DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-04-27 20:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Rehabilitacja juniorów starszych i 10 goli braci Beblów!

Rehabilitacja juniorów starszych i 10 goli braci Beblów!

25 września 2023

Wyjazdowa przegrana Dwójki z Dramą Zbrosławice, wysoka wygrana juniorów starszych z Podbeskidziem, remis CLJ-ki z FASE Szczecin oraz 5 goli Dominika Bebla w meczu trampkarzy z rocznika 2010 i łącznie 5 trafień jego młodszego brata Kamila – to w skrócie najciekawsze wydarzenia minionego weekendu dotyczące naszej Akademii. Cały czas czekamy na pierwsze zwycięstwo drużyny U17 występującej w Centralnej Lidze Juniorów…

 

IV LIGA ŚLĄSKA – GRUPA I
Drama Zbrosławice – Zagłębie II Sosnowiec 3:1 (0:1)
0:1 Antoni Kulawiak, 26 minuta
1:1 Marcin Lachowski 71 minuta
2:1 Daniel Liszka, 78 minuta
3:1 Jakub Dyląg, 81 minuta
Drama: Buszka – Dyląg, Fic (70’ Lachowski), Boryczka, Belica – Skała (80’ Bodziony), Kuliński, Cwajna, Ptak (68’ Pstuś) – Siwek (13’ Jonik), Spenda (77’ Liszka).
Zagłębie II: Siuta – Lipka, Staniak, Szostek – Płuciennik, Małkowski (81’ Celej), Uchnast (89’ P. Wybański), Niemiec – Dziedzic (74’ Śliwiński), Paszczela (66’ Janosz), Kulawiak.
Sędziował: Robert Drobot z Katowic. Żółte kartki: Cwajna, Jonik. Widzów: 100
Grzegorz Bąk (trener Zagłębia II): – Graliśmy z rywalem, który ma doświadczonych zawodników, potrafiących narzucić swoje warunki przeciwnikowi. Moim chłopakom na pewno nie można było odmówić zaangażowania i serca do walki. Gdybyśmy strzelili gola na 2:0, a były ku temu okazje, to mogło skończyć się inaczej. A rywal wykorzystał później swoje szanse i wygrał mecz. Drama to jeden z najlepszych zespołów w IV lidzie, który w tym sezonie zdobył komplet punktów na swoim boisku.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2005-2006)
Zagłębie Sosnowiec -Podbeskidzie Bielsko-Biała 7:0 (4:0)
Bramki: Martosz x3, Dąbek x2, Wojdas, Wybański
Skład: Kabała – Lis, Wybański, Poradowski, Sraga, Adamiec, Zawojski, Celej, Śliwiński, Wojdas, Martosz.
Zmiany: Adamiec – Stawowy 80′, Śliwiński – Łagan 65′, Celej – Dąbek 65′, Sraga – Grzyb 65′, Zawojski – Figura 70′, Wojdas – Żądło 70′, Wybański – Ściera 80′
Trener Łukasz Matusiak: – Graliśmy z zespołem, który kolejkę wcześniej pokonał GKS Katowice. My chcieliśmy zmazać plamę za ostatnią porażkę, gdzie nie byliśmy sobą i to był mój błąd. Wyciągnęliśmy wnioski, graliśmy od początku bardzo agresywnie i zabieraliśmy przeciwnikowi piłki na jego połowie. Jako zespół wyglądaliśmy bardzo dobrze i każda kolejna zmiana podnosiła jakość tej drużyny.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2007)
Zagłębie Sosnowiec – FASE Szczecin 1:1 (1:1)
1:0 Jakub Wnęczak, 39 minuta
1:1 Oliwier Walczak, 41 minuta (samobójcza)
Zagłębie: Walczak – Stencel (62 Górkiewicz), Gabor, Mądry, Mędrala – Oszek (78’ Marcinkowski), Świętojański, Tobiczyk, Wnęczak (85’ Grzesikowski) – Gaszewski, Blecharczyk (72’ Mironowicz).
FASE: Szymański – Szczepankowski, Mielnik, Kubećka, Krygowski – Kaźmierczak, Ginter, Chuchnowski, Bogdanowski – Baszak, Baran.
Sędziował Paweł Dziopak z Tych. Żółta kartka – Świętojański.

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2008)
GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 2:2 (1:1)
Bramki: Steczek, Kapera
Skład: Zając, Pilnicki, Nocoń, Jurkiewicz, Augustyn, Nowak, Kapera(C), Miśkiewicz, Steczek, Harwin, Matusek. Rezerwowi: Piekarski, Jabłoński, Hołownia, Zajdler, Bartosik, Radomski, Kurek
Trener: Adrian Kaczkowski: – Trudny mecz z wymagający przeciwnikiem. Spotkanie stało na wysokiej intensywności, obydwie drużyny chciały wygrać i do samego końca walczyły o 3 punkty. Przyjmujemy remis, natomiast mamy świadomość, że w wielu sytuacjach w meczu mogliśmy zachować się lepiej. Przed nami bardzo trudne spotkanie w sobotę z Ruchem Chorzów.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
Piast Gliwice – Zagłębie Sosnowiec 0:5 (0:1)
Bramki: Ligęza x2, Palenik, Gargula, Markiewicz
Skład: Szymecki, Palenik, Chatys, Strzelecki, Matysik, Pietrowski, Długokecki, Nowak, Pyryt, Stuglik, Machowicz. Ponadto zagrali: Gargula, Ligęza, Pierścionek, Matyja, Markiewicz
Trener Mariusz Majewski: – Dobra odpowiedź zespołu na ostatnią porażkę. Chłopcy zagrali z odpowiednim nastawieniem, z rozmachem prowadząc akcje ofensywne na połowie przeciwnika. Po środowej porażce skupiliśmy się na reakcji po stracie piłki i jestem bardzo zadowolony z tego elementu na płaszczyźnie indywidualnej i zespołowej. Walczymy dalej!

Stadion Śląski Chorzów – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (2:1)
Bramka: Pyryt
Skład: Szymecki – Palenik, Wawrowski, Strzelecki, Gargula, Chatys, Długokecki, Nowak, Pyryt, Ligęza, Machowicz. Ponadto zagrali: Matysik, Babuch, Stuglik, Pierścionek, Pietrowski, Matyja, Markiewicz
Trener Mariusz Majewski: – Bardzo bolesna porażka w meczu, w którym byliśmy niestety słabsi od rywala w każdym aspekcie gry. Mam nadzieję, że ta przegrana nie pójdzie na marne i obudzi w nas drzemiący potencjał, który uwolnimy w kolejnych meczach. Gratulacje dla zespołu Stadionu za lekcję zaangażowania, ambicji i poświęcenia!

II LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2010)
Zagłębie Sosnowiec – Akademia 2012 Jaworzno 7:0 (2:0)
1:0 Bebel (as. Dudka), 14 minuta
2:0 Bebel (as. Matysek), 24 minuta
3:0 Bebel (as. Matysek), 46 minuta
4:0 Bebel (as. Tokarski), 48 minuta
5:0 Bebel (as. Krawiec), 66 minuta
6:0 Tokarski (as. Marynowski), 71 minuta
7:0 Marynowski, 76 minuta
Skład: Dudka – Tomczyk, Sroka, Krawiec, Latos M. – Strzecha, Miśkiewicz, Matysek – Tokarski, Bebel, Marynowski
W składzie również: Nowak, Latos Sz., Zubek, Ziółkowski, Herman
Trener Jakub Wiśniewski: – Patrząc na wynik można byłoby pomyśleć, że zagraliśmy perfekcyjny mecz ale z wyłączeniem 30 ostatnich minut tak nie było. W pierwszej połowie mieliśmy problem z kreowaniem sytuacji, a także skokiem pressingowym co po korektach w szatni zmieniło się w drugiej połowie na naszą korzyść. Cieszy pierwsze czyste konto w tym sezonie oraz dyspozycja strzelecka Dominika, który zdobył aż pięć bramek.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2011)
Zagłębie Sosnowiec – Raków Częstochowa 6:1 (2:1)
Bramki: Bebel x4, Kiełbasa, Wieczorek
Skład: Garncarz – Plebanek, Moras, Hanytkiewicz, Strzecha, Wieczorek, Bajer, Szczepek, Bebel, Jaros, Świrk, Nowak, Nowicki, Kiełbasa

Zagłębie Sosnowiec – Skra Częstochowa 6:0 (2:0)
Bramki: Bajer, Wieczorek, Jaros, Kuglin, Matusik, Kiełbasa
Skład: Garncarz – Plebanek, Świrk, Moras, Jaros, Bajer, Nowak, Wieczorek, Nowicki, Kuglin, Hanytkiewicz, Matusik, Kiełbasa, Uwijała, Sochański
Trener Adrian Barański: – Dwa mecze, dwanaście strzelonych goli – cieszy skuteczność, co jest efektem dobrej postawy drużyny w ofensywie. Wyniki to jedno, a rzeczywistość boiskowa drugie, zwłaszcza w meczu z Rakowem poprzeczka była zawieszona wysoko i to rywal w pierwszej części meczu przejął kontrolę. Brawo dla chłopaków, dali radę i wyszliśmy z obu potyczek z przysłowiową tarczą.

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK (ROCZNIK 2012)
ROW Rybnik – Zagłębie Sosnowiec 1:2 (0:1)
Bramki: Nikodem Staroń, Kamil Bebel
Skład: Machnik – Drożniak, Belica, Leśniak, A. Cieśla, Jaworski, Jabczyński, Jankowski, Staroń, Bebel, Filipkowski, O. Cieśla.
Trener Rafał Czyrwik: – Mimo brzydkiej pogody obie drużyny zagrały na bardzo dobrym poziomie. Przez cały mecz był niezwykle wyrównany poziom, co przekładało się na mnóstwo akcji zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Nasza gra defensywna wyglądała w tym meczu bardzo, dodawała nam pewności siebie w akcjach ofensywnych, co przy lepszej skuteczności mogło poskutkować większą ilością bramek. Wielkie brawa dla całej drużyny.

GKS Piast Gliwice – Zagłębie Sosnowiec 3:7 (0:3)
Bramki: Nikodem Staroń x3, Alan Cieśla, Jakub Jaworski x 2, Franciszek Sawczyn.
Skład: Machnik – Drożniak, Belica, Leśniak, A. Cieśla, Jaworski, Jabczyński, Jankowski, Staroń, Stępień, Filipkowski, Piotrowicz, O. Cieśla, Sawczyn.
Trener Rafał Czyrwik: – Mecz od początku spotkania do samego końca pod naszą kontrolą. Bardzo dobra skuteczność pod bramką przeciwników skutkowała zdobyciem aż 7 bramek. Może jedynie martwić nasza gra defensywna w tym spotkaniu, nad którą będziemy musieli popracować na treningach. Wielkie brawa dla całej drużyny.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin