<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
h<br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Resovia Rzeszów – Zagłębie Sosnowiec 2:2 (1:1). Walczyli do końca – wyszarpali remis!

Resovia Rzeszów – Zagłębie Sosnowiec 2:2 (1:1). Walczyli do końca – wyszarpali remis!

13 listopada 2022

W ostatnim w tym roku spotkaniu Fortuna 1 Ligi Zagłębie zremisowało na wyjeździe z Resovią Rzeszów 2:2 (1:1). Gole dla sosnowiczan zdobyli: Marek Fabry i Mateusz Bodzioch. W tym dramatycznym spotkaniu Zagłębie walczyło do końca i tak jak w kilku wcześniejszych spotkaniach wywalczyło remis w doliczonym czasie za sprawą Bodziocha. Brawo zespół za charakter i walkę do ostatniej minuty!

Resovia Rzeszów – Zagłębie Sosnowiec 2:2 (1:1)

1:0 Maciej Górski, 12 minuta (głową)

1:1 Marek Fabry, 43 minuta

2:1 Radosław Adamski, 77 minuta

2:2 Mateusz Bodzioch, 90+2 minuta

Resovia: Pindroch – Mikulec, Kubowicz, Hoogenhout (68′ Wojciechowski), Wasiluk – Adamski (K), Bąk (68′ Chuchro), Kałahur, Eizenchart – Antonik (62′ Vieira), Górski.
Trener: Mirosław Hajdo

Zagłębie: Gliwa – Borowski, Jończy (78′ Dalić), Bodzioch, Gojny (K) – Bryła (78′ Klupś), Rozwandowicz, Szumilas, Banaszewski – Pawłowski (78′ Masłowski) – Fabry.
Trener: Artur Skowronek

Sędziuje: Sebastian Krasny z Krakowa
Żółte kartki: Bąk
Widzów: 2500

PRZEDMECZOWE CIEKAWOSTKI:
* W najnowszej historii kontaktów obu klubów należy wspomnieć o 11 meczach na poziomie II ligi (obecnie I liga), które oba kluby rozegrały w latach 1986-2022. 6 spotkań wygrali sosnowiczanie, trzy Resovia, a w dwóch wypadkach był remis. Pierwszego, można rzec historycznego gola, zdobył nasz pomocnik Czesław Wyrobek, który wykorzystał rzut karny w zwycięskim meczu z Resovią (1:0) w dniu 9 sierpnia 1986 roku.
* Zagłębie czekało na wygraną z Resovią na Stadionie Ludowym 33 lata. Tern niefart został przełamany 18 lipca 2022, gdy wygraliśmy z rzeszowianami 2:1.
* Jeśli chodzi o spotkania rozegrane w Rzeszowie to Resovia nie wygrała z Zagłębiem na swoim obiekcie już 35 lat. Po raz pierwszy i ostatni „Resoviacy” pokonali nasz zespół u siebie 14 marca 1987 roku w stosunku 3:1. Pierwszego gola w tym meczu strzelił Jerzy Podbrożny, który później – już w barwach Legii Warszawa – zagrał w Lidze Mistrzów.
* Ostatni mecz tych drużyn został rozegrany 18 lipca 2022 na Stadionie Ludowym. 2:1 wygrali wówczas sosnowiczanie po golach: Szymona Pawłowskiego 41, Marek Fábry’ ego 77. Dla Resovii trafił już w 2 minucie Rafał Mikulec. To zdarzyło się w I kolejce rozgrywek nowego sezonu.

RELACJA LIVE

PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!

1’  Wystartowaliśmy. W składzie Zagłębia brakuje przeniesionego do drugiej drużyny Szymona Sobczaka, natomiast po kontuzji urazu łydki powrócił kapitan sosnowiczan Dawid Gojny. Zagłębie – tylko zwycięstwo!

2′ Nowy sposób egzekwowania rzutu wolnego zademonstrowali sosnowiczanie. Po kilku podaniach w posiadaniu piłki znalazł się Wojtek Szumilas, którego płaskie uderzenie prawą nogą obronił Branislav Pindroch.

5′ Po zagraniu z autu przez Pawłowskiego w dogodnej sytuacji znalazł się Maks Banaszewski, którego strzał ominął słupek bramki Resovii.

Po centrze z prawej strony Kamila Antonika Maciej Górski ładną główką z bliska trafił do siatki.

`19′ Po rzucie wolnym Szumilasa Mateusz Bodzioch głową strzelał z pola karnego, jednak jego uderzenie było mocno niecelne.

20′ Dwie kapitalne interwencje Michała Gliwy, który najpierw sparował strzał nogą Antonika, a później zablokował dobitkę głową z bliskiej odległości Macieja Górskiego.

30′ Po rzucie wolnym i wybiciu piłki przez obrońców, trafia ona do Bryły, który uderzył mocno, aczkolwiek niecelnie.

32′ Kolejna okazja Górskiego, który otrzymał podanie od Eizencharta, ale uderzył za wysoko.

35′ Z dalszej odległości uderzył Rozwandowicz, jednak jego strzał był za słaby, by zaskoczyć Pindrocha.

Mamy wyrównanie. Nasz napastnik otrzymał podanie-prezent od Radosława Bąka i spokojnie posłał piłkę do siatki.

45+1. Koniec I części meczu w Rzeszowie. Remisujemy z Resovią 1:1.

46′ Rozpoczęła się druga połowa. Oba zespoły bez zmian.

47′ Niecelna główka Kubowicza po dośrodkowaniu Bartłomieja Eizencharta z rzutu rożnego.

53′ Po dokładnej centrze Dawida Gojnego Patryk Bryła strzelił zbyt słabo z 13 metrów, by zaskoczyć Pindrocha. Szkoda, bo to była doskonała okazja.

55′ W sytuacji sam na sam Maciej Górski próbował podcinką pokonać Gliwę, jednak nasz bramkarz skutecznie interweniował.

56′ Rajd  Rafała Mikulca zakończony strzałem z kąta. Piłka otarła się o słupek i opuściła boisko.

61′ W doskonałej sytuacji był Radosław Bąk, który po centrze z lewej strony z bliska mógł trafić do siatki, ale fatalnie spudłował.

70′ Banaszewski wyłożył piłkę Dawidowi Gojnemu, a ten z okolicy narożnika pola karnego strzelił w róg. Bramkarz Resovii w ostatniej chwili sparował piłkę, która wpadłaby do siatki.

Gospodarze wychodzą na prowadzenie po krótkim rajdzie i strzale w róg z odległości 15 metrów w wykonaniu Adamskiego.

81′ Mogło być 3:1, ale po strzale Wojciechowskiego z 11 metrów piłka odbiła się od poprzeczki, następnie spadła na linię bramkową i wyszła w pole.

Mistrzowie końcówek znowu dali znać o sobie. W doliczonym czasie gry, po rzucie z autu Vedrana Dalicia, Mateusz Bodzioch w zamieszaniu podbramkowym posyła piłkę do bramki.

90+5′ Koniec meczu. W dramatycznych okolicznościach wyszarpujemy remis 2:2, po golach Marka Fabry’ego i Mateusza Bodziocha. Brawo za walkę do końca.!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin