Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Dwójka daje dobry przykład młodszym rocznikom

Dwójka daje dobry przykład młodszym rocznikom

19 maja 2025

4 zwycięstwa i 3 porażki to weekendowy bilans drużyn naszej Akademii, które walczyły o ligowe punkty. Już po weekendzie, w poniedziałek, swój mecz wyjazdowy z Podbeskidziem Bielsko-Biała, rozegrali młodzicy występujący w I lidze wojewódzkiej D1. Jak na razie, dobry przykład młodszym rocznikom dają gracze drugiej drużyny Zagłębia, którzy wysoko, bo 4:1 pokonali w wyjazdowym spotkaniu Orła Miedary. Przed Dwójką prestiżowy pojedynek z rezerwami Ruchu Chorzów, który zostanie rozegrany w najbliższą sobotę o godz. 11:00.

Piąta liga „II Liga Śląska północna” Grupa 1
Orzeł Miedary – Zagłębie II Sosnowiec 1:4 (1:2)
1:0 Jeremi Piwoń, 8 minuta
1:1 Bartosz Paszczela, 28 minuta
1:2 Bartosz Paszczela, 40 minuta
1:3 Dominik Blecharczyk, 78 minuta
1:4 Piotr Wojdas, 90+2 minuta
Orzeł (skład wyjściowy): Masina – Kojda, Pleban, Kotalczyk, Imiołczyk – Ziemianek, Kiszel, Konieczny, Korzeniowski – Piwoń, Dworaczek.
Rezerwowi: Mazurkiewicz, Kocot, Niewiadomski, Kowolik, Szewczyk, Madeja, Sobelski, Dziemba.
Zagłębie II: Kabała – Ryndak, Matusiak, Krawiec – Mielczarek, Uchnast, Blecharczyk, Duda, Tobiczyk – Paszczela, Wołowiec.
Rezerwowi: Zając, Mędrala, Gaszewski, Figura, Barć, Płuciennik, Wojdas, Machnik.
Sędziowali: Przemysław Burliga oraz Robert Wanisz i Magdalena Twardowska (wszyscy ŚLZPN). Widzów: 200
Trener Grzegorz Bąk: – Jesteśmy po meczu Pucharu Polski, więc wygrana w lidze z pewnością cieszy. Tym bardziej, że była to wygrana na ciężkim terenie. Teraz skupiamy się na najbliższym meczu, myślami jesteśmy przy konfrontacji z Ruchem II Chorzów.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY
Unia Turza Śląska – Zagłębie Sosnowiec 1:5
Bramki: Oszek x3, Kapera, Wołodkiewicz
Skład: Majewski – Trębacz, Poradowski, Gabor, Musiał, Figura, Jóźwik, Machnik, Orczyk, Wołodkiewicz, Kapera.
Rezerwowi: Peterschein, Stawowy, Oszek, Szewczyk

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 – GRUPA ZACHODNIA
Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:1)
1:0 Marceli Żwan, 4 minuta
1:1 Aleksander Steczek, 35 minuta
2:1 Alan Tuchorski, 80 minuta
3:1 Filip Zięba, 83 minuta
4:1 Mateusz Marciniak, 90 minuta
Miedź: Malinowski (46′ Bednarski) – Szlachetka, Pakuła, Kaliś, Bartlewski (46′ Marciniak) – Zięba, Hucaluk, Małek (74′ Tuchorski), Żwan (65′ Konwa) – Adamiak (60′ Topolski), Głowiński (85′ Jezierski).
Zagłębie (skład wyjściowy): Kowalczyk – Matysik, Pilnicki, Strzelecki, Rogacz – Lis, Jabłoński, Grzesikowski, Steczek – Miskiewicz, Machowicz.
Rezerwowi: Szymecki, Zajdler, Marcinkowski, Radomski, Stokłoda, Świerad, Nocoń.
Żółte kartki: Adamiak, Szlachetka, Kaliś, Małek – Miśkiewicz. Widzów: 150
Trener Łukasz Nadolny: – Porażka, która boli, tym bardziej, że to my wyglądaliśmy na drużynę stwarzającą więcej sytuacji bramkowych. Trzeba jednak wyciągnąć wnioski i liczyć, że kontuzjowani zawodnicy szybko wrócą do zdrowia – bo ich brak był dziś aż nadto widoczny.

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY
GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec 0:3
Bramki: Bokisz, Wrzalik, Pierścionek
Skład: Kozak – Pietrowski, Kurek, Wawrowski, Augustyn, Długokęcki, Stuglik, Palenik, J. Nowak, Bokisz, Pyryt.
Rezerwowi: Biszkowiecki, Matyja, Pierścionek, Przybyłek, Wrzalik, Harwin, Klima

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2010)
Ruch Radzionków – Zagłębie Sosnowiec 3:0
Skład: Marchewka – Latos, Krzeszowiec, Węglarczyk, Kowalczyk, Miśkiewicz, Kaszuba, Krawiec, Czyż, Matryja, Kłusek
Rezerwowi: Marynowski, Nowak, Słowik

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2011)
Piast Gliwice – Zagłębie Sosnowiec 4:0
Skład: Garncarz, Moras, Strzecha, Kowalewski, Plebanek, Matusik, Kuglin, Bajer, Kiełbasa, Hanytkiewicz, Wieczorek.
Rezerwowi: Jurczyk, Sroga, Kozień, Jaros, Uwijała

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2012) 
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Sosnowiec
Poniedziałek, 19 maja, godz. 14:30
Bielsko-Biała, ul. Olimpijska 14

II LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK MŁODSZY (ROCZNIK 2013)
Zagłębie Sosnowiec – Górnik Jaworzno 5:1
Bramki: Żak, Skrzyński, M. Nowak, Filipecki, Płatek
Skład: Jurczyński, Madej, Szram, Kucia, Żak, Filipecki, M. Nowak, Machnik, Siewnik
Rezerwowi: Kocot, Dusza, Miśkiewicz, Płatek, Skrzyński, Biliński, Adamczyk

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2025 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin