2024-07-27 15:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / CLJ: Wyjazdowe zwycięstwo z Rekordem! Udany rewanż sosnowiczan!

CLJ: Wyjazdowe zwycięstwo z Rekordem! Udany rewanż sosnowiczan!

12 marca 2023

W meczu 19. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U17 Zagłębie Sosnowiec wygrało z Rekordem Bielsko-Biała 3:1 (1:0). Dla sosnowiczan to był udany rewanż za jesienną porażkę 1:2 przed własną publicznością.

Sosnowiczanie przed tygodniem pokonali Chemika Bydgoszcz 3:1 i wygrzebali się ze strefy spadkowej. Zagłębie dzięki wygranej awansowało na 11 miejsce w tabeli. Tuż za naszym zespołem plasował się dzisiejszy rywal z Bielska-Białej, który przed tygodniem zremisował z Zawiszą Bydgoszcz. Rekord w tym sezonie wygrał 4 z 18 spotkań i jako beniaminek chce tak samo jak Zagłębie zapewnić sobie utrzymanie w rozgrywkach.

Spotkanie bezpośrednich rywali w tabeli miało swój dodatkowy „smaczek”. Przypomnijmy, na kolejkę przed końcem rozgrywek w lidze wojewódzkiej w 2021 roku Rekord był „pewny” awansu do baraży o Centralną Ligę Juniorów. Bielszczanom wystarczył tylko remis z grającym o nic Gwarkiem Zabrze. W tym spotkaniu doszło jednak do sensacji. Zabrzanie wygrali z Rekordem, a Zagłębie pokonało ROW Rybnik i zameldowało się na pierwszym miejscu w tabeli. Później sosnowiczanie wygrali w dwumeczu z Lechią Zielona Góra i awansowali do CLJ.

Rekord po pół roku przerwy dopiął swego i awansował do CLJ. Bielszczanie na trzy kolejki przed końcem rozgrywek w lidze wojewódzkiej zapewnili sobie grę w barażach, a w nich okazali się lepsi od Pomologii Prószków (8:1). W tym sezonie Rekord miał już okazję grać z Zagłębiem. Nasi rywale wygrali w Sosnowcu 2:1.

Zagłębie rozpoczęło mecz w najmocniejszym składzie. Pierwsza połowa obfitowała w wiele sytuacji bramkowych, a jedną z nich wykorzystał Igor Gaszewski, który dostał podanie od Maksymiliana Śliwińskiego. W drugiej odsłonie gra zaostrzyła się. Sędzia musiał interweniować żółtymi kartkami. W 60 minucie Zagłębie podwyższyło prowadzenie. Tym razem po podaniu Wojciecha Górkiewicza gola zdobył Przemysław Mizera. W 73 minucie doszło do bardzo groźnej sytuacji. Mateusz Tekieli niefortunnie kopnął w twarz Kacpra Żądło. W wyniku tego zdarzenia nasz zawodnik doznał pęknięcia łuku brwiowego i musiał opuścić boisko. Zawodnik Rekordu otrzymał natomiast czerwoną kartkę. Tuż po niej gola zdobyli…gospodarze! W nerwowej końcówce udało się postawić kropkę nad „i”. Bramkę na 3:1 zdobył Maksymilian Śliwiński, który ustanowił wynik meczu.

To było bardzo fizyczne spotkanie, bardzo kontaktowe. Od samego początku oba zespoły grały na wysokiej intensywności. Cieszę się, że wykorzystaliśmy wypracowane sytuacje. Gol Maksa dał nam lepszy bezpośredni bilans z rywalem – powiedział po spotkaniu Łukasz Nadolny, trener Zagłębia. – Wspominałem o tym, że mamy dobry zespół i wiosna będzie lepsza. Tak też się dzieje. Drugi mecz i drugie zwycięstwo. Pracujemy dalej i dążymy do realizacji celu – dodał.

Dzięki wygranej Zagłębie umocniło się na 11 miejscu. Sosnowiczanie mają 4 punkty przewagi nad 12 w zestawieniu Rekordem.

Rekord Bielsko-Biała – Zagłębie Sosnowiec 1:3 (0:1)

1:0 Gaszewski – 16 minuta

2:0 Mizera – 60 minuta