2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Po 10 latach ponownie zagramy ze Stalą. Wszyscy Razem za Zagłębiem!

Po 10 latach ponownie zagramy ze Stalą. Wszyscy Razem za Zagłębiem!

1 września 2022

Po 10-letniej przerwie ponownie zagramy ze Stalą Rzeszów. Ten ostatni kontakt miał miejsce przy okazji meczu Pucharu Polski i został wygrany przez sosnowiczan 2:1. W piątek o godz. 18:00 zagramy z tym rywalem o ligowe punkty w ramach rozgrywek Fortuna 1 Ligi.

Rzeszowianie zajmują po 8. kolejce – nomen omen – 8. miejsce, a ostatnio zasłynęli z efektownego 5:0 nad Podbeskidziem. To zwycięstwo każe trochę inaczej spojrzeć na dokonania Stali, która jest zespołem bardzo groźnym, zwłaszcza na swoim boisku. Ekipa trenera Daniela Myśliwca poza rozgromieniem „Górali” wygrała ostatnio z ŁKS-em Łódź i Górnikiem Łęczna (na swoim stadionie) w identycznym stosunku 1:0 i przegrała na wyjeździe z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza (1:2).

W miniony wtorek rzeszowianie grali spotkanie pucharowe z Koroną Kielce. Po dogrywce było 3:3, ale w rzutach karnych wygrała Korona 7:6. Ten pojedynek kosztował dużo sił naszego piątkowego rywala.

Ten pojedynek kosztował sporo sił ekipę naszego piątkowego rywala, niemniej dysponuje on szeroką kadrą zawodników, więc nie możemy liczyć, że Stal wybiegnie na Stadion Ludowy zmęczona. Dodajmy, że w drużynie rzeszowskiej ważną rolę odgrywa Patryk Małecki, który nie tak dawno występował w Zagłębiu. „Mały” odszedł z Sosnowca wiosną 2021 roku i przyczynił się później do awansu Stali do Fortuna 1 Ligi.

Sosnowiczanie także grali pucharowy mecz we wtorek, jednak rywal był z IV ligi i nie było potrzeby rozgrywania dogrywki. W czwartek zespół trenował na głównej płycie Stadionu Ludowego, a na zajęciach po raz pierwszy od wielu miesięcy pojawił się Mikołaj Staniak. Ten świetnie zbudowany obrońca w trakcie zimowego zgrupowania w Turcji zerwał więzadła krzyżowe i musiał przejść operację stawu kolanowego. Jeśli chodzi o inne kwestie personalne to po lekkim urazie do dyspozycji trenera jest już Dawid Ryndak.

Na koniec wątek historyczny, ostatni mecz ligowy ze Stalą rozegraliśmy 11 czerwca 1989 roku. To była przedostatnia kolejka sezonu 1988/89 i wygrana 2:1 pozwoliła kibicom fetować wspólnie z zawodnikami powrót do I ligi (obecnie Ekstraklasa). Miejmy nadzieję, że teraz też będzie okazja do fety, oczywiście na mniejszą skalę, po zdobyciu 3 punktów.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – STAL RZESZÓW
Stadion Ludowy w Sosnowcu, ul. Kresowa 1
Piątek, 2 września, godz. 18:00
Sędziuje: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)
Bilety: Kliknij TUTAJ.
Transmisja TV internetowa (jednorazowy dostęp)bit.ly/ZaglebiePPV
Transmisja radiowa: #GADABUDA (klubowy Facebook i kanał YouTube)

CIEKAWOSTKI:

* Po raz ostatni zagraliśmy ze Stalą Rzeszów ligowe spotkanie 11 czerwca 1989 roku. Ważyły się wówczas losy awansu Zagłębia do I ligi (obecna Ekstraklasa) i dzięki wygranej 2:1 na Stadionie Ludowym można było fetować powrót w szeregi najlepszych drużyn w kraju. Gola na wagę awansu zdobył w 89 minucie Zbigniew Gręda. Po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka wpadła bezpośrednio do siatki. Ach, co to był za mecz! Na trybunach Ludowego zasiadło wówczas 12 tysięcy kibiców.

* Tak naprawdę to ostatni raz zmierzyliśmy siły z ekipą z Rzeszowa 18 lipca 2012 roku w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Wygraliśmy to spotkanie 2:1 po golach Michała Grunta i Rafała Jankowskiego. Kariery pucharowej w sezonie 2012/13 sosnowiczanie jednak nie zrobili, w następnej rundzie zespół przegrał 2:3 wyjazdowe spotkanie z Pelikanem Łowicz. A ze Stalą Rzeszów zagramy w najbliższy piątek po 10 latach przerwy.