2024-07-27 15:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0). Zabrakło konkretów!

Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0). Zabrakło konkretów!

26 listopada 2023

Kolejna porażka Zagłębia stała się faktem. W Legnicy przegrywamy 0:2 (0:1) po dwóch bramkach Kamila Drygasa. Sosnowiczanie nie byli gorszym zespołem, ale zabrakło im konkretów w akcjach ofensywnych. Przed zespołem prawie 2-tygodniowa przerwa, jako że mecz domowy z Chrobrym został przełożony na 19 grudnia.

Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)

1:0 Kamil Drygas, 8 minuta

2:0 Kamil Drygas, 68 minuta

Miedź: Mądrzyk – Kostka (46′ Zalewski), Hoogenhout (90′ Lewandowski), Mijusković (K), Hartherz – Michalik (76′ Guzdek), Aguado Arriazu, Tront, Drygas (76′ Stanclik) – Agbor, Mansfeld (65′ Drzazga).
Trener: Radosław Bella

Zagłębie: Kos – Rozwandowicz (K), Dalić, Bykow – Ziemann, Karwot (73′ Guezen), Bonecki, Camara (64′ Wrzesiński) – Bębenek (64′ Zielonka), Biliński (64′ Fabry), Valencia (77′ Klupś).
Trener: Artur Derbin

Sędziuje: Karol Iwanowicz z Lublina.
Żółte kartki: Hoogenhout – Camara
Widzów: 3227

PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!

RELACJA LIVE

1’  Wystartowaliśmy! W składzie Zagłębia brakuje Dominika Jończego, który pauzuje za 4 żółte kartki. Z kolei na trybunach zameldowała się około 100-osobowa grupa kibiców Zagłębia, która od pierwszego gwizdka mocno wspiera swój zespół.

4′ Pierwszy strzał w meczu był dziełem Juana Camary, który uderzył lewą nogą, ale mocno niecelnie.

4′ Kolejny strzał także w wykonaniu sosnowiczan. Tym razem uderzał Kamil Biliński, ale i on mocno się pomylił.

Po centrze z prawej strony do piłki wyskoczył Drygas i głową posłał ją do siatki.

12′ Po centrze Juana Camary głową strzelał Meik Karwot. Jakub Mądrzyk odbił piłkę przed siebie, a dobitka Ołeksija Bykowa została zablokowana.

20′ Groźny kontratak Miedzi zakończony strzałem po ziemi Kamila Drygasa. Na nasze szczęście, uderzenie było słabe i niecelne.

23′ Tym razem Drygas w roli podającego, jego idealne zagranie do Emmanuela Agbora nie zostało jednak zakończone strzałem do siatki. Nas nasze szczęście!

26′ Mocny strzał lewą nogą Kamila Bębenka łapie pewnie bramkarz gospodarzy.

27′ Pierwsza żółta kartka w meczu – otrzymał ją za faul na Bilińskim Ruben Hoogenhout.

28′ Rzut wolny z odległości ponad 20 metrów wykonywał Juana Camara. Hiszpan doskonale znany w Legnicy uderzył technicznie i niecelne. Piłka poszybowała ponad poprzeczką.

30′ Piękna akcja Zagłębia, ale nie zakończona golem. Meik Karwot idealnie odegrał piłkę do pędzącego Joela Valencii, ale strzał Ekwadorczyka w idealnej sytuacji był minimalnie niedokładny. Piłka poleciała centymetry ponad poprzeczką. Być może podbił ją jeszcze bramkarz gospodarzy, ale arbiter tego nie widział i nie podyktował rzutu rożnego dla Zagłębia.

45+3′ Koniec I połowy spotkania w Legnicy. Miedź prowadzi 1:0 po celnej główce Kamila Drygasa.

46′ Rozpoczęła się druga połowa meczu Miedzi z Zagłębiem. Zagłębie bez roszad w składzie.

56′ Zabawa z piłką na własnej połowie kończy się stratą i Sebastian Bonecki w ostatniej chwili zablokował strzał Marcela Mansfelda. Mogło już być 2:0 dla Miedzi.

57′ Po centrze Damiana Tronta z rogu nad poprzeczką strzelał Kamil Drygas.

66′ Solowa akcja Ziemanna. Marcel przełożył piłkę na prawą nogę i posłał futbolówkę w sam środek bramki. Mądrzyk nie miał problemów z jej złapaniem.

68′  Gospodarze zdobywają drugiego gola – po akcji Damiana Michalika, który podał do Drygasa, ten ostatni pięknym strzałem z linii pola karnego trafia do siatki. To jego drugie trafienie w meczu.

80′ Bartosz Guzdek pognał z piłką po prawej stronie boiska, ale jego strzał w sytuacji sam na sam obronił nogami Mateusz Kos.

85′ Fantastyczna obrona strzału Nikodema Zielonki przez Mądrzyka. Bramkarz Miedzi efektowną paradą zablokował piłkę zmierzającą do siatki. To powinien być gol.

90+3. Koniec meczu w Legnicy. Przegrywamy 0:2 po meczu, w którym mieliśmy sytuacje, ale zabrakło konkretów.

PRZEDMECZOWE CIEKAWOSTKI

* Po raz ostatni wygraliśmy z Miedzią 29 lutego 2020 roku, tuż przed pandemią. Wygrana 2:0 po golach Rafała Grzelaka i Patryka Mularczyka miała być zwiastunem nowej jakości Zagłębia, ale w następnej kolejce przyszło nam przełknąć gorzką pigułkę. Porażka 3:5 na Stadionie Ludowym z Puszczą Niepołomice zbiegła się z zawieszeniem rozgrywek w związku z rozwijającą się pandemią.
* Był taki czas, że w Legnicy sosnowiczanie nie przegrali czterech spotkań z rzędu. W tym okresie wygrali oni 2 pojedynki i 2 zremisowali. Można byłoby powiedzieć, że to szczęśliwy teren dla Zagłębia, ale zdarzyła się później klęska 0:4 w 2021 r.
* Wcześniej, dotkliwa była porażka w Legnicy, dokładnie zdarzyło się to 18 sierpnia 2017 roku. Legniczanie po ciekawym, obfitującym w dogodne sytuacje z obu stron spotkaniu, wygrali aż 4:1. Dwie bramki dla Miedzi strzelił wówczas późniejszy trener Miedzi Wojciech Łobodziński (aktualnie szkoleniowiec Arki Gdynia). A po tej klęsce posadę trenerską stracił trener Zagłębia Dariusz Banasik. Oby do takich sytuacji nie dochodziło już więcej…
* Po raz ostatni Zagłębie przegrało z Miedzią 26 kwietnia 2022 roku i było to ostatnie starcie tych drużyn. Na Stadionie Ludowym nasi rywale wygrali 2:1, a to spotkanie zostało zapamiętane z tego powodu, że wszystkie gole padły z rzutów karnych. Honorowe trafienie z jedenastki dla sosnowiczan było dziełem Szymona Sobczaka.
* Najwyższe zwycięstwa nad Miedzią sosnowiczanie odnieśli 29 września 2015 roku, już na szczeblu I ligi. W Legnicy Zagłębie z Arturem Derbinem na ławce trenerskiej wygrało wówczas 4:1, a jedną z bramek strzelił Łukasz Matusiak. Obecnie Matusiak pracuje jako szkoleniowiec w Akademii Zagłębia.