<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
h<br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / CLJ: Zwycięskie wznowienie! Gol debiutanta!

CLJ: Zwycięskie wznowienie! Gol debiutanta!

4 marca 2023

Od zwycięstwa rozpoczęli wznowienie rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U17 podopieczni Łukasza Nadolnego. Zagłębie Sosnowiec pokonało Chemik Bydgoszcz  3:1 (2:0), a pierwszego gola w zagłębiowskich barwach strzelił Przemysław Mizera. Dzięki wygranej sosnowiczanie opuścili strefę spadkową!

W naszym zespole zadebiutowali wypożyczeni zimą zawodnicy. Na placu gry pojawił się Maksymilian Ociepa (obrońca) oraz Przemysław Mizera (napastnik). W wyjściowej „11” nie zabrakło także Maximiliana Śliwińskiego, który na co dzień trenuje z pierwszym zespołem Zagłębia.

Goście w tym sezonie nie zaznali jeszcze smaku zwycięstwa. Chemik przegrał wszystkie 17 meczów ligowych tracąc 95 goli czyli najwięcej w lidze! Sosnowiczanie w pierwszym meczu w Bydgoszczy wygrali 3:2. Początek był bardzo udany, bowiem po 28 minutach nasz zespół prowadził 3:0. W drugiej połowie bydgoszczanie jednak zdobyli dwa gole i zrobiło się trochę nerwowo, ale ostatecznie Zagłębie wywiozło komplet punktów.

Sobotni mecz rozpoczął się znakomicie. Po pierwszej połowie Zagłębie prowadziło już 2:0. Wynik spotkania otworzył Przemysław Mizera, który wykorzystał prostopadłe podanie Jana Tomali. Dla Mizery to debiutancki gol w zagłębiowskich barwach. Drugą bramkę sosnowiczanie zdobyli ze stałego fragmentu gry. Bezpośrednie uderzenie z 25 metrów zamienił na gola Kacper Żądło. W drugiej połowie zespół zagrał znakomicie w kontrze. Po rzucie rożnym Chemika piłkę przejął Mikołaj Zając i podał idealnie do Maksymiliana Śliwińskiego, a ten bez większych problemów pokonał bramkarza gości. W końcówce meczu bydgoszczanie zdobyli honorową bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Dla nas ten mecz był wielką niewiadomą. Chemik miał kilku nowych zawodników. Spodziewaliśmy się meczu walki i taki był. To zwycięstwo nie przyszło nam łatwo. Cieszę się z postawy całego zespołu, ale warto odnotować, że nowi zawodnicy pokazali swoją jakość i ich wypożyczenie okazało się słuszną decyzją – powiedział po końcowym gwizdku Łukasz Nadolny, trener Zagłębia.

Zagłębie Sosnowiec – Chemik Bydgoszcz  3:1 (2:0)

1:0 Przemysław Mizera

2:0 Kacper Żądło

3:0 Maximilian Śliwiński

3:1 ?

Zagłębie: Zając – Ociepa, Żądło, Krawiec, Tomala, Stawowy, Gaszewski (75′ Mądry), Zawojski, Mizera (85′ Surlej), Śliwiński (87′ Orczyk), Siwek (65′ Klimek).

Chemik: Ossowski – Lahutin, Antonowicz, Pawełkiewicz, Huzii, Iwański, Klepczyński, Kozłowski, Życki, Winiecki, Kosecki.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin