Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Piłkarze ręczni Zagłębia HT zafundowali nam horror z happy endem!

Piłkarze ręczni Zagłębia HT zafundowali nam horror z happy endem!

8 listopada 2022

Niezły horror i to z happy endem zafundowali nam piłkarze ręczni Zagłębia Handball Team, którzy w normalnym czasie zremisowali z utytułowanym Śląskiem Wrocław Handball, by wygrać serię rzutów karnych. Emocji było co niemiara, wymianę ciosów lepiej wytrzymali sosnowiczanie, którzy zebrali po meczu mnóstwo pochwał i gratulacji od kibiców.
Także ze Śląskiem Wrocław walczyli koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza i także mieliśmy niezły horror z dogrywką. Niestety, bez happy endu, w dodatkowym czasie lepsi okazali się mistrzowie Polski.
Należy koniecznie wspomnieć o siatkarkach Trans-Ann Płomień, które przywiozły z weekendowego wyjazdu 2 zwycięstwa i siatkarzach MKS-Będzin, którzy po pewnym zwycięstwie z AZS AGH Kraków umocnili się na fotelu lidera Tauron 1. Ligi. Brawo!

 

 

PIŁKA NOŻNA – FORTUNA 1. LIGA
Sandecja Nowy Sącz – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:1)
0:1 Marek Fabry, 44 minuta
1:1 Jakub Wróbel, 45+2 minuta
2:1 Jakub Iskra, 63 minuta
3:1 Maciej Mas, 81 minuta
4:1 Sylwester Lusiusz, 90 minuta
Sandecja: Putnocky – Kosakiewicz, Piter-Bućko (K), Boczek, Słaby – Iskra (85′ Szufryn), Kasprzak (74′ Lusiusz), Fall, Chmiel (85′ Chmiel) – Wróbel, Mas (85′ Gabrych).
Zagłębie: Gliwa (K) – Borowski (79′ Kulawiak), Jończy, Bodzioch, Bykov – Bryła (65′ Ziółkowski), Rozwandowicz, Szumilas (65′ Masłowski), Banaszewski (75′ Sobczak) – Pawłowski – Fabry.
Sędziował: Łukasz Szczech z Warszawy.
Żółte kartki: Kasprzak, Iskra, Surzyn.
Widzów: 200.

 

POLSKA HOKEJ LIGA
JKH GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec 7:4 (4:0, 3:1, 0:3)
1:0 Mateusz Bryk – Dominik Jarosz (02:21)
2:0 Patryk Pelaczyk – Dominik Jarosz, Mateusz Bryk (07:54)
3:0 Raivo Freidenfelds – Maciej Urbanowicz, Eduards Hugo Jansons (14:36)
4:0 Ēriks Ševčenko – Dominik Jarosz, Antons Sinegubovs (19:47)
5:0 Maciej Urbanowicz – Dominik Paś, Olli-Petteri Viinikainen (23:58)
6:0 Mark Kaleinikovas (33:52)
7:0 Patryk Pelaczyk – Antons Sinegubovs, Ēriks Ševčenko (39:30)
7:1 Jakub Witecki (39:48, Karny)
7:2 Tomasz Kozłowski – Jakub Witecki, Michał Naróg (46:59)
7:3 Damian Piotrowicz – Jarosław Rzeszutko (55:45)
7:4 Witalij Andrejkiw (58:52, 4/5)
Sędziowali: Tomasz Radzik (główny), Przemysław Gabryszak (główny), Michał Gerne (liniowy), Sławomir Szachniewicz (liniowy)
Minuty karne: 2-8
Strzały: 45-20
Widzów: 489
JKH GKS: B. Bálizs – A. Kostek, O. Viinikainen, M. Urbanowicz, D. Paś, R. Freidenfelds – K. Górny, E. Jansons, M. Kaleinikovas, J. Mikyska, J. Švec – Ē. Ševčenko, M. Bryk, P. Pelaczyk, D. Jarosz, A. Sinegubovs – J. Kamienieu, M. Horzelski, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka.
Zagłębie: P. Spěšný – M. Naróg, M. Kotlorz, P. Kogut, T. Kozłowski, J. Witecki – A. Khoperia, W. Andrejkiw, D. Danyłenko, J. Rzeszutko, D. Piotrowicz – O. Krawczyk, J. Michałowski, D. Nahunko, N. Bucenko, K. Sikora – K. Opiłka, S. Luszniak, M. Piotrowski, A. Dubinin, D. Kasprzyk.

PIŁKA NOŻNA KOBIET – EKSTRALIGA
Czarni Antrans Sosnowiec – KKP Bydgoszcz 0:1 (0:1)
Bramka: Aleksandra Stasiak 32.

PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN – LIGA CENTRALNA
Zagłębie Handball Team Sosnowiec – Śląsk Wrocław Handball 27:27 (14:14); karne: 5:4
Zagłębie HT: Ratuszniak, M. Mentel – Miszka 5, Mięsopust 7. A. Danysz 1, Kurzawa, S. Danysz, Kowalski, Kolano, Żaczek, Płonka 7, Adamuszek 7, Mleczko.

SIATKÓWKA KOBIET – 1. LIGA
LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Płomień Sosnowiec 2:3 (26:24, 25:19, 20:25, 21:25, 13:15)
LTS Legionovia Legionowo – Płomień Sosnowiec 0:3 (17:25, 16:25, 19:25)

SIATKÓWKA MĘŻCZYZN – TAURON 1. LIGA
MKS Będzin – AGH AZS Kraków 3:0 (25:12, 25:22, 25:22)
MKS: Macionczyk (3), Teppan (13), Usowicz (6), Swodczyk (12), Ptaszyński (6), Koppers (14), Olenderek (libero).
AGH: Krawiecki, Gomułka (3), Tokajuk (5), Borkowski (9), Miniak (3), Rymarski, Czyrek (libero) oraz Dereń (libero), Komar, Świdroń, Kraut (2), Zawadzki (8), Janusz (3), Putkowski (1).
MVP: Łukasz Swodczyk (MKS)
Widzów: 900
Sędziowali: Kapusta, Szymańczak

KOSZYKÓWKA KOBIET – ENERGA BASKET LIGA
SKK Polonia Warszawa – MB Zagłębie Sosnowiec
Środa, 9 listopada, godz. 20:00

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN – ENERGA BASKET LIGA
MKS Dąbrowa Górnicza – WKS Śląsk Wrocław 96:103  (20:24; 24:27; 14:18; 32:19; d 6:13)
MKS Dąbrowa Górnicza: Alonzo Verge Jr. – 29 pkt., Trevon Bluiett – 20 pkt., Matthias Tass – 16 pkt., Martin Krampelj – 11 pkt., Jarosław Mokros – 11 pkt., Wiktor Rajewicz – 5 pkt., Marcin Piechowicz – 4  pkt., Patryk Wilk – 0 pkt., Kacper Radwański – 0 pkt.
WKS Śląsk Wrocław: Jeremiah Martin – 31 pkt., Łukasz Kolenda – 18 pkt., Jakub Nizioł – 17 pkt., Conor Morgan – 17 pkt., Aleksander Dziewa – 11 pkt., Artsiom Parakhouski – 6 pkt., Daniel Gołębiowski – 3 pkt., Aleksander Wiśniewski – 0 pkt.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin