2024-11-03 19:35

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Ruch II Chorzów – Zagłębie II Sosnowiec 3:2 (2:0). Błędy indywidualne zadecydowały o porażce…

NAJNOWSZE

Ruch II Chorzów – Zagłębie II Sosnowiec 3:2 (2:0). Błędy indywidualne zadecydowały o porażce…

26 października 2024

Piłkarze drugiej drużyny Zagłębia przegrali 2:3 (0:2) wyjazdowe spotkanie z rezerwami Ruchu Chorzów. Bramki dla Dwójki w drugiej odsłonie zdobyli Piotr Wojdas z rzutu karnego i Dawid Ryndak. To druga porażka naszej drużyny w rozgrywkach, wcześniej uległa ona Szombierkom Bytom.

Porażka w Chorzowie kosztowała sosnowiczan fotel lidera, jako że wspomniane Szombierki wygrały w Krzepicach z tamtejszą Liswartą 3:0 i wyprzedzają nasz zespół o jeden punkt. Spotkanie z rezerwami Niebieskich nie ułożyło się po myśli Dwójki, gdyż już w 10 minucie rywale prowadzili 1:0 po trafieniu Szymona Bąka. Ten właśnie piłkarz zdobył w pierwszej połowie kolejnego gola dla rezerw Ruchu. Po godzinie gry gospodarze mieli już na koncie 3 bramki i spory komfort psychiczny.

Ten komfort został im jednak zmącony, gdyż w 68 minucie pewny egzekutor jedenastek Piotr Wojdas zdobył gola z rzutu karnego. Ambitna pogoń naszej drużyny, która nie dawała za wygraną przyniosła nam jeszcze jedną bramkę po trafieniu Dawida Ryndaka w doliczonym czasie gry. Dodajmy, że wkrótce potem do wyrównania mógł doprowadzić Piotr Płuciennik, ale nie wykorzystał dobrej sytuacji. Szkoda!

Trener Grzegorz Bak: – Błędy indywidualne spowodowały, że musieliśmy gonić wynik. Zabrakło nam jednak czasu, by doprowadzić do wyrównania. W drugiej połowie nasza gra była naprawdę ma dobrym poziomie.

W najbliższą sobotę nasz zespół czeka kolejne spotkanie wyjazdowe, tym razem Dwójka zagra z KS Panki (godz. 11:00).

Ruch II Chorzów – Zagłębie II Sosnowiec 3:2 (2:0)

1:0 Szymon Bąk, 10 minuta
2:0 Szymon Bąk, 44 minuta
3:0 Kamil Imiołek, 61 minuta
3:1 Piotr Wojdas, 68 minuta (rzut karny)
3:2 Dawid Ryndak, 90+1 minuta

Ruch II: Potoczny – Talaga, Galus, Lapka, Przydacz, Kwiatkowski, Wawrzyniuk, Lipiński (60 Myśliwiec), Imiołek (67 Kabat), Chmarek (75 Sobeczko, Bąk (75 Bębenek)
Zagłębie II: Zając – Wybański (46’ Wojdas), Staniak, Szostek – Mielczarek (65’ Mędrala), Niemiec (65’ Górkiewicz), Ryndak, Barć (46’ Celej), Tobiczyk – Kulawiak (86’ Adamiec), Wołowiec (72’ Płuciennik).