2024-07-27 15:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Radość CLJ-ki i smutek Dwójki…

Radość CLJ-ki i smutek Dwójki…

27 maja 2024

Piłkarze Łukasza Nadolnego rzutem na taśmę uratowali Centralną Ligę Juniorów U17, w której Zagłębie występować będzie w kolejnym sezonie. Na koniec sezonu młodzi sosnowiczanie w dramatycznych okolicznościach pokonali 5:3 opolską Odrę, co nie wystarczyłoby do utrzymania, gdyby nie „pomoc” Śląska Wrocław, który ograł Wartę Poznań.
Chłopaki z CLJ-ki cieszyli się jak małe dzieci z utrzymania, natomiast druga drużyna nie ma już nadziei na utrzymanie się w IV lidze śląskiej. Remis 1:1 ze Spartą Katowice odebrał zespołowi nawet matematyczne szanse… Przed Dwójką jeszcze 2 mecze, w niedzielę w Bytomiu z Szombierkami i na koniec z Przemszą Siewierz w roli gospodarza.

IV LIGA ŚLĄSKA – GRUPA 1.
Zagłębie II Sosnowiec – Sparta Katowice 1:1 (0:0)
1:0 Maciej Małkowski, 51 minuta
1:1 Mateusz Mazurek, 52 minuta
Zagłębie II: Kabała – Ryndak, Szlachta (43’ Dziedzic), Wybański – Wojdas (53’ Mielczarek), Zawojski (64’ Celej), Barć. Małkowski (71’ Płuciennik), Kłosek – Paszczela (35’ Wołowiec), Martosz (80’ Smoleń).
Sparta: Kucharski – Januszkiewicz, Łączek, Torres, Krzyśków – Wawoczny, Sobotka, Szary (62’ Bożek), Kędzierski – Przybylski (77’ Chwila), Mazurek.
Żółte kartki: Barć – Mazurek, Łączek. Widzów: 150
Trener Grzegorz Bąk: – Możemy być źli tylko na siebie, że nie wygraliśmy tego meczu. Były bowiem sytuacje, które mogliśmy zamienić na gole. Naprawdę szkoda tych niewykorzystanych okazji. Końcówka meczu to sytuacje z obu stron, gra się wówczas otworzyła. W doliczonym czasie mieliśmy piłkę meczową, ale jej nie wykorzystaliśmy. Ten remis nic nie dawał obu stronom.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2005-2006)
BTS Polonia Bytom – Zagłębie Sosnowiec 1:5 (1:2)
Bramki: Lech x2, Machnik, Dąbek, Celej
Skład: Zając – Trębacz, Poradowski Ściera, Sraga – Figura, Adamiec, Stawowy – Grzyb, Lech, Machnik. Rezerwowi: Celej, Dąbek, Moroń, Ociepa, Szewczyk, Surlej, Żądło.

Zagłębie Sosnowiec – Ruch Chorzów 2:1 (2:0)
Bramki: Celej, Paszczela
Skład: Zając – Trębacz, Ściera, Poradowski, Sraga – Figura, Celej, Stawowy – Paszczela, Blecharczyk, Żądło. Rezerwowi: Adamiec, Dąbek, Grzyb, Machnik, Moroń, Ociepa, Surlej
Trener Łukasz Matusiak:Na pewno był to dla nas intensywny tydzień, a kolejny taki przed nami. Z Ruchem to był dobry mecz w naszym wykonaniu, a graliśmy z rywalem, który liczy się w naszej lidze. Tym bardziej to zwycięstwo cieszy. W spotkaniu z Polonią Bytom zagraliśmy słabą pierwszą połowę. Być może działo się tak, że część moich chłopaków miała problemy z przystosowaniem się do naturalnej trawy. W przerwie zrobiłem trzy zmiany i nasza gra była już lepsza, a wynik okazały.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2007)
Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole 5:3 (0:2)
5:3 Wojciech Górkiewicz 90+7’
Zagłębie: Wysogląd – Mędrala, Tobiczyk, Krawiec (K), Rogacz, Gaszewski, Blecharczyk (70’ Mądry), Marcinkowski (53’ Musiał), Miśkiewicz (53’ Górkiewicz), Micyk (28’ Oszek), Mironowicz (70’ Żakowski). Trener: Łukasz Nadolny
Odra: Baziuk – Mazur (90’ Zastępa), Śledź, Zaleski, Rymarczyk, Zatajski (55’ Krzewiński), Kołodziej, Kłosko (81’ Oblonk), Butrym (K), Nowak, Nowacki (65’ Basta). Trener: Bartłomiej Semik
Żółte kartki: Mironowicz (Zagłębie) – Zatajski, Kołodziej (Odra)
Trener Łukasz Nadolny:Za nami bardzo ciężki sezon, który mocno nas doświadczył. Przeżyliśmy serię zwycięstw w pierwszej rundzie oraz 7 meczów bez wygranej w drugiej. Było to niebagatelne doświadczenie dla naszego sztabu i dla samych zawodników. Wierzę mocno w to, że te emocje przyniosą odpowiednie wnioski na przyszłość dla wszystkich. Dzisiejszy mecz to było niesamowite widowisko w którym wygrał przede wszystkim ZESPÓŁ. Każdy zawodnik miał wpływ na końcowy rezultat i tylko pełne poświęcenie oraz ciężka praca może przynieść sukces. Gratuluję zawodnikom i cieszymy się, że w następnym sezonie kolejne roczniki będą mogły rywalizować z najlepszymi zespołami w Polsce w kategorii U17.

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2008)
Zagłębie II Sosnowiec – Skra Częstochowa 2:2 (1:1)
Bramki: Kapera, Steczek
Skład: Piekarski – Nocoń, Jurkiewicz, Orczyk – Augustyn, Radomski, Wnęczak, Świerad – Kapera, Witański, Steczek. Rezerwowi: Walczak, Bartosik, Jabłoński, Klimek, Nowak, Zajdler.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
Rapid Wodzisław Śląski – Zagłębie Sosnowiec 2:5 (1:3)
Bramki: Pierścionek x2, Stuglik x2, Bokisz.
Skład: Szymecki – Pietrowski, Palenik, Strzelecki, Matysik – Stuglik, Długokęcki, Nowak – Machowicz, Pierścionek, Pyryt.

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2010)
Zagłębie Sosnowiec – Śląska Akademia Piłkarska 2:1 (0:1)
0:1 ?, 34 minuta
1:1 Miśkiewicz (as. Sroka), 42 minuta
2:1 Herman, 74 minuta
Skład: Nowak – Krawiec, Węglarczyk, Zubek, Marynowski – Ziółkowski, Klima, Matysek – Herman, Bebel, Miśkiewicz. W składzie również: Dudka, Latos, Tomczyk, Strzecha, Kaszuba, Sroka.
Trener Jakub Wiśniewski: Wygrywamy spotkanie, ale nie możemy być z siebie zadowoleni, a na pewno nie z pierwszej połowy. Z przebiegu całego spotkania rywale kreowali więcej sytuacji, w naszej grze widocznych było kilka elementów do poprawy. W najbliższym meczu celem jest zagranie dwóch równych, zadowalających nas „połówek”.

MUKP Dąbrowa Górnicza – Zagłębie Sosnowiec 3:2 (1:0)
1:0 ?, 36 minuta
2:0 ?, 49 minuta
2:1 bramka samobójcza, 55 minuta
2:2 Herman, 75 minuta
3:2 ?, 80 minuta
Skład: Dudka – Tomczyk, Węglarczyk, Zubek, Marynowski – Miśkiewicz, Klima, Matysek – Herman, Sroka, Bebel. W składzie również: Nowak, Krawiec, Strzecha, Kaszuba, Ziółkowski.
Trener Jakub Wiśniewski: – W pierwszej połowie stwarzamy sobie kilka sytuacji, ale nasze zachowania w polu karnym przeciwnika nie są odpowiednie, natomiast gospodarze pod koniec pierwszej połowy wykorzystują swoją szansę. Kolejny raz powtarza się sytuacja, że lepiej funkcjonujemy w drugiej części spotkania. W końcówce chcąc przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść podejmujemy większe ryzyko i w wyniku kilku błędów z rzędu tracimy bramkę w doliczonym czasie gry.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2011)
GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 1:3 (1:0)
Bramki: Kamil Bajer, Ksawier Jaros, samobójcza
Skład: Garncarz Oliwier, Moras Marcel, Plebanek Adam, Szczepek Karol, Bajer Kamil, Wieczorek Stanisław, Nowak Kacper, Uwijała Michał, Jarecki Igor, Kacper Hanytkiewicz, Kiełbasa Kamil, Latos Szymon, Jaworski Jakub, Jaros Ksawier
Trener Mirosław Kudlak:Mierzyliśmy się z bardzo dobrą drużyną. Przeciwnik postawił nam bardzo wysoko poprzeczkę. Był to mecz rozgrywany w bardzo dobrym tempie i na wysokim poziomie. W pierwszej połowie popełniliśmy kilka błędów czego efektem było prowadzenie GKS Katowice 1:0. W przerwie powiedzieliśmy sobie w jaki sposób trzeba wyjść na drugą połowę spotkania. Udowodniliśmy swoją wyższość czego efektem było strzelenie 3 bramek. Jestem bardzo dumny z każdego z chłopków bo pokazali, że drużyna ma charakter. Kolejny tydzień będziemy ciężko pracowali by podtrzymać dobrą passę.

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK (ROCZNIK 2012)
Raków Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:1)
Bramka: Stępień
Skład: Machnik – Jankowski, Cieśla Olivier, Belica, Cieśla Alan, Leśniak, Jabczyński, Stępień, Bebel Kamil, Mazur, Wojciechowski, Głowacki, Borowik, Kozik, Piotrowicz.
Trener Rafał Czyrwik: Spotkanie zaczynamy dość nerwowo, ale z każdą minutą zaczynamy kontrolować przebieg wydarzeń na boisku i raz za razem stwarzamy sytuacje pod bramką rywali. Mamy problem ze skutecznością co powoduje że nie możemy udokumentować naszej przewagi. Dopiero w drugiej części jedna z naszych akcji przynosi efekt i zdobywamy bramkę po dobrej akcji. Realizujemy nasze założenia przedmeczowe i nasza gra wygląda dobrze. Druga połowa to już bardziej wyrównane spotkanie, gdzie gospodarze grają zdecydowanie odważnie i dążą do zdobycia wyrównującej bramki. Nasze działania nie wyglądają już tak samo jak w pierwszej części i mamy problemy w budowaniu i fazach przejściowych. Po szybkich korektach wracamy do swojej gry i również stwarzamy sobie okazje do zdobycia bramki. Gospodarze po naszym błędzie doprowadzają do wyrównania i takim wynikiem kończy się spotkanie. Szkoda naszej skuteczności, która jest bardzo dużym problemem o czym świadczy bardzo mała liczba bramek zdobywana przez naszą drużynę . W  następnych tygodniach będziemy musieli zwrócić szczególną uwagę na ten element. Brawo dla drużyny!