2024-04-23 18:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / CLJ: Znakomita passa przerwana. „Mieliśmy dzisiaj swój słabszy dzień”

CLJ: Znakomita passa przerwana. „Mieliśmy dzisiaj swój słabszy dzień”

6 kwietnia 2023

Spotkanie z Odrą Opole zakończyło serię pięciu ligowych meczów bez porażki. W 23. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-17, podopieczni Łukasza Nadolnego ulegli swojemu rywalowi na wyjeździe 1:5. Jedyną bramkę dla naszej ekipy strzelił Igor Gaszewski.

Po niezwykle emocjonującym i obfitującym w gole meczu z FASE Szczecin, w Wielki Czwartek na podopiecznych Łukasza Nadolnego czekał mecz z sąsiadem z ligowej tabeli. Młodzi piłkarze z Sosnowca wybrali się do Opola na spotkanie z Odrą, która przed tą serią gier traciła do „czerwono-niebiesko-białych” trzy oczka. Świąteczna rywalizacja zapowiadała się o tyle interesująco, że jesienią młodzi piłkarze Zagłębia wygrali przy Kresowej z rówieśnikami z Opola aż 8:0. Do tej pory pozostaje to najwyższym zwycięstwem sosnowiczan w tym sezonie. Dodatkowo do naszego składu po jednomeczowej nieobecności wrócił Maksymilian Śliwiński, który w jedenastce zastąpił Szymona Mądrego.

Jak się jednak okazało, tym razem rywale postawili nam poprzeczkę bardzo wysoko. Do przerwy Zagłębie przegrywało w Opolu już 0:3, a kontakt z rywalem starało się złapać w trakcie drugiej połowy. Część strat udało się odrobić za sprawą trafienia Igora Gaszewskiego, który w 65. minucie wykorzystał dokładne dogranie Szymona Krawca. Liczba zdobytych bramek mogła być okazalsza, ale naszej drużynie na przeszkodzie stanęły słupek i poprzeczka.

Opolanie z kolei prezentowali w swojej grze wyrachowanie i wręcz zabójczą skuteczność, dzięki czemu jeszcze w ostatnim kwadransie dwukrotnie zmusili Mikołaja Zająca do kapitulacji. Tym samym młodzi piłkarze z Sosnowca ulegli Odrze 1:5, więc tym samym ponieśli pierwszą ligową porażkę w 2023 roku.

– Mecz z Odrą był dla moich podopiecznych pierwszym kontaktem z naturalną nawierzchnią. Na pewno miało to wpływ na nasze poczynania i przyznam, że mieliśmy dzisiaj swój słabszy dzień. Co prawda tworzyliśmy sobie sytuacje, ale zabrakło nam odpowiedniego wykończenia. Gratulacje dla rywali, a my wymazujemy to spotkanie z pamięci i pracujemy dalej – powiedział „na gorąco”  po spotkaniu trener Łukasz Nadolny.

Mimo pierwszej ligowej porażki od 3 grudnia zeszłego roku, Zagłębie pozostało na dziesiątej pozycji w tabeli. Swój kolejny mecz nasz zespół rozegra już 15 kwietnia. Na obiekt przy ulicy Kresowej przyjedzie Warta Poznań, a pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 14:00.