2024-06-22 16:30

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Podbeskidzie II Bielsko-Biała – Zagłębie II Sosnowiec 4:1 (2:1). Koniec pucharowej przygody!

Podbeskidzie II Bielsko-Biała – Zagłębie II Sosnowiec 4:1 (2:1). Koniec pucharowej przygody!

22 maja 2024

Na półfinale zakończyła się pucharowa przygoda drugiej drużyny Zagłębia, która dzielnie walczyła na szczeblu okręgu śląskiego. Tym razem rywal okazał się za silny! Jedynego gola dla Dwójki zdobył Piotr Wojdas.

Sosnowiczanie w półfinale Poltent Pucharu Polski okręgu śląskiego trafili na lidera grupy 2. IV ligi śląskiej, który na sztucznej nawierzchni boiska „Na Górce” czuł się jak ryba w wodzie. Bielszczanie mający w składzie dużą grupę zawodników z przeszłością w I lidze bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Już w 6. minucie Michał Stryjewski dokonał „poprawki” strzału jednego z kolegów, po którym piłka odbiła się od słupka. Stryjewski okazał się zresztą „katem” naszej drużyny, to on rozpoczął bielski ostrzał i go zakończył w 72 minucie ,strzelając swoją drugą bramkę.

Nasze nadzieje na awans do finału Pucharu Polski miały swoje uzasadnienie w 34 minucie, gdy Piotr Wojdas głową skierował futbolówkę do siatki, po centrze Mateusza Mielczarka. Druga połowa przebiegała jednak pod dyktando gospodarzy, którzy nie zamierzali bronić wyniku, atakując przy każdej nadarzającej się okazji.

W 63. minucie zachwycił Samuel Nnoshiri, który przeprowadził szybki rajd mijając po drodze 3 naszych piłkarzy. W finale błyskotliwej akcji 22-letni Nigeryjczyk precyzyjnym uderzeniem trafił w sam róg naszej bramki. Po golu wspomnianego Stryjewskiego sprawa była już przesądzona.

Dodajmy, że przeciwnikiem Podbeskidzia II w finale Poltent Pucharu Polski na szczeblu okręgu śląskiego będzie III-ligowy LKS Goczałkowice.

Trener Grzegorz Bąk:Z pewnością wygrał zespół, który miał więcej jakości. Gratulacje dla bielszczan, to ciekawie zbudowana drużyna dobrze poukładana w obronie. A dla mojego zespołu z pewnością była to ciekawa przygoda pucharowa. Teraz skupiamy się na rozgrywkach IV ligi.

W najbliższą sobotę Dwójka zagra na bocznym boisku ze Spartą Katowice (godz. 16:00).

Podbeskidzie II Bielsko-Biała – Zagłębie II Sosnowiec 4:1 (2:1)

1:0 Michał Stryjewski, 6 minuta
2:0 Marco Siverio, 26 minuta
2:1 Piotr Wojdas, 34 minuta
3:1 Samuel Nnoshiri, 63 minuta
4:1 Michał Stryjewski, 72 minuta

Podbeskidzie II: Jasek – Paweł Szumiński, Wypych, Studnicki, Liszka – Stryjewski, Piotr Szumiński, Siverio, Bernard – Felsch, Piecuch. Ponadto w II połowie grali: Lusiusz, Nnoshiri, Biskup, Kisiel, Zajac, Tumidajski, Batelt.
Zagłębie II: Kabała – Ryndak, Szlachta, Wybański, Kłosek (46’ Dziedzic) – Wojdas, Zawojski (62’ Adamiec), Uchnast, Barć (73’ Celej), Mielczarek (80’ Grzyb) – Wołowiec (73’ Martosz).

Żółte kartki: Zajac – Szlachta, Wybański, Zawojski.