2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / MK Górnik Katowice – Zagłębie II Sosnowiec 0:6. Zagrali na szóstkę!

MK Górnik Katowice – Zagłębie II Sosnowiec 0:6. Zagrali na szóstkę!

9 października 2021

Druga drużyna Zagłębia Sosnowiec wygrała 6:0 w Kostuchnie z MK Górnikiem Katowice w meczu 10. kolejki rozgrywek Klasy okręgowej „ZINA Katowice-Sosnowiec” Grupa 4. Szczególnie efektownie wyglądała gra naszej młodzieży w II połowie, w trakcie której strzeliła ona 5 bramek. Z tego dwie były dziełem Mateusza Popczyka, który dołożył jeszcze asystę.

W Kostuchnie sosnowiczanie dominowali przez całe spotkanie, ale w I odsłonie prowadzili tylko jedną bramką, która padła zresztą w wyniku trafienia samobójczego. W tej części gry oswajali się oni ze specyficznym boiskiem MK Górnika. Dwóch dogodnych sytuacji nie wykorzystał w pierwszej połowie Damian Pawłowski, który po ciężkiej kontuzji powoli dochodzi do formy.

W drugiej odsłonie nasz zespół „poczuł” sztuczną nawierzchnię miejscowego boiska i nie miał problemów ze zdobywaniem kolejnych goli. Przy większej skuteczności tych bramek mogło być jeszcze więcej.

Po meczu trener Grzegorz Bąk był zadowolony nie tylko z końcowego wyniku, ale również z gry. – Przede wszystkim bardzo dobrze zagraliśmy w obronie, nie pozwoliliśmy rywalowi w żaden sposób na to, by mógł nam zagrozić. Jeśli coś nie grało w pierwszej połowie to na pewno skuteczność. Gdybyśmy wykorzystali swoje szanse to wynik już do przerwy byłby dużo wyższy. Ale w przerwie wnioski zostały wyciągnięte, była korekta i wszystko poszło zgodnie z naszym planem. Jeśli chodzi o oceny personalne to bardzo dobrą zmianę dał Mateusz Popczyk, który zdobył dwie bramki. Pokazał bardzo dobrą dyspozycję i będziemy mu się uważnie przyglądać. Podobnie jak innym chłopakom – przyznał trener Bąk.

W następnej kolejce rozgrywek Klasy okręgowej „ZINA Katowice-Sosnowiec” Grupa 4, Zagłębie II zmierzy się na Kresowej w prestiżowym spotkaniu z Sarmacją Będzin (17 października – godz. 13:00).

MK Górnik Katowice – Zagłębie II Sosnowiec 0:6 (0:1)

0:1 Samobójcza, 43 minuta
0:2 Popczyk (asysta: Kaczmarek), 55 minuta
0:3 Staniak (asysta: Troć), 62 minuta
0:4 D. Pawłowski (asysta: Popczyk), 69 minuta
0:5 Popczyk (asysta: Kaczmarek), 72 minuta
0:6 Kłosek (asysta Lipka), 84 minuta

MK Górnik: Ł. Botsch – Maryniok, Ochojski, Honysz, Bogdański – Krzyżowski, Bąk, T. Botsch, Trepka, Jędrysik – Ludwiga.
Rezerwa: Klama, Stryjniak, Paściak, Cibis, Krasiński.
Zagłębie II: Frankowski – Uthke-Nowak, Staniak (75’ Barć), Mociak (75’ Kozłowski) – Płuciennik (46’ Popczyk), Chęciński, Troć (65’ Lipka), D. Pawłowski, Kaczmarek – Hałatek, Terbalyan (65’ Kłosek).