2024-04-19 18:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Skra Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 1:2 (0:0). Pierwsze zwycięstwo na wiosnę

Skra Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 1:2 (0:0). Pierwsze zwycięstwo na wiosnę

20 marca 2022

Piłkarze Zagłębia odnieśli pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej Fortuna 1 Ligi. W roli gościa sosnowiczanie wygrali na Stadionie Ludowym ze Skrą Częstochowa 2:1 (0:0). Dwa gole Szymona Sobczaka przesądziły o wygranej naszego zespołu.

Skra Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 1:2 (0:0)

0:1 Szymon Sobczak, 57 minuta (rzut karny)

0:2 Szymon Sobczak, 82 minuta

1:2 Aleksander Paluszek, 86 minuta

Skra: Kos – Nocoń (kapitan), Paluszek, Mesjasz, Winiarczyk – Baranowicz, Pyrdoł (63′ Kwietniewski), Lukoszek, Olejnik (70′ Ropski), Burman – Mas.
Trener: Jakub Dziółka.

Zagłębie: Gliwa – Jończy (84′ Duriska), Dalić, Bodzioch – Borowski, Oliveira, Szumilas, Gojny (kapitan) – Bryła (73′ Banaszewski), Sobczak (84′ Sanogo), Pawłowski (77′ Kamiński).
Trener: Artur Skowronek.

Sędziuje: Marcinek Kochanek z Opola jako główmy oraz na liniach: Krzysztof Stępień i Maciej Kosarzecki.
Żółte kartki: Baranowicz – Borowski, Oliveira
Widzów: 331.

Relacja live:

1’ Sędzia Marcin Kochanek z Opola rozpoczął spotkanie w Sosnowcu, którego gospodarzem jest Skra Częstochowa. W składzie Zagłębia po kartkach zameldowali się Dawid Gojny (kapitan) i Joao Oliveira.

2′ Odważny początek Skry. Po strzale Piotra Noconia i rykoszecie, piłka ominęła słupek bramki Zagłębia.

7′ Po ostrej centrze Wojtka Szumilasa gorąco było na polu karnym Skry, jednak obrońcy częstochowscy wybili piłkę.

11′ Zamieszanie na polu karnym częstochowian, próby strzałów zawodników Zagłębia blokowane były przez rywali. Na końcu próbował Mateusz  Bodzioch, ale i jego uderzenie zostało zablokowane.

22′ Z boku pola karnego strzelał Szymon Sobczak, ale dla Mateusza Kosa był to łatwy strzał do obrony.

30′ Szymon Pawłowski minął Bartłomieja Burmana i podał przed bramkę. Pewnie interweniował Aleksander Paluszek.

35′ Na uderzenie spoza pola karnego zdecydował się Piotr Nocoń. Pika w bezpiecznej odległości minęła bramkę Zagłębia.

45+1′ Koniec I połowy. Pod koniec tej części gry Skra przeprowadziła kilka groźnych akcji.

46′ Obie drużyny rozpoczęły drugą połowę bez zmian w składzie,

48′  Lukoszek przedarł się w pole karne i uderzył lewą nogą z ostrego kąta. Piłkę nogą na róg wybił Gliwa.

Po rzucie wolnym wykonanym przez Szymona Pawłowskiego bramkarz Skry nie utrzymał piłki w rękach. Spieszący z dobitką Filip Borowski został sfaulowany i mieliśmy jedenastkę. Szymon Sobczak technicznym strzałem pewnie wykorzystał rzut karny.

73′ Groźnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Wojciech Szumilas. W ostatniej chwili piłkę zmierzającą do siatki sparował na róg Mateusz Kos.

W sytuacji sam na sam Sobczak pewnym strzałem w róg zdobywa drugą bramkę dla Zagłębia.

Po strzale głową Paluszka Skra zdobyła kontaktowego gola.

90+6. Arbiter kończy spotkanie Zagłębia ze Skrą. Wygraliśmy 2:1 po dwóch trafieniach Szymona Sobczaka.