2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / CLJ: Wkalkulowana porażka w Lubinie

CLJ: Wkalkulowana porażka w Lubinie

25 maja 2022

Wynikiem 5:0 (2:0) zakończył się zaległy mecz 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U17 pomiędzy Zagłębiem Lubin a Zagłębiem Sosnowiec. Dla naszego zespołu to siódma porażka w tej kampanii.

Pierwotnie to spotkanie miało zostać rozegrane na początku maja, jednak ze względu na powołania zawodników z Lubina do reprezentacji Polski mecz został przełożony. Oba zespoły przystępowały do środowej rywalizacji ze swoimi celami. Gospodarze chcieli zdobyć punkty, aby wskoczyć ponownie na fotel lidera wyprzedzając Raków Częstochowa. Sosnowiczanie mieli w planach ucieczkę na 6 punktów strefie spadkowej, w której obecnie znajduje się FC Wrocław Academy oraz OKS Odra Opole.

„Miedziowi” byli faworytem tej konfrontacji. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu przy Kresowej goście wygrali 6:2. Dzisiejsi gospodarze to obecnie najlepsza defensywa w lidze. Lubinianie stracili w 11 spotkaniach zaledwie 10 goli! – Nasz plan był taki, aby po odbiorze błyskawicznie zorganizować szybki atak. Wychodziło nam to niestety tylko do 15 minuty – powiedział po meczu Łukasz Nadolny, trener Zagłębia.

Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0 po dublecie Aleksandra Kubackiego. – W drugiej połowie wprowadziliśmy rezerwowych piłkarzy. Musiałem dać odpocząć lekko kontuzjowanym, ale także uchronić przed pauzą zagrożonych kartkami. Niestety zespół z Lubina to jest TOP tej ligi. My możemy spoglądać, zbierać lekcje i doświadczenie. My dopiero tam chcemy być, a rywal już tam jest. Miałem świadomość dzisiejszego niepowodzenia i to było wkalkulowane w nasz plan – wyznaje szczerze szkoleniowiec.

Już w sobotę Zagłębie czeka kolejny wyjazd. Tym razem sosnowiczanie zmierzą się z FC Wrocław Academy. – To dla nas najważniejszy mecz. Musimy i chcemy zapewnić sobie utrzymanie w CLJ. Czeka nas szybka regeneracja i powrót do województwa dolnośląskiego. Wszystkie siły na pokład. Idziemy va bank! – zaznacza Nadolny.

Zagłębie Lubin – Zagłębie Sosnowiec 5:0 (2:0)

1:0 Aleksander Kubacki – 19 minuta

2:0 Aleksander Kubacki – 29 minuta

3:0 Kamil Ausfeld – 72 minuta

4:0 Kasjan Frankowski – 79 minuta

5:0 Marcel Świątek – 90 minuta

Zagłębie L: Radziński – Orlikowski, Fura, Moczyński, Frankowski, Wandachowicz, Kozdroń, Tarkowski, Skoczylas, Bonikowski, Kubacki

Zagłębie S: Siuta – Sraga (46’ Tomala), Klimczyk, Gacal, Piątek, Adamiec, Dziedzic (75’ Wojdas), Uchnast (75’ Zawojski), Paszczela (60’ Sałapatek), Celej (46’ Lis), Kulawiak (80’ Krypciak)