<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
h<br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / CLJ: Okazje były, ale zabrakło skuteczności

CLJ: Okazje były, ale zabrakło skuteczności

10 listopada 2022

W 14. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U17 grupy zachodniej Zagłębie Sosnowiec uległo na wyjeździe Rakowowi Częstochowa 1:4 (1:1). Szkoda zwłaszcza początku drugiej połowy spotkania, w której nasz zespół mógł strzelić trzy gole.

Do końca pierwszej rundy pozostały cztery spotkania. Przed Zagłębiem rywalizacja z wymagającymi rywalami: Rakowem Częstochowa, Śląskiem Wrocław, Arką Gdynia oraz Lechem Poznań. W poprzednim sezonie nasza drużyna miała okazję rywalizować w grupie z Rakowem. Sosnowiczanie najpierw przegrali 1:5, a w rewanżu pokonali Raków 4:3. Ten szalony mecz został rozegrany na głównej płycie Stadionu Ludowego. Walczący o zwycięstwo w grupie Raków przegrał przy Kresowej po golach Łukasza Uchnasta (dwa), Piotra Wojdasa i Igora Gaszewskiego.  W tym sezonie zespół spod Jasnej Góry radzi sobie bardzo dobrze i po 13 kolejkach zajmuje 3 miejsce. Częstochowianie przegrali tylko jeden mecz. W 12 kolejce lepsze okazało się Zagłębie Lubin.

W trakcie przygotowań do meczu okazało się, że w czwartkowym starciu nie wystąpi Igor Gaszewski. Dla zespołu to ogromna strata. Gaszewski w tym sezonie zdobył 4 gole i zaliczył aż 7 asyst. W składzie zabrakło również Tomasza Mędrali, który zmaga się z chorobą. W kadrze meczowej znaleźli się natomiast Dawid Szewczyk i Mateusz Klimek.

Pierwsze minuty to mocna gra ofensywna Rakowa. Trzykrotnie przed stratą gola ratował zespół Mateusz Kabała. Niestety kilka minut później po niefortunnym wybiciu piłki właśnie przez bramkarza Raków przejął futbolówkę w naszym polu karnym i objął prowadzenie po trafieniu Tomasza Szczepaniaka. Zagłębie błyskawicznie wyrównało. Zaledwie 60 sekund później walkę z rywalem wygrał w polu karnym częstochowian Wojciech Górkiewicz i precyzyjnym strzałem ulokował piłkę pod poprzeczką.

Mocny początek Rakowa. Tego spodziewaliśmy się po tym zespole. Gdyby nie Mateusz, to po 10 minutach mogło być już 0:3. Później tracimy gola po błędzie, ale również szybko naprawiamy naszą wpadkę. Podobała mi się postawa drużyny – ocenił pierwszą połowę Łukasz Nadolny.

Druga połowa mogła, a nawet powinna, rozpocząć się od szybkich ciosów Zagłębia. Dwie znakomite okazje zmarnował Maksymilian Śliwiński. Sosnowiczanie wyprowadzili szybkie kontry, ale Śliwiński najpierw uderzył obok słupka, a w drugiej akcji prosto w wychodzącego bramkarza. Gdyby tego było mało szansę na gola miał również Kacper Żądło. Niewykorzystane sytuacje się mszczą…niby wyświechtane powiedzenie, ale jakże prawdziwe. Po nawałnicy Zagłębia rywale przeprowadzili kilka akcji i zdobyli trzy gole. Raków wygrał 4:1, a hattrickiem popisał się Tomasz Szczepaniak.

Mieliśmy swój plan na to spotkanie. W przypadku gola na 2:1 i nawet 3:1 przeciwnik musiałby zaatakować. Mecz zrobiłby się jeszcze ciekawszy. Wiemy z kim graliśmy. Raków walczy o wygranie ligi i pokazał to w swojej konsekwentnej i spokojnej grze do samego końca meczu. Nie mam pretensji do zespołu, bo zagraliśmy solidne spotkanie – dodał Nadolny.

Raków Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:1)

1:0 Tomasz Szczepanik

1:1 Wojciech Górkiewicz

2:1 Tomasz Szczepanik

3:1 Hubert Jurasik

4:1 Tomasz Szczepanik

Raków: Wróbel – Mikołajczyk, Rapińczuk, Mras, Szczepaniak, Cebula, Gibała, Grabowski, Maćkowiak, Suski, Kotala

Zagłębie: Kabała – Gabor (80’ Szewczyk), Moroń (80’ Klimek), Krawiec, Tomala, Stawowy, Siwek (65’ Stawowy), Zawojski, Górkiewicz, Śliwiński (86’ Surlej), Żądło (75’ Orczyk)

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin