DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-05-26 15:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Maciej Zudin kończy 56 lat. Zagłębie życzy – wszystkiego najlepszego!

Maciej Zudin kończy 56 lat. Zagłębie życzy – wszystkiego najlepszego!

19 kwietnia 2024

Maciej Zudin kończy dziś 56 lat. Ten Zagłębiak z krwi i kości odegrał ważną rolę w najnowszej historii naszego Klubu. To on pomógł drużynie w dwóch awansach, to on pokonał w meczu z Dolcanem Ząbki samego Artura Boruca.

 

Maciej Zudin – ur. 19 kwietnia 1968 roku w Sosnowcu. Wychowanek Zagłębia od 1980 roku, pierwszy trener – Leszek Baczyński. Pozycja na boisku – pomocnik lub napastnik, pseudonim – “Młody”.

W Zagłębiu grał do 1988 (w drużynach młodzieżowych i rezerwach), po czym odszedł do filialnego Górnika Sosnowiec. Potem występował w RKS Grodziec i Górniku Wojkowice. Do swojego Zagłębia powrócił zimą 1998 za kadencji trenera Krzysztofa Tochela. Debiutował w IV – ligowej wówczas drużynie 11 kwietnia 1998 roku w meczu z Pasjonatem Dankowice (2:0) i już w 15 minucie zdobył pierwszego gola!

Ten sezon zakończył się awansem do III ligi. Kolejny awans, tym razem do II ligi, zaliczył 2 lata później. Był wtedy czołowym strzelcem zespołu – strzelił 10 bramek, więcej (15) uzyskał tylko Karol Stawecki. W II lidze nie pograł długo – tylko 13 meczów i 2 zdobyte gole, ale miło je wspomina. Pierwszy gol to skutecznie wykorzystany rzut karny w wygranym 2:1 meczu z Lechem w Poznaniu. A drugi, to mecz z Dolcanem Ząbki (1:0) i efektowny strzał z 18 metrów, którym pokonał samego Artura Boruca, wypożyczonego akurat z Legii Warszawa.

– Warto pamiętać o takich piłkarzach jak Maciek Zudin, którzy w trudnych dla Zagłębia czasach pomagali mu wrócić na ligowe szlaki. Maciej to bardzo ambitny człowiek, który oddał serce klubowi –  tak ocenił go Leszek Baczyński, jego pierwszy trener, aktualnie prezes honorowy Zagłębia.

Ogółem, w latach 1998 – 2000,  w barwach Zagłębia Zudin rozegrał 61 meczów i zdobył 18 bramek. Później grał jeszcze w wielu zagłębiowskich klubach niższych klas: Czarni Sosnowiec (dwukrotnie), Zapora Przeczyce, Zagłębiak Dąbrowa Górnicza (dwukrotnie), Skrzyczne Lipowa, MKS Poręba, Strumyk Zarzecze.

Obecnie Zudin pracuje w MOSiR w Sosnowcu. Bardzo często bywa na meczach swojej ukochanej drużyny.

W dniu 56. urodzin składamy Maćkowi najlepsze życzenia. Zgodnie z zagłębiowską tradycją – życzymy 1906 lat!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin