2024-07-27 15:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Ruch II Chorzów – Zagłębie II Sosnowiec 2:1 (1:1). Wartościowy sparing Dwójki

Ruch II Chorzów – Zagłębie II Sosnowiec 2:1 (1:1). Wartościowy sparing Dwójki

29 listopada 2023

W pierwszej grze sparingowej po zakończeniu rundy jesiennej w IV lidze śląskiej, piłkarze drugiej drużyny Zagłębia przegrali 1:2 (1:1) z rezerwami Ruchu Chorzów. Jedynego gola dla sosnowiczan zdobył Antoni Kulawiak.

Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Chorzowie podopieczni trener Grzegorza Bąka mieli mocne otwarcie, gdyż już w 2 minucie do siatki trafił wspomniany Antoni Kulawiak. Gol padł po indywidualnej akcji Antka, który mocno uderzył wzdłuż bramki, a piłka odbiła się jeszcze od jednego z chorzowian i wpadła do siatki.

Dość szybko „Dwójka” straciła to prowadzenie, gdyż 3 minuty później gospodarze strzelili bramkę po rzucie rożnym. O ich zwycięstwie zadecydował gol zdobyty pod koniec meczu z rzutu karnego.

– To był z pewnością wartościowy sparing dla mojej drużyny. Była duża intensywność gry, a nam zależało przede wszystkim na tym, by każdy zawodnik grał po 45 minut. Jeśli chodzi o nasze granie to zmieniliśmy system gry. Martwią z pewnością stracone gole po stałych fragmentach gry – ocenia sparing trener Grzegorz Bąk.

Dodajmy, że w najbliższą sobotę drugi zespół Zagłębia zagra kolejny sparing, tym razem w Ostravie z rezerwami Banika (początek – 11:00).

Ruch II Chorzów – Zagłębie II Sosnowiec 2:1 (1:1)

0:1 Antoni Kulawiak, 2 minuta
1:1 ? 5 minuta
2:1 ? 85 minuta (rzut karny)

Zagłębie II (pierwsza połowa): Siuta – Chęciński, M. Wybański, Szostek – Dziedzic, Zawodnik Testowany I, Uchnast, Adamiec – Kulawiak, Wołowiec, Wojdas.
Zagłębie II (druga połowa): Wałek – Płuciennik, Szlachta, Kłosek – Mielczarek, Zawodnik Testowany II, Zawojski, Lipka – Śliwiński, Paszczela, Martosz.