DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-03-03 18:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Intensywne przygotowania Zagłębia. Młodzieży nie brakuje serducha…

Intensywne przygotowania Zagłębia. Młodzieży nie brakuje serducha…

17 czerwca 2022

Na piątkowym treningu Zagłębia zameldowała się spora grupa młodych piłkarzy Akademii, która śmiało puka do pierwszego zespołu. Jeśli chodzi o starszych zawodników to przygotowania do nowego sezonu rozpoczął Szymon Sobczak.

 

W zajęciach pod okiem trenera Artura Skowronka wzięli udział przedstawiciele naszej Akademii, Bartosz Paszczela, Aleksander Piątek, Kacper Siuta (bramkarz) i Igor Dziedzic, którzy byli wyróżniającymi się postaciami w zespole Centralnej Lidze Juniorów U17. Kolejny zdolny chłopak z tej ekipy Antek Kulawiak również jest obserwowany przez sztab trenerski pierwszej drużyny, jednak uraz wyeliminował go z treningów. Od początku przygotowań z I-ligowcami trenował 18-letni Michał Barć, jednak w piątek był na zajęciach drugiej drużyny, by przygotować się do arcyważnego sobotniego meczu „Dwójki” ze Spartą Katowice (godz. 11:00).

To był kolejny dzień treningowy dla zawodników testowanych. Z Zagłębiem ćwiczą nadal: Wojciech Muzyk (ostatnio Legia Warszawa), Patryk Pawela (Kuźnia Ustroń) oraz Przemysław Szarek (ostatnio Korona Kielce).

Dawid Gojny, kapitan naszej drużyny, tak podsumował pierwsze dni przygotowań do nowego sezonu. – Kończy się intensywny tydzień przygotowań. Widać mocne zaangażowanie chłopaków, by jak najlepiej się przygotować. Trenerzy są zadowoleni w 100 procentach, więc to jest także bardzo ważne. Wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi do dalszej pracy. Na treningach mamy także sporo młodych zdolnych chłopaków z Akademii, którym nie można odmówić serducha i zaangażowania. Jednak dopiero sparingi zweryfikują tych chłopaków.

Pierwszym meczem kontrolnym przed nowym sezonem będzie środowa potyczka z GKS-em Katowice na Stadionie Ludowym (godz. 11:00).

Foto: Quiero/www.zaglebie.eu

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin