Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Fortuna 1 Liga. “Sopel” wicekrólem strzelców!

Fortuna 1 Liga. „Sopel” wicekrólem strzelców!

23 maja 2022

Nie udało się Szymonowi Sobczakowi wyprzedzić Kamila Bilińskiego na liście najskuteczniejszych snajperów Fortuna 1 Ligi. W ostatniej kolejce żaden z nich nie trafił do siatki, więc sytuacja w czołówce listy nie uległa zmianie. Tytuł wicekróla z dorobkiem 17 goli jest na pewno sukcesem „Sopla” i jego kolegów, którzy wypracowywali mu sytuacje golowe.

 

Lista strzelców Fortuna 1 Ligi:

19 goli – Kamil Biliński (Podbeskidzie Bielsko-Biała),
17 goli – Szymon Sobczak (Zagłębie Sosnowiec),
14 goli – Hubert Adamczyk (Arka Gdynia), Patryk Makuch (Miedź Legnica),
12 goli – Karol Czubak (Arka Gdynia),
11 goli – Szymon Kobusiński (Puszcza Niepołomice), Patryk Mikita (Stomil Olsztyn), Mateusz Piątkowski (Górnik Polkowice), Filip Szymczak (GKS Katowice),
10 goli – Mikołaj Lebedyński (Chrobry Głogów), Tomáš Mikinič (Odra Opole), Pirulo (ŁKS Łódź),
9 goli – Jakub Łukowski (Korona Kielce), Daniel Rumin (GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 6, GKS Tychy 3), Łukasz Zjawiński (Sandecja Nowy Sącz),
8 goli – Dawid Błanik (Sandecja Nowy Sącz 3, Korona Kielce 5),
7 goli – Adam Mesjasz (Skra Częstochowa), Szymon Pawłowski (Zagłębie Sosnowiec), Patryk Szwedzik (GKS Katowice),
6 goli – Christian Alemán (Arka Gdynia), Dawid Czapliński (Odra Opole), Maxime Dominguez (Miedź Legnica), Bartosz Guzdek (Widzew Łódź), Olaf Kobacki (Arka Gdynia), Michał Marcjanik (Arka Gdynia), Nemanja Mijušković (Miedź Legnica), Łukasz Moneta (Stomil Olsztyn), Piotr Mroziński (Puszcza Niepołomice), Marek Mróz (Resovia), Bartłomiej Pawłowski (Widzew Łódź), Jacek Podgórski (Korona Kielce), Joan Román (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Michał Rzuchowski (Chrobry Głogów),
5 goli – Mateusz Bochnak (Chrobry Głogów), Chuca (Miedź Legnica), Erik Čikoš (Puszcza Niepołomice), Krzysztof Drzazga (Miedź Legnica), Marek Fábry (GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Aleksander Komor (Resovia), Mateusz Marzec (Odra Opole), Giorgi Merebaszwili (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Maciej Śliwa (Miedź Legnica), Krzysztof Wołkowicz (GKS Tychy), Arkadiusz Woźniak (GKS Katowice),
4 gole – Adrian Błąd (GKS Katowice), Karol Danielak (Widzew Łódź), Adam Deja (Arka Gdynia), Adam Frączczak (Korona Kielce), Łukasz Grzeszczyk (GKS Tychy), Krzysztof Janus (Odra Opole), Arkadiusz Jędrych (GKS Katowice), Łukasz Kędziora (Odra Opole), Dawid Kubowicz (Resovia), Tomáš Malec (GKS Tychy), Maciej Mas (Skra Częstochowa), Rafał Mikulec (Resovia), Konrad Nowak (Odra Opole), Dominik Piła (Chrobry Głogów), Oliver Práznovský (Chrobry Głogów), Mathieu Scalet (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Damir Šovšić (Sandecja Nowy Sącz), Jonatan Straus (Stomil Olsztyn), Wojciech Szumilas (Zagłębie Sosnowiec), Mariusz Szuszkiewicz (Górnik Polkowice), Kamil Zapolnik (Miedź Legnica),
3 gole – Michał Bednarski (Arka Gdynia), Tomasz Boczek (Sandecja Nowy Sącz), Mateusz Bondarenko (GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Bruno Garcia (Miedź Legnica), Merveille Fundambu (Stomil Olsztyn), Marek Hanousek (Widzew Łódź), Piotr Janczukowicz (ŁKS Łódź), Mateusz Kamiński (Odra Opole), Juliusz Letniowski (Widzew Łódź), Nemanja Nedić (GKS Tychy), Maciej Radaszkiewicz (ŁKS Łódź), Marko Roginić (Podbeskidzie Bielsko-Biała 2, GKS Katowice 1), Krzysztof Ropski (Skra Częstochowa), Quentin Seedorf (Zagłębie Sosnowiec), Eryk Sobków (Górnik Polkowice), Łukasz Sołowiej (Puszcza Niepołomice), Patryk Stępiński (Widzew Łódź), Błażej Szczepanek (Sandecja Nowy Sącz), Marcin Szpakowski (Korona Kielce), Jewgienij Szykawka (Korona Kielce), Paweł Tomczyk (Widzew Łódź), Dennis van der Heijden (Chrobry Głogów), Michał Walski (Sandecja Nowy Sącz), Bartłomiej Wasiluk (Resovia), Kamil Wojtyra (Skra Częstochowa), Maciej Wróbel (Odra Opole), Mateusz Żebrowski (Arka Gdynia),
2 gole – Farid Ali (GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Maksymilian Banaszewski (Zagłębie Sosnowiec), Bartosz Biel (GKS Tychy), Rafał Boguski (Puszcza Niepołomice), Jurich Carolina (Miedź Legnica), Damian Chmiel (Sandecja Nowy Sącz), Karol Chuchro (Resovia), Maciej Dampc (Stomil Olsztyn), Adrian Danek (Korona Kielce), Dani Villa (Widzew Łódź), Martin Dobrotka (Arka Gdynia), Antonio Domínguez (ŁKS Łódź), Dominik Dziąbek (Chrobry Głogów), Bartłomiej Eizenchart (Resovia), Fábio Nunes (Widzew Łódź), Rafał Figiel (GKS Katowice), Filipe Oliveira (Korona Kielce), Kacper Gach (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Radosław Gołębiowski (Widzew Łódź), Jakub Górski (Korona Kielce), Konrad Handzlik (GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Kristoffer Hansen (Widzew Łódź), Maksymilian Hebel (Resovia), Damian Hilbrycht (Resovia), Bartosz Jaroch (Resovia), Gracjan Jaroch (GKS Tychy), Stipe Jurić (ŁKS Łódź), Rafał Karmelita (Górnik Polkowice), Antoni Klimek (Odra Opole), Michał Koj (Korona Kielce), Kamil Kościelny (Puszcza Niepołomice), Dominik Kun (Widzew Łódź), Mikołaj Kwietniewski (Skra Częstochowa), Mehdi Lehaire (Miedź Legnica), Wojciech Łaski (GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Mateusz Maćkowiak (Odra Opole), Maciej Mańka (GKS Tychy), Nacho Monsalve (ŁKS Łódź), Mattia Montini (Widzew Łódź), Jakub Niewiadomski (GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Arkadiusz Piech (Odra Opole), Dawid Polkowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Adrian Purzycki (Górnik Polkowice), Julio Rodríguez (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Kamil Słaby (Sandecja Nowy Sącz), Daniel Stanclik (GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Sebastian Steblecki (GKS Tychy), Kajetan Szmyt (Górnik Polkowice), Szymon Szymański (Skra Częstochowa), Daniel Tanżyna (Widzew Łódź), Ernest Terpiłowski (Widzew Łódź), Émile Thiakane (Puszcza Niepołomice), Dawid Witkowski (GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Paweł Wojciechowski (Resovia), Tomasz Wojcinowicz (Puszcza Niepołomice), Maciej Wolski (ŁKS Łódź), Marcel Ziemann (Chrobry Głogów), Wiktor Żytek (GKS Tychy),
1 gol – Grzegorz Aftyka (Puszcza Niepołomice), Aléx Tanque (Zagłębie Sosnowiec), Maciej Ambrosiewicz (Zagłębie Sosnowiec), Kamil Antonik (Resovia), Jon Aurtenetxe (Miedź Legnica), Jakub Bartosz (Puszcza Niepołomice), Michał Bednarski (Miedź Legnica), Marcin Biernat (Górnik Polkowice), Jakub Bieroński (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Michał Bojdys (Górnik Polkowice), Mavroudís Bougaḯdis (Chrobry Głogów), Patryk Bryła (Zagłębie Sosnowiec), Jonathan Simba Bwanga (Stomil Olsztyn), Yiğit Emre Çeltik (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Roberto Corral (Korona Kielce), Tomasz Cywka (Chrobry Głogów), Beniamin Czajka (Stomil Olsztyn), Mateusz Czyżycki (GKS Tychy), Maciej Dąbrowski (ŁKS Łódź), Tomasz Dejewski (Widzew Łódź), Swetosław Dikow (Sandecja Nowy Sącz), Maissa Fall (Sandecja Nowy Sącz), Daniel Feruga (GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Michał Grudniewski (Widzew Łódź), Konrad Gutowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Robert Hehedosz (Górnik Polkowice), Fabian Hiszpański (Arka Gdynia), Mariusz Holik (Skra Częstochowa), Kelechukwu Ibe-Torti (ŁKS Łódź), Michał Ilków-Gołąb (Chrobry Głogów), Grzegorz Janiszewski (GKS Katowice), Bartosz Jaroszek (GKS Katowice), João Oliveira (Zagłębie Sosnowiec), Dariusz Kamiński (GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Kacper Karasek (Widzew Łódź), Jakub Karbownik (GKS Katowice), Bartłomiej Kasprzak (Sandecja Nowy Sącz), Rok Kidrič (Puszcza Niepołomice), Jacek Kiełb (Korona Kielce), Przemysław Kita (Widzew Łódź), Rafał Kobryń (Sandecja Nowy Sącz), Jaka Kolenc (Chrobry Głogów), Michał Kołodziejski (GKS Katowice), Nikolas Korzeniecki (Zagłębie Sosnowiec), Mateusz Kowalczyk (ŁKS Łódź), Filip Kozłowski (GKS Katowice), Michał Kuczałek (GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Mateusz Kuzimski (Arka Gdynia), Mateusz Machaj (Chrobry Głogów), Piotr Malarczyk (Korona Kielce), Mateusz Malec (Skra Częstochowa), Marcus Vinícius (Arka Gdynia), Michał Masłowski (Zagłębie Sosnowiec), Michał Michalec (Chrobry Głogów), Mateusz Michalski (Widzew Łódź), Titas Milašius (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Marcel Misztal (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Patryk Mucha (Widzew Łódź), Krzysztof Napora (Skra Częstochowa), Tomasz Nawotka (Sandecja Nowy Sącz), Rafał Niziołek (Odra Opole), Piotr Nocoń (Skra Częstochowa), Damian Nowak (GKS Tychy), Krystian Nowak (Widzew Łódź), Władysław Ochronczuk (GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Kornel Osyra (Sandecja Nowy Sącz), Aleksander Paluszek (Skra Częstochowa), Maciej Pałaszewski (Górnik Polkowice), Oskar Paprzycki (GKS Tychy), Danian Pawłas (GKS Katowice), Kyryło Petrow (Korona Kielce), Jakub Piątek (GKS Tychy), Daniel Pietraszkiewicz (Resovia), Marcel Pięczek (Puszcza Niepołomice), Michal Piter-Bučko (Sandecja Nowy Sącz), Oliver Podhorin (Resovia), Dominik Połap (GKS Tychy), Piotr Pyrdoł (Skra Częstochowa), Jarosław Ratajczak (Górnik Polkowice), Wojciech Reiman (Stomil Olsztyn), Oskar Repka (GKS Katowice), Maciej Rosołek (Arka Gdynia), Maksymilian Rozwandowicz (ŁKS Łódź), Sebastian Rudol (Sandecja Nowy Sącz), Mikkel Rygaard (ŁKS Łódź), Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec), Artur Siemaszko (Arka Gdynia), Mateusz Słodowy (GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Jan Sobociński (ŁKS Łódź), Hubert Sobol (Stomil Olsztyn), Mateusz Spychała (Odra Opole), Konrad Stępień (Puszcza Niepołomice), Marcin Stromecki (Skra Częstochowa), Sebastian Strózik (Resovia), Jakub Sypek (Górnik Polkowice), Bartosz Szeliga (ŁKS Łódź), Jakub Szrek (Odra Opole), Grzegorz Szymusik (Korona Kielce), Dalibor Takáč (Korona Kielce), Hubert Tomalski (Puszcza Niepołomice), Michał Trąbka (ŁKS Łódź), Miłosz Trojak (Odra Opole), Damian Tront (Miedź Legnica), Hubert Turski (Chrobry Głogów), Karol Twardowski (Resovia), Marcin Urynowicz (GKS Katowice), Kamil Wacławczyk (Górnik Polkowice), Dawid Wolny (Sandecja Nowy Sącz), Łukasz Wroński (Puszcza Niepołomice), Jakub Wróbel (Resovia), Szymon Zalewski (GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Luka Zarandia (Korona Kielce), Paweł Zieliński (Widzew Łódź), Jakub Zych (Sandecja Nowy Sącz), Patryk Zych (Stomil Olsztyn), Piotr Żemło (Odra Opole), Bruno Żołądź (Górnik Polkowice), Karol Żwir (Stomil Olsztyn).

Zagłębie Sosnowiec (41):

17 – Szymon Sobczak,

7 – Szymon Pawłowski,

4 – Wojciech Szumilas,

3 – Quentin Seedorf,

2 – Maksymilian Banaszewski,

1 – Aléx Tanque, Maciej Ambrosiewicz, Patryk Bryła, João Oliveira, Nikolas Korzeniecki, Michał Masłowski, Vamara Sanogo, Szymon Zalewski (GKS Jastrzębie – samobójcza).

Źródło: www.90minut.pl

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin