<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
h<br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Chrobry Głogów – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0). Smutny koniec sezonu!

Chrobry Głogów – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0). Smutny koniec sezonu!

26 maja 2024

Na zakończenie sezonu 2023/24 piłkarze Zagłębia przegrali w Głogowie z Chrobrym 0:2 (0:1). Bramki dla głogowian zdobyli Natan Malczuk i Mateusz Machaj. Po tym kompletnie nieudanym sezonie zakończonym degradacją, w nowym zagramy w II lidze.

Chrobry Głogów – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)

1:0 Natan Malczuk, 43 minuta

2:0 Mateusz Machaj, 55 minuta

Chrobry: Węglarz – Tupaj, Michalec (79′ Bougaidis), Zarówny, Malczuk – Klimczak (66′ Kuzdra), Mandrysz, Mucha (66′ Plewka), Machaj (79′ Biel), Bartlewicz (35′ Ozimek) – Lebedyński.
Trener: Piotr Plewnia

Zagłębie: Kos (46′ Siuta) – Caliński, Matynia, Suchockyj – Poliarus (66′ Ziemann), Bonecki, Valencia, Janota (46′ Fabry), Lipka (86′ Szostek) – Troć (66′ Bębenek), Biliński.
Trener: Marek Saganowski

Sędziuje: Sebastian Tarnowski z Wrocławia,
Żółte kartki: Lipka, Caliński
Widzów: 1400

PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!

RELACJA LIVE

1’  Wystartowaliśmy! W naszym zespole nie ma 3 kartkowiczów: Maksa Rozwandowicza, Dominika Sokoła, Dominika Jończego oraz kilku kontuzjowanych graczy, m.in. Williama Remy’ego i Konrada Wrzesińskiego.

2′ Po dośrodkowaniu Kamila Lipki żaden z naszych graczy nie sięgnął piłki głową.

5′ W dogodnej sytuacji był Szymon Bartlewicz, ale jego strzał z bliska sparował Mateusz Kos.

13′ Krótki rajd z piłką przy nodze Adriana Trocia, zakończony jego uderzeniem w róg. Bramkarz Damian Węglarz sparował futbolówkę na róg.

14′ Po centrze Michała Janoty z rogu piłkę z pola karnego wybił Adrian Klimczak.

25′ W niezłej sytuacji w naszym polu karnym był Szymon Bartlewicz, ze strzałem którego łatwo sobie poradził Mateusz Kos.

30′ Po podaniu Joela Valencii na uderzenie lewą nogą zdecydował się Sebastian Bonecki. Piłkę wybił na róg Damian Węglarz.

40′ Mateusz Ozimek po zagraniu Adriana Klimczaka miał idealną okazję do zdobycia prowadzenia dla swojej drużyny. Mocne uderzenie Ozimka pewnie broni Mateusz Kos.

42′ Spore zamieszanie na naszym polu karnym i w końcu mocno uderza Robert Mandrysz. Piłka odbiła się jeszcze od Valencii i wyszła na róg.

Gospodarze wychodzą na prowadzenie po golu Natana Malczuka. Przy próbie interwencji kontuzji doznał Mateusz Kos. Nasz bramkarz wrócił jednak do gry,

45+1′ Po akcji Adriana Trocia i jego dośrodkowaniu, Joel Valencia uderzył mocno, ale tuż nad poprzeczką.

45+3′ Mocnym uderzeniem z woleja popisał się Artem Poliarus, jednak Damian Węglarz interweniował skutecznie.

45+6′ Koniec I połowy meczu w Głogowie. Przegrywamy 0:1 po trafieniu z dalszej odległości Natana Malczuka.

46′ Rozpoczęła się druga połowa. W naszej drużynie mamy debiut w meczu ligowym – między słupkami kontuzjowanego Mateusza Kosa zastąpił Kacper Siuta. Ponadto Michała Janotę zmienił Marek Fabry.

54′ Joel Valencia uderzył z odległości 25 metrów, ale mocno niecelnie…

Piękna akcja Chrobrego – po podaniu Mateusza Ozimka Mateusz Machaj efektownym lobem trafia do siatki. To ostatni mecz Machaja w Chrobrym (podobnie jak Michalca), który w taki właśnie sposób żegna się z kibicami głogowskiego klubu.

64′ Z rzutu wolnego dośrodkowywał Sebastian Bonecki. Nasz pomocnik próbował „wkręcić” piłkę w okienko bramki gości, ale nic z tego nie wyszło.

69′ W dogodnej sytuacji Kamil Biliński z bliska mocno uderzył, ale piłka wylądowała na słupku. Szkoda!

75′ Rajd Marcela Ziemanna zakończony mocnym, ale niecelnym uderzeniem naszego zawodnika.

79′ Z boiska schodzą Mateusz Machaj i Michał Michalec. To był ich ostatni mecz w barwach Chrobrego. Zawodnicy obu drużyn ustawili szpaler, by podziękować im za wiele lat gry w Chrobrym.

88′ W polu karnym strzelał Kamil Biliński, ale piłka zblokowana przez jednego z rywali wylądowała poza boiskiem.

90+1′ Niezłą sytuację miał Kamil Bębenek, jednak jego strzał pewnie złapał Węglarz.

90+4′ Przewrotką strzelał Marek Fabry. Piłka ponad poprzeczką.

90+4′ Koniec meczu w Głogowie. Przegrywamy 0:2 na koniec dramatycznego dla nas sezonu.

PRZEDMECZOWE CIEKAWOSTKI

* W Głogowie po raz ostatni oba zespoły spotkały się 19 marca 2023 roku. Po kiepskim widowisku, w którym nie padła żadna bramka oba zespoły były mocno zdegustowane wynikiem, jak i jakością gry.

* We wspomnianym powyżej meczu w Głogowie sędzia pokazał aż 9 żółtych kartek i jedną czerwoną. W 58 minucie boisko musiał opuścić Oleksij Bykow, który dopuścił się faulu, gdy rywal wychodził na pozycję strzelecką. Mimo gry w osłabieniu sosnowiczanom udało się przywieźć do Sosnowca jeden punkt. Teraz, gdy mamy rewanż, liczą się tylko 3 punkty dla Zagłębia.

* W naszej drużynie jeszcze nie tak dawno było 6 zawodników, którzy mieli za sobą występy w Chrobrym Głogów. Byli nimi: Maksymilian Rozwandowicz, Patryk Bryła, Sebastian Bonecki, Maksymilian Banaszewski, Dominik Jończy i Marcel Ziemann. Teraz pozostało ich już tylko 4, to Rozwandowicz, Bonecki. Jończy i Ziemann. Ich znajomość rywala na pewno jest ważną rzeczą, ale nie decydującą dla losów spotkania…

* Zagłębie po raz ostatni wygrało w Głogowie w sezonie 2017/18. Później mieliśmy serię 3 porażek sosnowiczan na stadionie Chrobrego i… zero strzelonych bramek. W ostatnim spotkaniu na boisku rywala Zagłębie także nie trafiło do siatki, ale przynajmniej zespół wywalczył jeden punkt.

* Ostatnie spotkanie tych drużyn w Sosnowcu odbyło się 19 grudnia 2023 roku. Z powodu wymiany murawy na ArcelorMittal Park był to ostatni mecz w 2023 roku w Fortuna 1. Lidze. Ten przełożony pojedynek 2:1 wygrali głogowianie po trafieniach Mateusza Ozimka i Dawida Hanca. Honorowego gola dla Zagłębia zdobył Marek Fábry w 86. minucie. Było to gorzkie pożegnanie starego roku…

* W sezonie 2021/22 wygraliśmy z Chrobrym na Stadionie Ludowym 3:2 (3:0) po znakomitej pierwszej połowie. Później było trochę gorzej. Gole dla sosnowiczan zdobyli: Szymon Pawłowski x2 i Maksymilian Banaszewski. Trafienia Marcela Ziemanna, który jest teraz graczem Zagłębia i mającego znakomitą wiosnę Michała Rzuchowskiego doprowadziły do nerwowej końcówki, jednak wszystko skończyło się szczęśliwie dla Zagłębia i zainkasowaliśmy 3 punkty.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin