Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Kapitalny bój koszykarek MB Zagłębie!

Kapitalny bój koszykarek MB Zagłębie!

1 listopada 2022

Miniony weekend nie poskąpił nam emocji, które zaserwowały kibicom zespoły ligowe Zagłębia Dąbrowskiego. Na szczególne słowa uznania zasłużyły koszykarki MB Zagłębie, które w Lublinie pokonały po kapitalnym boju Polski Cukier AZS UMCS Lublin 79:71. W starciu z mocną ekipą z Lublina pierwszoplanową postacią w naszej ekipie była Batabe Zempare, która zdobyła 26 punktów i zanotowała 12 zbiórek. Świetne zawody także zaliczyła Quinn Urbaniak-Dornstauder, która do 16 punktów dodała 15 zbiórek. Oby więcej takich krzepiących wiadomości…

 

PIŁKA NOŻNA – FORTUNA 1. LIGA
Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków 1:2 (1:1)
1:0 Szymon Pawłowski, 13 minuta
1:1 Luis Fernandez, 39 minuta
1:2 Luis Fernandez, 53 minuta
Zagłębie: Gliwa – Borowski, Dalić, Bykov (78′ Kulawiak), Gojny (K) – Pawłowski, Jończy, Szumilas, Masłowski (64′ Bryła), Banaszewski (64′ Klupś)- Sobczak (78′ Fabry).
Wisła: Broda – Jelić, Colley, Skrobański, Jaroch – Talar (68′ Młyński), Szot, Basha (85′ Duda), Hugi (85′ Żyro) – Fernandez (90+5), Rodado.
Sędziował: Patryk Gryckiewicz z Torunia.
Żółte kartki: Bykov, Bryła – Szot
Widzów: 4950.

POLSKA HOKEJ LIGA
Re-Plast Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
0:1 Kamil Sikora – Dominik Nahunko (22:42),
1:1 Roman Diukow – Łukasz Krzemień (51:45),
2:1 Jan Sołtys – Sebastian Kowalówka, Łukasz Krzemień (58:15).
Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Marcin Polak (główni) – Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi).
Minuty karne: 10-10.
Strzały: 38-14.
Widzów: 1700.
Unia: K. Lindskoug – F. Pangiełow-Jułdaszew, K. Jākobsons; A. Szczechura, M. Cichy (2), T. Da Costa – R. Diukow, A. Jerofejevs; P. Padakin, K. Dziubiński (2), E. Ahopelto (2) – P. Bezuška, P. Noworyta; J. Sołtys, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, K. Paszek; T. Laakso (4), D. Wanat, A. Denyskin.
Zagłębie: P. Spěšný – M. Naróg, M. Kotlorz; P. Kogut, T. Kozłowski (4), J. Witecki – A. Khoperia (2), W. Andrejkiw; M. Bernacki, A. Dubinin, D. Piotrowicz (2) – O. Krawczyk, J. Michałowski (2); D. Nahunko, N. Bucenko, K. Sikora – A. Gniewek, S. Luszniak; D. Danyłenko, D. Kasprzyk, O. Rzekanowski.

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 3:2 (0:2, 3:0, 0:0)
0:1 Damian Piotrowicz – Tomasz Kozłowski, Patryk Kogut (08:55),
0:2 Jarosław Rzeszutko – Michał Naróg, Damian Piotrowicz (10:45, 5/4),
1:2 Hampus Olsson – Joona Monto, Maciej Kruczek (21:42),
2:2 Patryk Wajda – Grzegorz Pasiut, Bartosz Fraszko (24:20),
3:2 Patryk Krężołek – Teemu Pulkkinen (38:37),
Sędziowali: Paweł Kosidło, Rafał Noworyta (główni) –  Mateusz Kucharewicz, Michał Żak (liniowi).
Minuty karne: 6-6.
Strzały: 43-20.
Widzów: 546.
GKS Katowice: J. Murray – M. Rompkowski, M. Kolusz; B. Fraszko, G. Pasiut, B. Magee – N. Mikkola, J. Wanacki; C. Blomqvist (2), T. Pulkkinen, P. Krężołek – M. Kruczek, P. Wajda (2); H. Olsson, J. Monto, S. Hitosato (2) – D. Musioł, K. Maciaś; M. Bepierszcz, I. Smal, J. Prokurat.
Zagłębie: P. Spěšný – M. Naróg, P. Gosztyła; P. Kogut, T. Kozłowski, J. Witecki – A. Khoperia, W. Andrejkiw; M. Bernacki, J. Rzeszutko, D. Piotrowicz – O. Krawczyk, J. Michałowski (2); D. Nahunko, N. Bucenko, K. Sikora (2) – A. Gniewek, S. Luszniak; D. Danyłenko (2), A. Dubinin, D. Kasprzyk.

PIŁKA NOŻNA KOBIET – EKSTRALIGA
Polomarket Medyk Konin – Czarni Antrans Sosnowiec 1:1 (1:0)
Bramki: Anna Gawrońska 41 – Zuzanna Witek 53.

PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN – LIGA CENTRALNA
MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie – Zagłębie HT Sosnowiec 35:30 (19:15)
Zagłębie HT: Ratuszniak, M. Mentel – Miszka 6, Mięsopust 4, A. Danysz 3, Wloka, Kurzawa 4, S. Danysz 5, Kowalski 1, Kolano 4, Piątek, Żaczek, Płonka 3, Adamuszek.

SIATKÓWKA KOBIET – 1. LIGA
Trans-Ann Płomień Sosnowiec – ITA TOOLS Stal Mielec 1:3 (23:25, 25:27, 31:29, 14:25)
Trans-Ann Płomień: Kłoda, Laskowska, Kurerowa. Nowak, Głodzińska, Laszczyk, Samul (libero) oraz Kaczmarzyk, Deptuch i Natanek.
Stal: Staniszewska, Mucha, Gierszewska, Kubacka, Kucharska, Brzoska, Pancewicz (libero) oraz Kulig, Bryda, Musiał i Daria Dąbrowska.

SIATKÓWKA MĘŻCZYZN – TAURON 1. LIGA
Astra Nowa Sól – MKS Będzin 2:3 (24:26, 25:23, 27:25, 17:25, 18:20)
Astra: Ruciński (1), Kłęk (14), Pranko (8), Pizuński (22), Drzazga (1), Busch (28), Foltynowicz (libero) oraz Brzeziński (1), Kowalczyk (4), Skibicki (5), Wołowicz, Kołtowski (libero)
MKS: Macionczyk (2), Ratajczak (8), Ptaszyński (7), Koppers (29), Teppan (16), Swodczyk (7), Olenderek (libero) oraz Gonciarz, Frąc (3), Piwowarczyk (6), Rohnka (11), Marek (libero)
MVP: Koppers. Widzów: 297. Sędziowali: Bzodek, Kowalski.

KOSZYKÓWKA KOBIET – ENERGA BASKET LIGA
Polski Cukier AZS UMCS Lublin – MB Zagłębie Sosnowiec 71:79 (17:14, 19:21, 15:21, 20:23)
AZS UMCS: Mack 13, Trzeciak 2, Ziętara 10, Stancev 23, Clouden 19 – Kośla, Wiankowska 2, Glantz, Kuczyńska
MB Zagłębie: Wojtala, January 17 (12 asyst), Zempare 26 (12 zbiórek), Urbaniak-Dornstauder 16 (15 zbiórek), Mistinova 14 (3×3) – Wnorowska 5, Grzenkowicz 1, Jarząb, Wojtylas.

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN – ENERGA BASKET LIGA
Rawlplug Sokół Łańcut – MKS Dąbrowa Górnicza 60:68 (11:11; 18:18; 17:17; 14:22)

Rawlplug Sokół Łańcut: Delano Spencer II – 19 pkt., Marcin Nowakowski – 11 pkt., Quinterian Mcconico – 9 pkt., Filip Struski – 7 pkt., Raynere Thornton – 6 pkt., Przemysław Wrona – 5 pkt., Mateusz Bręk – 3 pkt., Mateusz Szczypiński – 0 pkt.
MKS Dąbrowa Górnicza: Martin Krampelj – 19 pkt., Trevon Bluiett – 14 pkt., Wiktor Rajewicz – 13 pkt., Matthias Tass – 12 pkt., Alonzo Verge Jr. – 8 pkt., Marcin Piechowicz – 2 pkt., Michał Sitnik – 0 pkt., Jarosław Mokros – 0 pkt.

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin