Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Oldboje Zagłębia Sosnowiec zostali wicemistrzami Polski!

Oldboje Zagłębia Sosnowiec zostali wicemistrzami Polski!

30 sierpnia 2021

W Sosnowcu (na boisku ze sztuczną nawierzchnią na Kresowej) odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Oldbojów w piłce nożnej imieniem Tomasza Wiejachy. Bardzo dobrze spisali się w nich zawodnicy Zagłębia Sosnowiec, którzy zdobyli wicemistrzostwo Polski.

Panowie – gratulacje!

W turnieju udział wzięło 21 drużyn, a tytułu broniła drużyna Polonii Rzeszów, która rok temu pokonała w finale GKS Tychy. Trzecie miejsce zajęła wówczas ekipa Zagłębia Sosnowiec.

W tym roku starsi panowie z Zagłębia, wśród których debiutował m.in. Piotr Polczak, spisali się na… srebrny medal. W drodze po wicemistrzostwo kraju pokonali m.in. oldbojów GKS-u Tychy, rewanżując się rywalom za porażkę w zeszłorocznych mistrzostwach.

Na drodze do zdobycia złotego medalu stanęła im bardzo silna kadrowo drużyna Pogoni Szczecin, w której prym wiedli znani z ekstraklasowych boisk Bartosz Ława i Olgierd Moskalewicz.

W finale Zagłębie stawiło silny opór Pogoni i do przerwy mieliśmy remis 1:1. Ostatecznie szczecinianie wygrali 4:1, a ich najlepszym strzelcem był wspomniany Bartosz Ława.

Dodajmy, że najlepszym zawodnikiem turnieju został Łukasz Matusiak (Zagłębie Sosnowiec).

Skład Zagłębia: Robert Stanek, Marek Rajmund (bramkarze); zawodnicy z pola: Ryszard Czerwiec, Łukasz Matusiak, Piotr Polczak, Sebastian Stemplewski, Grzegorz Figura, Wołodymyr Ostrouszko, Michal Farkaš, Miłosz Miśkiewicz, Paweł Mironowicz, Piotr Kondzielnik, Patryk Taraszkowski.
Opiekunowie drużyny: Arkadiusz Piątek, Piotr Boguszewski.

 

Zdjęcia: Paulina Skóra/www.zaglebie.sosnowiec.pl

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin