<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Kolejny krok drugiej drużyny w stronę awansu

Kolejny krok drugiej drużyny w stronę awansu

15 maja 2021

Druga drużyna Zagłębia Sosnowiec w piątym ligowym meczu w grupie mistrzowskiej klasy okręgowej Katowice-Sosnowiec wygrała 4:0 z drużyną Cyklonu Rogoźnik. Na listę strzelców Zagłębia wpisali się: Jakub Kaczmarek, Mikołaj Staniak, Mikołaj Majchrzak, Oskar Chechelski.

Od początku meczu można było zaobserwować znaczną przewagę drużyny Zagłębia Sosnowiec. Już w 26 minucie spotkania bramkę zdobył Jakub Kaczmarek, a po zaledwie kilku minutach wynik spotkania podwyższył Mikołaj Staniak. Do szatni nasza drużyna zeszła z dwubramkowym prowadzeniem. Po przerwie drużyna gospodarzy otworzyła się, a nasi zawodnicy czekali na okazję do uderzenia z kontrataku. W 51 minucie obrońca drużyny gospodarzy sfaulował naszego zawodnika w polu karnym, co umożliwiło nam zdobycie kolejnej bramki. W późniejszych minutach spotkania mieliśmy trzy sytuacje sam na sam. Dwóch z nich niestety nie udało się nam wykorzystać, ale już przy trzeciej sytuacji, wyciągnęliśmy wnioski. Wykorzystaliśmy okazję i w 84 minucie zdobyliśmy czwartą, ostatnią bramkę w tym spotkaniu, strzeloną przez Oskara Chechelskiego.

Trener drugiej drużyny Zagłębia Sosnowiec Grzegorz Bąk krótko podsumował mecz: Przede wszystkim gratuluję dzisiaj moim zawodnikom gry w defensywie, zwycięstwa i odpowiedzialności bo nad tym pracowaliśmy cały tydzień. Staraliśmy się nie stracić bramki i udało się to zrealizować. Wiedzieliśmy, że z przodu uda nam się na pewno zdobyć bramki, bo znamy jakość gry naszych zawodników, więc o to się nie martwiliśmy. Natomiast chcieliśmy się skoncentrować na grze w obronie i naprawdę te zmiany których dokonaliśmy w porównaniu do ostatniego meczu przyniosły skutek i ten wynik odzwierciedla to co było na boisku.

Również trener Cyklonu Rogoźnik Mateusz Mańdok skomentował dzisiejsze spotkanie: Dzisiejszy mecz wygrała drużyna, która była zdecydowanie lepsza mobilnie i przede wszystkim skuteczniejsza. Wiem że piętą achillesową Zagłębia do tej pory była skuteczność, ale dzisiaj ją zdecydowanie poprawili. Z mojej perspektywy wynik 4:0 jest zbyt wysoki. To nie jest tak, że ten mecz był do jednej bramki. Nie wykorzystaliśmy kilku dobrych szans, w tym rzutu karnego. Mieliśmy jakiś plan na ten mecz, jakąś strategię, sposób w jaki mieliśmy grać, ale niestety to zawiodło. Czy to była zła strategia, czy zawodnicy do końca nie wypełnili swoich zadań, to już jest nasza wewnętrzna sprawa. Punkty tak czy siak jadą do Sosnowca. Można powiedzieć, że wnioski zostały wyciągnięte bo w pierwszej rundzie 2 razy górą byliśmy my, jednak to co najważniejsze dzieje się teraz w grupie mistrzowskiej. Widać tutaj świetną pracę sztabu trenerskiego z trenerem Bąkiem na czele i na pewno będę kibicował tej młodej drużynie bo dla mnie to jest główny kandydat o awans, a my zrobimy wszystko żeby wyciągnąć wnioski i odgryźć się w meczu rewanżowym.

Cyklon Rogoźnik – Zagłębie II Sosnowiec 0:4 (0:2)

Bramki: 26′ Jakub Kaczmarek, 32′ Mikołaj Staniak, 51′ Mikołaj Majchrzak, 84′ Oskar Chechelski.

Zagłębie II Sosnowiec – Perdijić, Sinior (85′ Dąbrowski), Janicki, Kaczmarek (69′ Chechelski), Majchrzak (78′ Kulig), Pisarek (63′ Mociak), Smoleń, Staniak, Troć, Uthke- Nowak, Wisznowski.

Cyklon Rogoźnik Rybka, Jabłoński, Gruszka, Woźniak, Barchan, Wściubiak, Markowski, Klama, Dudek, Rewers, Gałęziok

RezerwowiRóżanka, Pysno, Kraczyński, Kucharczak, Jaskuła.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin