DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-02-25 18:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Kontrakt Michała Gliwy automatycznie przedłużony o rok

Kontrakt Michała Gliwy automatycznie przedłużony o rok

16 maja 2022

Michał Gliwa nadal będzie występował w barwach naszego klubu. Przychodząc do Zagłębia podpisał kontrakt do końca bieżącego sezonu z opcją przedłużenia o rok w przypadku pozostania Klubu w Fortuna 1 Lidze. Ten warunek został spełniony, a kontrakt automatycznie przedłużony.

 

Okienko zimowe jest bardzo trudne. Przed pionem sportowym stało spore wyzwanie, które zostało wykonane znakomicie. Dlatego bardzo się cieszę, że tak doświadczony piłkarz jak Michał Gliwa jest w naszym zespole. Pozyskanie Michała dało stabilizację oraz było pierwszym krokiem w budowie zespołu na przyszły sezon – mówi Łukasz Girek, Prezes Zagłębia Sosnowiec.

34-letni Michał Gliwa w rundzie wiosennej rozgrywek Fortuna 1 Ligi rozegrał w barwach Zagłębia 13 spotkań, przebywając na boisku 1170 minut. Jego bardzo dobra postawa między słupkami przyczyniła się w dużym stopniu do utrzymania statusu I-ligowca.

Przychodząc do Zagłębia chciałem się sprawdzić i odbudować. Wróciłem do rytmu meczowego, odżyłem i udowodniłem sam sobie, że mogę dalej grać w piłkę. Ta trudna dla nas runda zakończyła się szczęśliwie i cieszę się, że mogłem pomóc drużynie. Oceniając tylko moją osobę jestem zadowolony z tych miesięcy – stwierdził bramkarz Zagłębia.

Gliwa zasłynął m. in. obroną 3 rzutów karnych w trakcie wiosennych rozgrywek. Szczególnie pamiętny dla niego i kibiców był mecz wyjazdowy z GKS-em Tychy. Obronił wówczas 2 rzuty karne. Z kolei w Niepołomicach w spotkaniu z Puszczą sparował kolejny rzut karny.

Podpisując kontrakt z Zagłębiem od razu brałem pod uwagę 1,5 roku. Wierzyłem w to, że zostanę w klubie na dłużej. Cieszę się, że dalej będę mógł pracować z ludźmi, których tutaj poznałem – dodaje Gliwa.

Michał – powodzenia w kolejnym sezonie w barwach Zagłębia!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin