2024-05-06 18:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Nasi trampkarze C1 celują w mistrzostwo I ligi Wojewódzkiej!

Nasi trampkarze C1 celują w mistrzostwo I ligi Wojewódzkiej!

22 kwietnia 2024

W rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej C1 na fotelu lidera mocno rozsiedli się nasi trampkarze. Podopieczni trenerów Adriana Kaczkowskiego i Mateusza Mielczarka w 8 meczach zdobyli komplet 24 punktów i maja spory apetyt na zdobycie mistrzowskiego tytułu. Wyjazdowa wygrana 5:1 ze Skrą Częstochowa potwierdziła tylko ich aspiracje. Brawo chłopaki, brawo trenerzy!

IV LIGA ŚLĄSKA – GRUPA I
JSP Szczakowianka Jaworzno – Zagłębie II Sosnowiec 0:1 (0:0)
0:1 Nikodem Zielonka, 49 minuta (asysta: Igor Dziedzic)
JSP Szczakowianka (skład wyjściowy): Jewuła – Skrzypiński, D. Małkowski, Grudziński, Stachowicz – Hałatek, Kotow, Wszoła, Szołtys – Zieliński, Smarzyński.
Zagłębie II: Kabała – Smoleń, Szlachta, M. Małkowski – Ryndak, Uchnast, Zawojski (46’ Adamiec), Barć, Dziedzic (60’ Mielczarek) – Zielonka (57’ Wołowiec), Bębenek (46’ Paszczela).
Sędziowali: Tomasz Barański oraz Szymon Wroński i Dominik Kierczak (wszyscy Śląski Związek Piłki Nożnej). Żółte kartki: Zawojski, Szlachta, Widzów: 200.
Trener Grzegorz Bak: – Przede wszystkim chciałbym pogratulować chłopakom. To był dla nas bardzo intensywny tydzień, we wtorek finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec i teraz mecz ze Szczakowianką. Trzeba być bardzo zadowolonym jak w tym mikrocyklu funkcjonowaliśmy. Musieliśmy trzymać ten poziom odpowiedzialności i to się udało.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2005-2006)
Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 3:2 (2:1)
Bramki: Grzyb x2, Żądło
Skład: Zając – Celej, Dąbek, Wojdas, Poradowski, Sraga, Wybański, Machnik, Blecharczyk, Grzyb, Trębacz. Ponadto grali: Stawowy, Lech, Ociepa, Figura, Żądło, Ściera.
Trener Łukasz Matusiak: – Na pewno chłopcy zasłużyli na zwycięstwo, ale musieli się bardzo napracować, bo rywal postawił wysoko poprzeczkę i wyszarpaliśmy zwycięstwo dopiero w ostatniej akcji meczu. Brawa dla zmienników. Kolejny tydzień pracy przed Nami.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2007)
Warta Poznań – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:0)
1:0 Iwo Wojciechowski 19’
1:1 Mateusz Klimek 69’
2:1 Jakub Szalaty 82’
3:1 Michał Smoczyński 89’
Warta: Kruk – Nowak (77’ Gacki), Kubiak (72’ Szuba), Bryja, Wojciechowski (68’ Kurowski), Ignatowicz (80’ Szalaty), Rajek (90’ Kozłowski), Smoczyński (K), Słodowy, Stefański, Klebus. Trener: Paweł Słoma
Zagłębie: Wysogląd (33’ Walczak) – Mędrala, Tobiczyk, Krawiec (K), Świętojański, Mironowicz (90’ Gabor), Gaszewski (90’ Grzesikowski), Blecharczyk (90’ Miśkiewicz), Górkiewicz (90’ Witański), Żakowski (60’ Klimek), Oszek (84’ Jabłoński). Trener: Łukasz Nadolny
Żółte kartki: Nowak, Bryja (Warta) – Mironowicz, Krawiec (Zagłębie)
Trener Łukasz Nadolny: – Przegraliśmy ważny mecz, w którym nie byliśmy słabsi, stwarzając sporo sytuacji bramkowych. Błędy indywidualne są jednak na tym poziomie wykorzystywane i to zrobiła Warta. Pozostaje nam wyciągnąć wnioski i dobrze przygotować się do następnego meczu z GES-em

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2008)
Zagłębie II Sosnowiec – GKS Tychy 3:3 (1:1)
Bramki: Świerad, Mądry, Rogacz
Skład: Piekarski – Orczyk, Rogacz, Nowak, Micyk, Świerad – Mądry, Wnęczak – Kapera, Musiał (C), Steczek. Rezerwowi: Kowalczyk, Nocoń, Kurek, Radomski, Bartosik, Zajdler, Jurkiewicz
Trener Adrian Kaczkowski: – Bardzo intensywne spotkanie trzymające w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Poziom gry obydwóch zespołów stał na wysokim I Ligowym poziomie, dzięki czemu obydwa zespoły zaliczyły wartościową jednostkę meczową. Gratulację dla drużyny za grę do końca i doprowadzenie do wyrównania.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
Skra Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 1:5 (1:1)

Bramki: Wawrowski, Pyryt, Nowak, Bokisz, Pietrowski
Skład: Kozak – Babuch, Wawrowski, Strzelecki(C), Pietrowski – Długokęcki, Nowak, Stuglik – Machowicz, Pyryt, Ligęza. Rezerwowi: Szymecki, Wrzalik, Bokisz, Matyja, Markiewicz, Palenik, Pierścionek.
Trener Adrian Kaczkowski: – Zespół z Częstochowy postawił twarde warunki oraz sprawił nam sporo problemów ustawiając się bardzo głęboko pod linią piłki w pierwszej połowie. Ale znaleźliśmy rozwiązanie, zespół zareagował bardzo dobrze po przerwie i nie pozostawił wątpliwości, który zespół w tym dniu był lepszy. Nabieramy coraz większą pewność siebie oraz wiary we własne umiejętności; i to jest budujące.

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2010)
MUKP Dąbrowa Górnicza – Zagłębie Sosnowiec
Mecz przełożony na 8 maja

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK (ROCZNIK 2011)
Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 4:0

Zagłębie Sosnowiec – Górnik Zabrze 1:11
Bramka: Alan Strzecha
Skład: Garncarz Oliwier – Moras Marcel, Plebanek Adam, Jaworski Jakub, Szczepek Karol, Bajer Kamil, Wieczorek Stanisław, Kuglin Igor, Jaros Ksawier, Nowak Kacper, Uwijała Michał, Alan Strzecha, Jarecki Igor.
Trener Mirosław Kudlak: – Po bardzo dobrym meczu, w naszym wykonaniu z GKS Katowice, przystępowaliśmy do tego spotkania w dobrych nastrojach. Jednak boisko mocno nas zweryfikowało, zupełnie nie spodziewaliśmy się takiego obrotu sprawy. Przeciwnik pokazał nam mocną, fizyczną i skuteczną „piłkę nożną”. Przegraliśmy z drużyną, która miała więcej jakości niż my. Niewątpliwie była to bolesna lekcja, jednak takie mecze „budzą” i są czasami potrzebne. Musimy się z porażką pogodzić i pracować dalej, by wrócić na poziom jaki wcześniej prezentowaliśmy.

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK (ROCZNIK 2012)
Zagłębie Sosnowiec – GKS Jastrzębie 1:3 ( 1:1 )
Bramki: Alan Cieśla

Skład: Mazur – Staroń, Belica, Leśniak, Stępień, Jabczyński, Wojciechowski, Piotrowicz, Cieśla Alan, Machnik, Drożniak, Utratny, Jankowski, Głowacki, Kozik, Baran, Sawczyn, Filipkowski, Cieśla Olivier.
Trener Czyrwik Rafał: – Spotkanie rozpoczynamy szybko strzeloną bramką, kontrolujemy wydarzenia na boisku stwarzając raz po raz kolejne sytuacje do strzelenia kolejnych bramek lecz nasza nie skuteczność pozostawia wiele do życzenia. Goście również w pierwszej połowie stwarzają kilka groźnych sytuacji i po zamieszaniu w polu karnym zdobywają bramkę na 1-1 . Mecz robi się bardziej wyrównany i głównie toczy się w środkowej strefie. Na drugą połowę wychodzimy z odpowiednim nastawieniem i konkretnym planem. Mecz w dalszym ciągu wyrównany i toczący się w środkowym sektorze. Mamy problem z przejściem z fazy budowania do fazy finalizacji i proste błędy w strefie wysokiej powodują, że nie strzelamy bardzo potrzebnej nam bramki. Przeciwnik jest bardziej skuteczny i po naszych indywidualnych błędach strzela dwie bramki i ostatecznie goście wygrywają mecz.

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 3:2 (1:0 )
Bramki : Cieśla Alan .
Skład: Machnik – Staroń, Belica, Leśniak, Stępień, Jabczyński, Wojciechowski, Piotrowicz, Cieśla Alan, Mazur, Drożniak, Głowacki, Filipkowski, Cieśla Olivier .
Trener Rafał Czyrwik: – Do spotkania przystępujemy w pełni skoncentrowani i nastawieni na dobrą grę. Pierwsze 15 minut spotkania to dominacja zespołu z Katowic, ale bardzo dobrze radzimy sobie w fazie bronienia i dobrze przechodzimy do fazy atakowania, gdzie brakuje nam skuteczności. W drugiej części pierwszej połowy mecz się wyrównuje. W samej końcówce po błędzie w kryciu indywidualnym tracimy bramkę. W szatni zmieniamy system gry, wprowadzamy drobne korekty i od samego początku to my mamy przewagę, co powoduje zdobycie wyrównującej bramki. Druga połowa to już nasza przewaga i bardzo dobra gra. Niestety kolejny błąd indywidualny, następnie przepiękna bramka i tracimy dwa gole. Walka do końca pozwala nam zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale to nie wystarcza nawet do remisu. Ogólnie z przebiegu meczu uważam, że piłkarsko byliśmy lepszym zespołem, choć musimy wyeliminować błędy indywidualne oraz czas na trochę więcej szczęścia pod bramką rywali. Brawa dla drużyny za walkę i dobrą grę!