DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-06-29 00:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Dubeltowy sukces podopiecznych Łukasza Walczaka!

Dubeltowy sukces podopiecznych Łukasza Walczaka!

21 listopada 2022

Miniony weekend to praktycznie ostatki drużyn naszej Akademii. W tym roku jeszcze tylko CLJ-ka rozegra awansem dwa spotkania, w tym niezwykle ważne w kwestii utrzymania się w rozgrywkach z Arką Gdynia. Sobotnia wygrana ze Śląskiem Wrocław z pewnością przybliżyła ich do tego celu.
Młodsze zespoły już zakończyły jesienny sezon i rozgrywają mecze sparingowe. O dubeltowym sukcesie może mówić w przypadku trenera Łukasza Walczaka, który prowadził dwie drużyny i w oby wypadkach odnotował awanse. Drużyna D2, po barażach, awansowała z III do I ligi wojewódzkiej (to także efekt reorganizacji), natomiast zespół D1 wywalczył promocję z III do II ligi wojewódzkiej. Brawo trener, brawo chłopaki!

 

SPARING: Sigma Ołomuniec – Zagłębie Sosnowiec U19 3:2 (3:0)

Bramki: Igor Dziedzic i Bartosz Paszczela.

Trener Michał Pluta:Sigma Ołomuniec to czołowy zespół w czeskim odpowiedniku naszej CLJ. Wiemy jak twardo grają czeskie drużyny i tutaj było podobnie. Wysokie tempo gry przez cały mecz, dużo walki fizycznej. Uważam, że jezeli chodzi o umiejętności techniczne to były wieksze po naszej stronie. Pierwsza połowa lepsza w wykonaniu Sigmy, byli konkretniejsi w swoich działaniach. W przerwie wprowadziliśmy kilka korekt co poskutkowało lepsza grą w naszym wykonaniu w drugiej połowie. Ogólnie owocny sparing dla nas, warto było jechac te kilkaset kilometrów. Sami zawodnicy stwierdzili że fajnie byłoby mieć takich przeciwników co tydzień w lidze A1. Chcemy grać z silnymi przeciwnikami bo ten kierunek pozwala nam rozwijąć się indywidualnie i zespołowo.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17
Zagłębie Sosnowiec – Śląsk Wrocław 2:1 (1:0)
1:0 Górkiewicz, 25 minuta
1:1 Igor Kobelczuk, 50 minuta
2:1 Mateusz Klimek, 72 minuta
Zagłębie: Zając – Gabor, Żądło, Krawiec, Tomala, Stawowy (68’ Klimek), Śliwiński, Tobiczyk, Górkiewicz (88’ Moroń), Zawojski, Siwek (90’ Szewczyk)
Śląsk: Śliczniak – Fałowski, Krukowski, Skrzypczyński, Cyrek, Pawlik, Wróblewski, Kosiba, Kobelczuk (67’ Cesarz), Gerstenstein, Kurowski
Trener Łukasz Nadolny: Taki był plan na ten mecz. Oddać piłkę rywalowi i czekać na swoje szanse. Ponownie po stałym fragmencie gry zdobywamy gola. To nie powinno dziwić, ponieważ właśnie te elementy mocno szlifujemy i nie po raz pierwszy strzelamy w taki sposób. Cieszę się, że zmiana Mateusza przyniosła taki efekt. Jeszcze 3 tygodnie temu nie było go z nami. Nieszczęścia jednych są szansą dla drugich i Mateusz to dzisiaj wykorzystał. Dobrze prezentował się w tygodniu treningowym i dlatego otrzymał więcej minut. Efekty wszyscy widzieliśmy. Brawa dla zespołu! Ciężko zapracowali na te punkty.

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006/07
Zagłębie Sosnowiec – Skra Częstochowa 2:5 (2:2)
Bramki: Kapera (asysta Musiał), Lech (asysta Kapera).
Skład: Janik (Kabała – 46) – Mularczyk, Zuchara, Mironowicz (Fiba -78), Szewczyk (Jurkiewicz – 46) –
Mądry (Poradowski – 65), Trębacz (Najduch – 62), Kapera – Musiał (Rumiński – 78), Lech (Kulig – 72), Blecharczyk F.
Trener Adrian Zbroja: Niestety przegrywamy mecz dość wysoko, mimo tego że praktycznie przez pierwszą część spotkania gramy bardzo dobrze i prowadzimy w pełni zasłużenie. Niestety, w samej końcówce dekoncentrujemy się i zbyt łatwo tracimy dwubramkowe prowadzenie. Po przerwie zapłaciliśmy wysoka cenę za niewykorzystane sytuacje, a przeciwnik był konkretny pod naszą bramką i zasłużenie wygrał mecz.

III LIGA WOJEWÓDZKA D1 i D2 MŁODZIK (ROCZNIK 2011)
III Liga Wojewódzka D1: Akademia 2012 Jaworzno – Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:2)
Bramki: Hanytkiewicz x1, Jaros x1
Skład:  Jarecki – Hanytkiewicz, Moras, Sochański – Bebel, Kiełbasa, Latos, Szczepek – Kuglin.
Grali również: Garncarz, Świrk, Plebanek, Nowak, Strzecha, Czajkowski, Wieczorek, Jaros
Trener Łukasz Walczak: Ciężkie spotkanie, na trudnym terenie – w przenośni i nie tylko, bo rozgrywaliśmy spotkanie na boisku pokrytym śniegiem. Trzeba było wykazać się dużym charakterem, aby w tym spotkaniu wygrać i za to składam wielkie gratulacje swoim zawodnikom, bo przez całe spotkanie pracowali na to, aby cieszyć się po końcowym gwizdku. 

 

ZAGŁĘBIE TALENTÓW
Zagłębie Talentów odbywa się dwa razy w miesiącu – co drugi czwartek.
Cel spotkań jest prosty – chcemy budować tak kompleksowe ćwiczenia, żeby rozwijać chłopaków, ale także obserwować ich przez pryzmat dołączenia do pierwszego zespołu. Pracujemy nad intensywnością i decyzyjnością w grach, ale także nad jakością.
W zajęciach udział wzięło 10 zawodników z pola plus dwóch bramkarzy, którzy zostali wybrani przez koordynatora i trenera Adriana Zbroję.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin