Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Koszykarki MB Zagłębie rewelacją Energa Basket Ligi!

Koszykarki MB Zagłębie rewelacją Energa Basket Ligi!

15 listopada 2022

W rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet na miano rewelacji zasłużyły sobie koszykarki MB Zagłębie. Zespół Jordiego Aragonesa pokonał bardzo silną ekipę VBW Arki Gdynia 59:57. To trzecia wygrana sosnowiczanek we własnej hali, tym samym Zagłębie u siebie jest jak na razie niepokonane! Twierdza „Żerom” służy naszej drużynie. Także piłkarze ręczni Zagłębia HT mają bardzo dobry okres, w miniony weekend sosnowiczanie pokonali na wyjeździe Nielbę Wągrowiec.

 

PIŁKA NOŻNA – FORTUNA 1. LIGA
Resovia Rzeszów – Zagłębie Sosnowiec 2:2 (1:1)
1:0 Maciej Górski, 12 minuta (głową)
1:1 Marek Fabry, 43 minuta
2:1 Radosław Adamski, 77 minuta
2:2 Mateusz Bodzioch, 90+2 minuta
Resovia: Pindroch – Mikulec, Kubowicz, Hoogenhout (68′ Wojciechowski), Wasiluk – Adamski (K), Bąk (68′ Chuchro), Kałahur, Eizenchart – Antonik (62′ Vieira), Górski.
Trener: Mirosław Hajdo
Zagłębie: Gliwa – Borowski, Jończy (78′ Dalić), Bodzioch, Gojny (K) – Bryła (78′ Klupś), Rozwandowicz, Szumilas, Banaszewski – Pawłowski (78′ Masłowski) – Fabry.
Trener: Artur Skowronek
Sędziuje: Sebastian Krasny z Krakowa
Żółte kartki: Bąk
Widzów: 2500

POLSKA HOKEJ LIGA
Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy
Środa, 16 listopada, godz. 19:00
Stadion Zimowy w Sosnowcu, ulica Zamkowa 4

PIŁKA NOŻNA KOBIET – EKSTRALIGA
AZS UJ Kraków – Czarni Antrans Sosnowiec
Sobota, 19 listopada, godz. 12:30
Stadion w Krakowie

PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN – LIGA CENTRALNA
Nielba Wągrowiec – Zagłębie Handball Team Sosnowiec 29:37(15:19)
Zagłębie HT: M. Mentel, Ratuszniak – Kowalski 7, Piątek 3, Adamuszek 1, Popczyk, Żaczek, Płonka 6, Ferczykowski, A. Danysz 4, S. Danysz 4, Mięsopust 3, Kurzawa, Kolano, Miszka 9.

Zagłębie Handball Team Sosnowiec – ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski
Środa, 16 listopada, godz. 20:00
Hala MOSiR w Sosnowcu, ulica Żeromskiego 4C

SIATKÓWKA KOBIET – 1. LIGA
TAURON PUCHAR POLSKI
Trans-Ann Płomień Sosnowiec – MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom 
Wtorek, 22 listopada, godz. 19:30
Hala MOSiR w Sosnowcu-Milowicach, ulica Baczyńskiego 4

SIATKÓWKA MĘŻCZYZN – TAURON 1. LIGA
Exact Systems Norwid Częstochowa – MKS Będzin 3:2 (25:22, 22:25, 30:32, 26:24, 15:10)
Norwid: Kowalski, Kryński (2), Kogut (18), Sobański (8), Graham (3, Schmidt (10), Takahashi (libero) oraz Biliński (3), Borkowski (11), Popiela (8), Gibek (11), Sługocki (1)

MKS: Macionczyk (6), Teppan (8), Swodczyk (17), Ratajczak (2), Ptaszyński (4), Koppers (17), Olenderek (libero) oraz Piwowarczyk, Frąc (5), Rohnka (4), Usowicz (11)
MVP: Gibek (Norwid). Widzów: 299. Sędziowali: Malinowski, Orlef.

II RUNDA PUCHARU POLSKI
UKS Volley Team Alukoncept Bobrowniki – MKS Będzin
Hala Widowiskowo-Sportowa LUX w Rogoźniku, ulica Ogrodowa 11

KOSZYKÓWKA KOBIET – ENERGA BASKET LIGA
MB Zagłębie Sosnowiec – VBW Arka Gdynia 59:57 (20:11, 10:16, 16:21, 13:9)
MB Zagłębie: Wnorowska 5, Wojtala, January 16, Urbaniak-Dornastauder 21, Mistinova 15 – Wojtylas 2, Jarząb, Grzenkowicz.
VBW Arka: Tomasz 8, Kastanek 14, Górecka 16, Borkowska 10, Jurkiewicz – Fonatine’a, Żytkowska, Higgins 9, Podgórna, Niemojewska.

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN – ENERGA BASKET LIGA
MKS Dąbrowa Górnicza – Legia Warszawa
Piątek, 18 listopada, godz. 20:00
Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum im. Zygmunta Cybulskiego, Aleja Róż 3

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin