończył 40 lat.

Chrobry Głogów – Zagłębie Sosnowiec 4:0 (4:0)

1:0 Michał Rzuchowski, 10 minuta (rzut wolny)

2:0 Mavroudis Bougaidis, 20 minuta (głową)

3:0 Mikołaj Lebedyński, 27 minuta

4:0 Michał Rzuchowski, 30 minuta (rzut wolny)

Chrobry: Leszczyński – Ilków-Gołąb, Bougaidis, Praznovsky (74′ Michalec)), Ziemann – Kolenc (53′ Machaj), Mandrysz, Bochnak (79′ Dziąbek), Rzuchowski (79′ Cywka), Piła – Lebedyński (73′ Van Der Heijden). Trener: Ivan Djurdjevic.
Zagłębie: Bielikow – Jończy, Dalić, Bodzioch (46′ Kamiński) – Borowski (70′ Ryndak), Korzeniecki (46′ Peterman), Masłowski (46′ Turzyniecki), Gojny (K) – Bryła, Sobczak (70′ Popczyk), Banaszewski. Trener: Artur Skowronek.

Sędziuje: Sylwester Rasmus z Torunia.
Żółte kartki: Ilków-Gołąb – Dalić.
Widzów: 1387.

PRZEDMECZOWE CIEKAWOSTKI:

* Chrobry ma 47 punktów, więc nawet ewentualna wygrana z Zagłębiem nie pozwoli mu przeskoczyć Odry w tabeli. Jeśli jednak Chrobry chce utrzymać miejsce gwarantujące grę w barażach, to musi się sprężyć, bo trzy drużyny mają szansę na to, by przeskoczyć głogowian w tabeli, Są to: Sandecja (też ma 47 punktów, ale gorszy bilans bezpośrednich spotkań z Sandecją), Podbeskidzie (45 punktów) i ŁKS Łódź (45 punktów). Zapowiada się pasjonująca rozgrywka o 6. miejsce, w której sporo do powiedzenia będą mieli nasi piłkarze.

* Cofnijmy wskazówki zegara i zajmijmy się historią ligowych potyczek z Chrobrym. Po raz ostatni wygraliśmy z głogowianami na ich boisku 5 maja 2018 roku, kiedy to pokonaliśmy ich 2:1. Gole dla Zagłębia strzelili wówczas: Żarko Udovicić i Vamara Sanogo. W sezonie 2017/18 wygraliśmy zresztą oba spotkania z Chrobrym i awansowaliśmy do ekstraklasy.

* W obecnych rozgrywkach wygraliśmy z tym rywalem na Stadionie Ludowym 3:2 (3:0) po znakomitej pierwszej połowie. Później było trochę gorzej. Gole dla sosnowiczan zdobyli: Szymon Pawłowski x2 i Maksymilian Banaszewski. Trafienia Marcela Ziemanna i mającego znakomitą wiosnę Michała Rzuchowskiego doprowadziły do nerwowej końcówki, jednak wszystko skończyło się szczęśliwie dla Zagłębia i zainkasowaliśmy 3 punkty. Powtórka w Głogowie, chociaż będzie o nią bardzo trudno, byłaby mile widziana.

Relacja live:

PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!

1’ Arbiter Sylwester Rasmus z Torunia rozpoczął spotkanie w Głogowie. W naszej bramce roszada – Michał Gliwa na ławce, natomiast między słupkami, pierwszy raz w tym roku, Kamil Bielikow. Kilku graczy nie przyjechało do Głogowa z powodu drobnych urazów.

1′ Na trybunach prawie 150 kibiców Zagłębia, którzy od początku dopingują swój zespół.

3′ Pierwszy rzut rożny dla Chrobrego, ale obrońcy naszej drużyny wyjaśnili sytuację.

5′ Pierwsza żółta kartka, sędzia ukarał nią Michała Ilkowa-Gołąba za faul na Dominiku Jończym.

7′ Szybka akcja Zagłębia, w finale której Szymon Sobczak trafił w boczną siatkę.

Pomocnik Chrobrego idealnym strzałem z rzutu wolnego, sprzed pola karnego, trafił w róg bramki Bielikowa, Gospodarze prowadzą 1:0.

17′ Zagłębie przeprowadziło groźną akcję, jednak strzał Maksa Banaszewskiego trafia w plecy jednego z rywali. Szkoda!

2:0 Mavroudis Bougaidis, 20 minuta

Po centrze z rzutu wolnego Bougaidis trafia do siatki. To 9. gol Chrobrego w tym sezonie po rzucie rożnym.

25′ Kolejna dobra akcja drużyny z Głogowa. Kamil Bielikow broni strzał Mikołaja Lebedyńskiego. Jedynym zyskiem Chrobrego był rzut wolny.

3:0 MIkołaj Lebedyński, 27 minuta

Koszmar Zagłębia! Najpierw tracimy bramkę po strzale z bliska Lebedyńskiego, a po 3 minutach – znowu z rzutu wolnego – do siatki trafia Rzuchowski.

37′ Szarża Patryka Bryły, którego ostatecznie uprzedził w ostatniej chwili jeden z obrońców i piłka trafiła do rąk Rafała Leszczyńskiego.

43′ W dobrej sytuacji Szymon Sobczak. Jego strzał zablokował Bougaidis i piłka nie trafiła do siatki.

45′ Sędzia kończy I połowę, która zakończyła się wynikiem 4:0 dla Chrobrego. Może po przerwie obrazy gry zmieni się na korzyść Zagłębia!

46′ Rozpoczęła się druga odsłona w Głogowie. W Zagłębiu dwie zmiany – w miejsce Bodziocha i Korzenieckiego mamy Kamińskiego i Petermana.

48′ Dawid Gojny zdecydował się na strzał, ale piłka nie trafiła do bramki.

55′ Akcja Maksa Banaszewskiego po lewej stronie. Jego centra nie trafiła jednak do Szymona Sobczaka, który czaił się przed Leszczyńskim.

58′ Długa akcja Zagłębia przed polem karnym Chrobrego. Ostatecznie piłka trafiła do Patryka Bryły, który był na spalonym…

62′ Dobrze uderzona piłka z rzutu wolnego przez Maksa Banaszewskiego pewnie złapał Rafał Leszczyński.

70′ Szymon Sobczak nie zostanie królem strzelców Fortuna 1 Ligi. „Sopel” został zmieniony przez Mateusza Popczyka kończąc mecz przed czasem.

85′ Akcja Chrobrego po lewej stronie, którą kończy strzałem Dziąbek. Jego uderzenie pewnie złapał Bielikow.

90′ Koniec spotkania w Głogowie. Bardzo słaby mecz Zagłębia na koniec sezonu. Przegrywamy 0:4.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin