2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Porażka w CLJ. Zawiodła skuteczność!

Porażka w CLJ. Zawiodła skuteczność!

2 kwietnia 2022

W meczu 5.kolejki Centralnej Ligi Juniorów U17 Zagłębie Sosnowiec przegrało na własnym boisku z Miedzią Legnica 0:1 (0:1). – Zabrakło skuteczności – mówi Łukasz Nadolny, trener zespołu.

Pierwszy raz w tym sezonie sosnowiczanie przystępowali do spotkania jako faworyt – oczywiście na podstawie analizy ligowej tabeli. Zagłębie po czterech kolejkach plasowało się na 3. miejscu z 6 punktami na koncie. Miedź natomiast zajmowała ostatnią lokatę w tabeli z dorobkiem 1 punktu wywalczonego w spotkaniu z OKS Odrą Opole. – Byliśmy maksymalnie skoncentrowani. Nie analizowaliśmy tabeli. Nie zlekceważyliśmy rywala – zaznacza Łukasz Nadolny, szkoleniowiec Zagłębia.

W sosnowieckiej bramce od pierwszej minuty wystąpił Ziemowit Król, który zastąpił kontuzjowanego Kacpra Siutę. Golkiper Zagłębia już w 11. minucie musiał wyciągać piłkę z siatki. Precyzyjnym strzałem z prawej strony pola karnego popisał się Igor Kyzioł. Sosnowiczanie rzucili się do ataków. Strzały w kierunku bramkarza Miedzi oddawali Igor Dziedzic i Antoni Kulawiak. Najlepszą okazję do wyrównania miał drugi z nich. W 41.minucie z prawego skrzydła dośrodkował Jan Tomala, a napastnik Zagłębia skierował piłkę głową w prawy słupek bramki legniczan.

W drugiej połowie sosnowiczanie za wszelką cenę dążyli do wyrównującego gola. Łukasz Nadolny dokonał podwójnej zmiany. Na placu gry pojawili się Bartosz Paszczela i Alan Sałapatek, którzy zmienili Antoniego Kulawiaka i Rainera Lisa. Obaj mieli swoje szanse. – Od straty gola w początkowej fazie spotkania mieliśmy przewagę i kontrole na boisku. Tylu okazji nie stworzyliśmy w trzech ostatnich meczach co w dzisiejszym. Nic nie wpadło – taka jest piłka. W drugiej połowie wpuszczam dwóch napastników, chciałem coś zmienić, dać impuls. My naprawdę chcieliśmy wygrać ten mecz – tłumaczy Nadolny.

Zagłębie Sosnowiec – Miedź Legnica 0:1 (0:1)

0:1 Kyzioł, 11 minuta

Zagłębie: Król – Tomala, Sraga, Klimczyk, Piątek, Adamiec, Dziedzic, Lis (58’ Sałapatek), Kulawiak (58’ Paszczela), Uchnast, Celej (90’ Zawojski).

Miedź: Lipiec – Jabłonka, Kaczemba, Klimkiewicz, Kyzioł, Flak, Zender, Omuru, Bolesta, Bernatek, Kusiak.