2024-04-01 15:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / ŁKS Łódź – Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:0). Zasłużona wygrana

ŁKS Łódź – Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:0). Zasłużona wygrana

1 października 2021

W 11. kolejce rozgrywek Fortuna I Ligi piłkarze Zagłębia wygrali 1:0 (0:0) wyjazdowe spotkanie z ŁKS Łódź. Zwycięskiego gola z rzutu karnego strzelił Szymon Sobczak. To jego szóste trafienie ligowe. Dodajmy, że wygrana z łodzianami trafiła się Zagłębiu po 16 latach. A w niedzielę 10 października na Stadionie Ludowym gramy z Resovią Rzeszów.

ŁKS Łódź – Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:0)

0:1 Szymon Sobczak, 78 minuta (rzut karny)

ŁKS: Kozioł – Szeliga, Dąbrowski (K), Koprowski, Klimczak – Wolski (67′ Pirulo), Tosik (81′ Corral), Rygaard, Dominguez, Kelechukwu (68′ Gryszkiewicz) – Radaszkiewicz (74′ Ricardinho).
Trener: José Antonio Vicuña

Zagłębie: Bielikow – Duriśka, Jończy, Kamiński – Smoleń (60′ Ryndak), Szumilas, Ambrosiewicz (K), Gojny (84′ Machała), Seedorf (70′ Sz. Pawłowski)- Bryła (70 Banaszewski) – Sobczak (84′ Tanque).
Trener: Artur Skowronek

Sędziuje: Dominik Sulikowski z Gdańska.
Żółte kartki: Dominguez, Dąbrowski – Bryła, Duriska.
Widzów: 4272.

Relacja live:
1’  Sędzia Dominik Sulikowski rozpoczął spotkanie w Łodzi. W Zagłębiu brakuje Vedrana Dalicia, który skręcił staw skokowy w poprzednim spotkaniu. Na stadionie jest blisko 200-osobowa grupa kibiców Zagłębia, która ubrana jest w klubowe koszulki. Brawo!

3′ Kelechukwu oddał strzał w prawy róg bramki Zagłębia, ale Bielikow był na posterunku i sparował piłkę.

9′ Na mocne uderzenie z 35 metrów zdecydował się Maciej Dąbrowski. Piłka wysoko ponad poprzeczką…

10′ Zderzenie głowami Patryka Bryły i Bartosza Szeligi. Sędzia przerwał spotkanie, jednak obaj piłkarze dość szybo doszli do siebie.

16′ Rygaard uderzył na bramkę Bielkowa sprzed pola karnego. Nasz bramkarz pewnie złapał piłkę.

19′ Po wślizgu Dąbrowskiego ucierpiał Sobczak, który musiał skorzystać z pomocy medycznej naszych fizjoterapeutów.

27′ Po centrze Patryka Bryły i rykoszecie piłka odbiła się od poprzeczki bramki łódzkiej.

28′ Kolejna świetna akcja Zagłębia – z woleja bez namysłu wypalił Wojtek Szumilas, ale piłka minimalnie ominęła poprzeczkę.

33′ Przypadkowo trafiony piłką Dawid Gojny o mało co, a zaskoczyłby Marka Kozioła, Ostatecznie bramkarz gospodarzy wybił piłkę na róg.

41′ Rygaard uderzył głową z odległości 11 metrów, jednak pomylił się o dobry metr.

42′ Nieprawdopodobny kiks bramkarz Kozioła. Podał on piłkę jak na tacy Szymonowi Sobczakowi, który po kilku zwodach miał przed sobą pustą bramkę. Szymon uderzył jednak za lekko i sprzed linii bramkowej futbolówkę wybił Koprowski. Szkoda!

44′ Kolejna próba strzelecka Szumilasa. Jego strzał z dalszej odległości pewnie obronił Kozioł.

45+3. Koniec I połowy meczu w Łodzi. Bardzo dobra gra Zagłębia i… zmarnowana 100-procentowa szansa golowa przez Sobczaka.

46′ Rozpoczęła się druga połowa spotkania w Łodzi. Oba zespoły bez zmian w składach.

47′ Po raz drugi w tym meczu Bryła zderzył się głową z Szeligą. Na szczęście, obaj bez szwanku nadal w grze.

55′ Po efektownym rajdzie i „rulecie”, Rygaard uderzył z lewej nogi. Piłka blisko lewego słupka bramki Zagłębia opuściła boisko.

57′ Po centrze Rygaarda Radaszkiewicz główkował niecelnie.

62′ Gdyby Seedorf lepiej przyjął piłkę po zagraniu Dawida Ryndaka, byłby w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

67′ Rzut wolny dla Zagłębia z odległości 25 metrów. Szumilas trafia jednak w mur.

71′ Maksymilian Banaszewski w pierwszym kontakcie z piłką miał dobra okazję na gola, ale nie skończył dobrze swojej akcji.

72′ Po drugiej stronie znakomicie „przywitał” się z kibicami Pirulo, który po szybkiej akcji z lewej strony uderzył obok słupka.

75′ Sędzia dyktuje rzut karny za faul Tosika na Sobczaku. Trwa weryfikacja VAR-u.

Piłka uderzona z 11 metrów przez Szymona odbiła się od wewnętrznej części poprzeczki i spadła już za linię bramkową. Mieliśmy jeszcze zamieszanie, w efekcie którego Oskar Koprowski wpakował piłkę do własnej bramki, ale to już było po tym, jak Zagłębie prawidłowo zdobyło bramkę.

90+3. Maciej Ambrosiewicz uderza zza pola karnego, ale piłka omija bramkę.

90+6. Koniec meczu w Łodzi. Wygrywamy zasłużenie z ŁKS-em po golu z karnego Szymona Sobczaka.