DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-06-22 16:30

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Raz na wozie, raz pod wozem…

Raz na wozie, raz pod wozem…

8 maja 2023

Miniony weekend naszej Akademii obfitował w wiele ciekawych wydarzeń piłkarskich. Po wpadce w Częstochowie bardzo szybko do równowagi wróciła druga drużyna Zagłębia, który po dramatycznym spotkaniu pokonała Przemszę Siewierz 2:1. Pół tuzina gola zaaplikowali w Rybniku tamtejszemu ROW-owi juniorzy starsi A1, z kolei chłopcy występujący w Centralnej Lidze Juniorów U17 przegrali 0:4 z Górnikiem Zabrze, aktualnym liderem grupy zachodniej. Czyli – raz na wozie, raz pod wozem…

 

IV LIGA ŚLĄSKA – GRUPA I
Zagłębie II Sosnowiec – Przemsza Siewierz 2:1 (1:1)
0:1 Patryk Timochina, 5 minuta
1:1 Damian Pawłowski, 32 minuta (rzut karny)
2:1 Mikołaj Staniak, 63 minuta (głową)
Zagłębie II: Siuta – Kozłowski, Staniak, Jakubowski (55’ Piątek), Niemiec (46’ Lipka) – Kulawiak (69’ Płuciennik), Pawłowski (64’ Bębenek), Hałatek, Nowak, Dziedzic – Barć (89’ Uchnast).
Przemsza: Popczyk – Tora, Chmielewski, Adamiecki, Bartusiak – Wanatowicz, Zaharczenko, Peda (78’ Kamiński), Borowski – Kulig, Timochina.
Sędziowali: Daniel Wiejowski jako główny oraz Mateusz Machulski i Tomasz Czermak (wszyscy Podokręg Zabrze).
Żółte kartki: Jakubowski, Nowak – Chmielewski, Wanatowicz, Zaharczenko. Widzów: 150
Grzegorz Bąk (trener Zagłębia II): – Spodziewaliśmy się bardzo trudnego meczu, bo Przemsza punktuje, pokazuje dobrą piłkę. To jest na pewno mocny zespół. Cieszy przede wszystkim to, jak mój zespół zareagował po środowym meczu w Częstochowie. Trzeba być bardzo zadowolonym, jak zrealizowaliśmy założenia taktyczne. Bramki zdobyliśmy ze stałych fragmentów gry, nad którymi ciężko pracujemy; wreszcie te stałe fragmenty nam pomogły. Gratulacje dla chłopaków, teraz jedziemy do Gliwic, gdzie czeka nas ciężki mecz z Piastem II.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2004-2005)
ROW 1964 Rybnik – Zagłębie Sosnowiec 0:6 (0:2)
Bramki: Uchnast x3, Paszczela x2, Wybański M.
Skład: Wałek – Piątek- Wybański M – Jaskulski – Sraga –  Uchnast- Wojdas – Celej –  Wybański P – Paszczela – Wołowiec. Ponadto grali: Szlachta,  Adamiec, Kaim, Lis, Łagan, Maciasz
Trener Marcin Paul: – Mecz w pełni przez nas kontrolowany, w którym jesteśmy skuteczni, jeżeli chodzi zarówno o działania ofensywne jak i defensywne. Dobrze funkcjonowało przejście z obrony do ataku, a także szukanie przewagi w bocznych sektorach boiska.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17
Zagłębie Sosnowiec – Górnik Zabrze 0:4 (0:0)
0:1 – Bartosz Kriegler 51’
0:2 – Jakub Oleksiewicz 74′
0:3 – Jakub Oleksiewicz 79’
0:4 – Jakub Oleksiewicz 81’
Zagłębie: Walczak – Ociepa (80’ Gabor), Mędrala (80’ Orczyk), Krawiec, Tomala (K), Stawowy (80’ Tobiczyk), Gaszewski, Zawojski, Górkiewicz (60’ Klimek), Mizera, Siwek (60’ Mądry)
Górnik: Jeleń – Mazurek, Mojzyk (80’ Barczak), Szwiec (K), Matyśkiewicz (58’ Małecki), Oleksiewicz, Jasiak (80’ Sokołowski), Skiba (55’ Leszczyk), Janota, Kriegler, Sarapata
Żółte kartki: Tomala (Zagłębie) – Leszczyk (Górnik)
Trener Łukasz Nadolny: – Wygrał zespół lepszy. Staraliśmy się zagrozić rywalowi po stałych fragmentach gry i mieliśmy swoje mikrosytuacje na zmianę wyniku. Nie mogę moim zawodnikom odmówić determinacji i realizacji ustalonych założeń taktycznych. Po pierwszej straconej bramce rywal szczególnie pokazał klasę, ale i tak powiem, że w porównaniu do rundy jesiennej progres w naszej grze jest widoczny. Musieliśmy uznać wyższość rywala, ale pracujemy dalej.

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006/07)
ROW Rybnik – Zagłębie Sosnowiec 4:5 (2:3)
Bramki: Kapera x2, Lech, Zuchara, Surlej. Asysty: Musiał x2, Figura, Fiba
Skład: Kabała – Mularczyk, Figura, Poradowski, Szewczyk (Surlej – 62) – Moroń (Zuchara – 75), Trębacz (Fiba – 75), Kapera – Musiał, Lech (Najduch – 62), Żądło (Jurkiewicz – 85).
Trener Adrian Zbroja: – Bardzo ciężki mecz z fizycznym, agresywnym zespołem, który grał długą piłką i bazował na stałych fragmentach gry. Dodatkowo mecz toczył się w bardzo ciężkich warunkach atmosferycznych i na boisku, które premiowało styl gry gospodarzy. Na szczęście mimo wielu zwrotów akcji, ostatecznie to nasz zespół wyszedł z tej konfrontacji zwycięsko, a podwójnie cieszy to ze względu na to w jaki sposób, i w jakim stylu osiągnęliśmy to zwycięstwo. Trzeba przyznać również, że bardzo dobrze swoją rolę spełnili zawodnicy rezerwowi, którzy dołożyli dużą cegiełkę do końcowego sukcesu. Brawo Zespół.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)
Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 1:2 (0:1)
Bramka: Rogacz
Skład: Wysogląd, Nesterenko,Rogacz, Nocoń, Augustyn, Grzesikowski, Włosek, Wieliński, Marcinkowski, Witański, Pilnicki. Rezerwowi: Radomski, Obszański, Kowalczyk, Bartosik, Świerad.
Trener Adrian Kaczkowski: – Jestem zadowolony z postawy całego zespołu. Graliśmy ofensywnie, odważnie i z pasją. Życzył bym sobie, by każde mecze derbowe w piłce młodzieżowej tak wyglądały, czyli z jednej strony wysoka intensywność, olbrzymie zaangażowanie i poświęcenie, ale przede wszystkim dużo dobrych akcji zespołowych i jakości w działaniach indywidualnych zawodników. Gratuluję Trenerowi i drużynie przeciwnej zwycięstwa!

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
Zagłębie Sosnowiec – Rozwój Katowice 3:0 (3:0)
Bramki: Strzelecki, Wawrowski, Machowicz
Skład: Radomski, Matysik, Strzelecki, Wawrowski, Gargula, Chatys, Długokęcki, Pietrowski, Machowicz, Pyryt, Nowak. Ponadto zagrali: Tarnowski, Markiewicz, Matyja i Babuch.
Trener Mariusz Majewski: – Dobry mecz w wykonaniu zespołu, szczególnie imponujący był pierwszy fragment, w którym zdobyliśmy 3 bramki. Później w pełni kontrolowaliśmy przebieg meczu, jednak nie udało się udokumentować naszej dobrej gry kolejnymi bramkami. Cieszy nastawienie chłopaków oraz dobra, odpowiedzialna i konsekwentna gra zespołu przez całe spotkanie.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2010)
Akademia BVB – Zagłębie Sosnowiec 3:2 (1:0)
Bramki: Koza x2 (asysta: Krawiec),
Skład: Nowak – Plebanek, Hanytkiewicz, Tomczyk, Matwiejczuk – Sroka, Matysek, Krawiec – Polczak. W składzie również: Nowak, Koza, Tokarski
Trener Jakub Wiśniewski: – Tego dnia lepiej dysponowany piłkarsko był zespół gospodarzy, ale w przeciągu całego spotkania to my stworzyliśmy klarowniejsze sytuacje do zdobywania bramek. Brakowało nam skuteczności nie tylko pod bramką przeciwnika, ale również w fazie bronienia, co przekładało się na niezadowalającą ilość odbiorów piłki z naszej strony. Na pochwałę jednak zasługuje postawa chłopaków, którzy przy wyniku 3:0 dla Akademii BVB byli w stanie strzelić dwie bramki. Niestety brakło nam czasu, żeby doprowadzić do wyrównania.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 i D2 MŁODZIK (ROCZNIK 2010 i 2011)
I Liga Wojewódzka D2 (2011)
Zagłębie Sosnowiec – Śląska Akademia Piłkarska 4:0 (2:0)
Bramki: Kuglin, Jaros, Wieczorek, Bebel.
Skład: Jarecki – Hanytkiewicz, Moras, Sochański – Bebel, Kiełbasa, Latos, Wieczorek – Kuglin. Grali również: Świrk, Plebanek, Czajkowski, Matusik, Jaros

II Liga Wojewódzka D1 (2010)
GKS Katowice 9:0 (5:0) Zagłębie Sosnowiec 9:0 (5:0)
Skład: Garncarz – Świrk, Strzecha, Sochański – Jaros, Nowacki, Czajkowski, Matusik – Kuglin. Grali również: Nowak, Uwijała, Kiełbasa.
Trener Łukasz Walczak: – Mecz ze ŚLAP to bardzo udana pierwsza połowa, w której zdominowaliśmy przeciwnika i zasłużenie schodziliśmy z prowadzeniem na przerwę. Dobrze identyfikowaliśmy przewagę liczebną w bocznych sektorach, z których tworzyliśmy zagrożenie. W drugiej połowie w nasze poczynania wdał się lekki chaos, który spowodował brak płynności w grze i z tego nie możemy być zadowoleni.
W meczu z GKS-em nie mieliśmy argumentów piłkarskich, a przede wszystkim fizycznych z dobrze dysponowanym przeciwnikiem. Bierzemy to na klatę i pracujemy dalej.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin