DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-03-10 18:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Katowicki Sport o nas. Wszyscy ludzie prezesa…

Katowicki Sport o nas. Wszyscy ludzie prezesa…

6 października 2022

W katowickim „Sporcie” ukazał się artykuł red. Krzysztofa Polaczkiewicza o ważnej roli jaką w strukturach Zagłębia Sosnowiec pełnią byli ligowi piłkarze Arkadiusz Aleksander i Piotr Polczak. Poniżej publikujemy treść artykułu.

 

Piotr Polczak (na zdjęciu) i Arkadiusz Aleksander jeszcze nie tak dawno biegali po ligowych boiskach. Ten pierwszy w barwach GKS-u Katowice, Cracovii oraz Zagłębia Sosnowiec zaliczył na boiskach polskiej ekstraklasy prawie 200 spotkań, bronił także barw rosyjskich klubów: Terek Grozny oraz Wołga Niżny Nowogród, a także rumuńskiej Astry Giurgiu.

W reprezentacji Polski zaliczył pięć występów. 36-latek kończył piłkarską przygodę latem ubiegłego roku w klubie z Sosnowca. Z Zagłębiem jego drogi się jednak nie rozeszły, gdyż od sezonu 2021/2022 jest odpowiedzialny za skauting w klubie ze Stadionu Ludowego. Zatrudniał go jeszcze były prezes Marcin Jaroszewski. Jego następca, Łukasz Girek kontynuuje współpracę z wychowankiem MMKS-u Dąbrowa Górnicza i bardzo ją sobie ceni.

Podobnie zresztą jak z Aleksandrem, byłym piłkarzem znanym w naszym regionie z występów w Górniku Zabrze i Odrze Wodzisław. W ekstraklasie obecny wiceprezes zarządu ds. sportowych Zagłębia (pełni tę funkcję od listopada ubiegłego roku) poza śląskim klubami grał także ze Śląskiem Wrocław i Widzewem Łódź. Na koncie ma krótki epizod na Cyprze. W ostatnich latach najbardziej kojarzony był z Sandecją Nowy Sącz. Jako piłkarz grał tam przez 4,5 roku.

Piłkarskie obuwie zawiesił na kołku w wieku 36 lat. Na zapleczu ekstraklasy w barwach Sandecji strzelił w 31 meczach 15 bramek. W nagrodę został uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Miasta Nowy Sącz”. Potem został działaczem w Sandecji. Pełnił funkcję wiceprezesa, a następnie prezesa klubu z Nowego Sącza.

Obaj panowie to profesjonaliści. Już na początku mojego prezesowania w Zagłębiu zapowiedziałem, że w naszych strukturach powinni pracować najlepsi fachowcy na jakich aktualnie nas stać. Arkadiusz Aleksander i Piotr Polczak w zawodowym futbolu są od lat, są osobami doskonale znanymi i cenionymi w środowisku piłkarskim. Osiągnęli bardzo dużo jako piłkarze, grali na najwyższym poziomie w Polsce i poza granicami naszego kraju, znają języki obce. Arek był wcześniej prezesem i dyrektorem sportowym w Sandecji Nowy Sącz, więc jego doświadczenie w zarządzaniu klubem jest niezwykle cenne. Z kolei Piotrek z racji swojej bogatej piłkarskiej kariery, w trakcie której przeszedł wszystkie szczeble, od adepta futbolu do reprezentanta Polski, od początku był dla mnie głównym kandydatem na stanowisko dyrektora działu skautingu – komplementuje współpracowników prezes Girek.

Praca z nimi to wielka przyjemność i znakomite doświadczenie zawodowe. Już teraz myślimy też o przyszłości i w związku z tym Piotr rozpoczął organizowany przez PZPN kurs na dyrektora sportowego. Jest to kurs dedykowany dyrektorom sportowym klubów Ekstraklasy oraz Fortuna 1. Ligi. Docelowo, za kilka lat ukończenie tego kursu ma być wymogiem do pełnienia tej funkcji w klubach dwóch najwyższych klas rozgrywkowych. Piotr znalazł się w naprawdę elitarnym gronie, bowiem wśród kursantów są m.in. Maciej Skorża, Stefan Majewski, Jacek Zieliński, Marcin Dorna, Paweł Golański i Tomasz Rząsa – dodaje prezes Zagłębia.

Krzysztof Polaczkiewicz / SPORT

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin