Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Michał Gliwa i Wojciech Szumilas rozstają się z Zagłębiem!

Michał Gliwa i Wojciech Szumilas rozstają się z Zagłębiem!

10 czerwca 2023

W nowych rozgrywkach Fortuna 1. Ligi w barwach Zagłębia zabraknie bramkarza Michała Gliwy i pomocnika Wojciecha Szumilasa. Ich kontrakty wygasły i nie zostały przedłużone na kolejny sezon.

35-letni Michał Gliwa bronił sosnowieckiej bramki przez 1,5 roku. Na Kresowej pojawił się przed rundą wiosenną sezonu 2021/22, zaliczając 13 ligowych spotkań. Jedno z nich zapadło naszym kibicom na dłużej, gdy w wyjazdowym spotkaniu z GKS-em Tychy Michał obronił dwie jedenastki. Z kolei w sezonie 2022/23 pojawił się między słupkami bramki Zagłębia 23 razy. W sumie zapisał na koncie 36 występów w barwach sosnowieckiego klubu, zaliczając w międzyczasie 8 czystych kont.

26-letni Wojciech Szumilas występował w Zagłębiu w trakcie dwóch ostatnich sezonów. W pierwszym, czyli 2021/22 zaliczył łącznie 34 mecze, w tym 2 w Pucharze Polski. W Fortuna 1. Lidze strzelił wówczas 4 gole. W sezonie 2022/23 na jego dorobek złożyły się 27 ligowe spotkania i 2 pucharowe. Do tego trzeba dopisać jeden gol w lidze, zdobyty w prestiżowym pojedynku z Ruchem Chorzów na ArcelorMittal Park (2:0). Łącznie Wojtek może się pochwalić 63 meczami i 5 bramkami dla Zagłębia.

Obu zawodnikom dziękujemy bardzo za występy w zagłębiowskiej koszulce i życzymy powodzenia w nowych barwach!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin